PZC 21 Zorgen om horizon Veerse Gatdam 'Woningbouwplanning is een papieren tijger' Kinderen ft gBaritlT 22 en 23 24 en 24 PALAZZ'EAU Gemeenteraad onder de indruk van plan voor hoteleiland Prijs 50.000 euro van Staatsloterij valt in Zierikzee WONINGBEURS ZEELAND almanak 11-12 FEBR. WOON LAN D.NU 1331 131 h*. 1 Ts\i i-TIS. 1 Instituut Imares Jongerenkoor Oal In V 1 riV/LCiN legt het accent op biedt mengelmoes toegepast onderzoek aan stemmen Zaterdag 12 februari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan wissenkerke - Het luxe hotel op het kunstmatige eiland in het Veer se Meer komt met zeker twee bouwlagen boven de Veerse Gat- dam uit. Daar moesten de raadsle den van Noord-Beveland donder dag het meest over nadenken. De raad en het talrijke publiek toonden zich onder de indruk van de presentatie die projectontwikke laar Marco Doeleman gaf van Palazz'eau, het tophotel dat hij en het Belgisch bouwconcern Cordeel wilen neerzetten op een kunstma S; tig eiland naast de Veerse Gatdam. De bovenste van de dertig apparte menten en 155 hotelkamers krij gen zicht op Oosterscheldekering, Noordzee en het Veerse Meer. De verschillen in hoogten van het ge bouw, hoger in het noordoosten, aan Noord-Bevelandse zijde, en la ger in het zuidwesten richting Veere, zorgen voor optimale be zonning. Dat was ook de wens van de provincie om de massiviteit te doorbreken, legde Doeleman uit. Hij toonde vertrouwen in het eco nomisch tij voor het tophotel, dat moet concurreren met andere vijf- sterrenbedrijven in Europa. Hij verwees naar de studie naar de Zeeuwse hotelsector die Horwarth HTL in november 2010 publiceer de. Dat onderzoek gaf aan dat Zee land nog voldoende marktruimte heeft voor nieuwe hotelkamers, ze ker in het nog vacante vijfsterren- segment. Het hoteleiland wordt verbonden met de dam door een brug van 135 meter lang. Het gebouw omsluit een binnentuin en een binnenha ven. Aan de oostzijde loopt de wellnessvleugel uit in open-einder zwembad. De westvleugel bevat het restaurant, met terras naast de tweede haven op het eiland. Res taurant en weiness zijn ook open voor de dagbezoeker. Het hotel wordt energie-arm. CDA-raadslid Mark Faasse wilde weten hoe het zit met de Natu- ra2000-status van het Veerse Meer. Het hoteleiland zal de na tuurwaarden en de diversiteit in het gebied niet verstoren, beloofde Doeleman. Royal Haskoning toetst de plannen binnenkort volgens de regels die in 2004 zijn opgesteld door de stuurgroep Rondom het Veerse Meer. Faasse had ook aanmerkingen op de massieve vorm. Hoeveel men sen het Topshuis op Neeltje ]ans ook waarderen, hem deed het den ken aan een overblijfsel van de At- lantikwall, zei Faasse. „Ik had voor het Veerse Meer een uitbundiger, ornamenteier bouw gedacht." Maar de 'Zeelenberg-benadering' van het Badhotel Domburg of Port Zélande is bewust vermeden, liet Jan Verrest van AWG architec ten weten. „Het ontwerp is met opzet niet historiserend. Het is meer geabstraheerd verleden." Palazz'eau wordt ook een plaats voor cosmetische behandelingen, ingrepen en therapeutisch verblijf „Ik ga sparen!," verkondigde Diny Fresco (NBB) enthousiast. Impressie van de binnenhaven van het hoteleiland Palazz'eau. In het midden de glaswand van de hotellobby, rechts het well- nesscentrum. De toren staat op het noordoosten. beeld Hoox Real Estate Communication/AWG Architecten zierikzee - „Ik weet echt niet wie de winnaar is," zegt Amber Bij de Vaate, mede-eigenaar van tabaks winkel De Pupekop in Zierikzee. „Dat weet ik pas als de winnaar zich hier meldt. Maar bij grotere prijzen melden mensen zich ook vaak rechtstreeks in Den Haag." Feit is wel dat op een lot, verkocht in De Pupekop, 50.000 euro is ge vallen. In een artikel, 13 januari in de Uitgids van de PZC beweert Bij de Vaate dat er wel vaker grote prij zen vallen op loten uit de Pupe kop. Die stelling lijkt hiermee be vestigd. De Jackpot is donderdag niet geval len. Die staat nu op 27,5 miljoen. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! door Luc Oggel goes - De woningbouwplanning die gemeenten jaarlijks moeten voorleggen aan de provincie, is een 'papieren tijger'. Dat vindt de Borselse wethouder Marga Ver- mue. „Het zou mooi zijn als het kan worden afgeschaft." Vermue trekt naar eigen zeggen al jaren aan de bel over nut en nood zaak van het overleg met de pro vincie over de planning. „Je moet als gemeente tien jaar vooruit kij ken en precies aangeven waar je wat gaat bouwen, maar planning en realisatie sporen vaak niet met elkaar. Zeker in deze tijd waarin veel minder wordt gebouwd. Dus hoe realistisch is zo'n planning nog?" Zij zou graag zien dat de ge meenten worden aangesproken op het resultaat. „Er zijn andere in strumenten om het aan te toetsen, zoals je bestemmingsplannen." Vermue heeft de gevoelens deze week weer aan de orde gesteld tij dens het overleg over het Beve- landse woningbouwprogramma met. gedeputeerde Harry van Wa- veren. Ook de andere Bevelandse gemeenten neigen volgens haar af schaffing van het overleg. „Daar wil de provincie echter nog niet aan. „Maar het signaal is duide lijk." Tip? redactie@pzc.nl Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor ging het tijdens de koffiepauze over 'het leed dat kinderen heet'. De kantoorklerken, de secretaresse en de kandidaat-notaris zijn rijk bedeeld. Eén van de klerken vertelde hoe hij zich soms doodschaamt over privé- aangelegenheden, die z'n spruiten op school onbekommerd rondstrooien. „Laatst werd in de klas gevraagd of iemand z'n vader of moeder wel eens dronken had meegemaakt. Steekt die van mij natuurlijk z'n vinger op en roept: ja, m'n vader, vorige week nog!" De kandidaat-notaris knikte. „Vroeger, als ik thuis kwam, werd ik verwelkomd als een echte huisvader. Tegenwoordig rennen ze ook nog op me af: om m'n sigaretten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57