24 Parochie Hengstdijk overleefde Pianist De Beenhouwer vervanger van M&M Piraten Festival in buurthuis Kameleon Sanderse beoogd griffier bij gemeente Veel schade na inbraak in kerk van Heikant RESTAURATIE De Catharinakerk is medio jaren negentig van de vorige eeuw ingrijpend gerestaureerd. Onder meer alle balken van het ge bouw waren rot. Ook moest de boktor worden bestreden. regioagenda zaterdag 12 februari 2011 AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD 111 REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal ©mado; VEKA www.haers.net TERNEUZEN Tel. 0115-491282 De Vlaamse pianist Jozef de Been houwer verzorgt morgen het Open Haard Concert in Porgy en Bess in Terneuzen. Hij vervangt het Duo M&M, dat door ziekte verstek moet laten gaan. De Beenhouwer trad op als solist met grote orkes ten en als kamermusicus op festi vals. Op het programma staan wer ken van Robert en Clara Schu mann, Lode Mortelmans en Frédéric Chopin. Het concert be gint om 15 uur. Entree kost 10 euro. TERNEUZEN In buurthuis de Kameleon wordt morgen (zondag) weer een Piraten Festival gehouden. Behalve de Maf- fooos treden Jaap Smoor uit Bres- kens en het 13-jarige talent Karlijn Verhagen op. Zij doet al vanaf haar achtste mee aan talentenjachten. Afgelopen jaar won ze nog een songcontest in Brielle met liedjes van onder anderen Duffy en Amy Winehouse. De Kameleon is mor gen open van 15.00 tot 19.00 uur. De toegang is 5 euro. HULST De gemeente Hulst wil Willem Sanderse (1950) uit Biezelinge met ingang van 4 april benoemen tot tijdelijk raadsgriffier. Griffier Dirk van Bunder heeft van de gemeenteraad tot uiterlijk 1 no vember volgend jaar onbetaald ver lof gekregen om zich voor de stich ting Buru Nyakwere Nederland te richten op ontwikkelingswerk in Kenia. Sanderse was de laatste ja ren interim-manager bij diverse overheidsorganisaties. Daarvoor was hij gemeentesecretaris. heikant - Bij een inbraak in de rooms-katholieke kerk in Heikant is in de nacht van donderdag op vrijdag volgens sleutelbewaarster Thea van Boxtel voor zeker drie duizend euro schade aangericht, terwijl de buit misschien vijf euro bedroeg. „Alle offerblokjes zijn opengebro ken en er is ook geprobeerd in te breken in de grote kluis", aldus Van Boxtel. Zij zegt zich verder te hebben gestoord aan het optreden van de politie, die gisterochtend ter plaatse kwam, maar 'niet eens de moeite nam om te zoeken naar vingerafdrukken'. Politiewoord voerder Alwin Don bestrijdt dat. Volgens hem wordt de inbraak wel degelijk grondig onderzocht. Overigens was dorpscentrum 't Heike in dezelfde nacht doelwit van inbrekers. Hier gingen ze er volgens de politie met een onbe kend geldbedrag vandoor. Meer agendanieuws op de website van deze krant. zaterdag 12 februari axel De Halle, 19.30 uur: Optreden van De Dekzwabbers; cadzand Kantine van het Sportcentrum, 21.00 uur: Optreden van Raiders of the lost rock; clinge Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; groede Grote kerk, 20.00 uur: Winterconcert van strijkkwartet Ragazze; hoek Dorpshuis, 19.30 uur: toneelvereniging d'Oekse Leute speelt 'Hoera... Een drie ling'; hulst Reynaertland, 11.30 uur: Rode Kruis be schermd zwemmen; Café de Ster, 20.00 uur: Ludieke carna valsquiz; kloosterzande WZC Antonius, 17.30 uur: Woord -en communieviering; mmmstaam koewacht De Vlaschaard, 20.00 uur: KBO dansen; nieuw namen Bezoekerscentrum, 13.30 uur: Excursie door het Verdronken Land van Saefting- he; nieuwvliet Camping Zonneweelde, 20.00 uur: Goud van Oud-party; oostburg Ledeltheater, 20.00 uur: Toneelclub De Plattelanders speelt 'Dagboek van Anne Frank'; Ledeltheater, 13.00 uur: film De kronie ken van Narnia: De reis van het draken- schip (Nederlandstalig); philippine De Kaaie, 20.00 uür: Toneelclub Esmoreit speelt het stuk 'pompen of verzuipen'; sas van gent De Roselaer, 19.30 uur: Bingo van show band Sas van Gent; Café Reseda, 16.00 tot 19.00 uur: Inschrij ven voor de carnavalsoptocht; Café de Rijnvaart, 21.00 uur: Live optre den; Café d'Ouwe Brug, 20.00 uur: Optreden van de Maffoos; sint jansteen Den Bombardon, 20.00 uur: Percussie avond van de fanfare Sint Jan; De Warande, 13.00 uur: Toneel van De Zonnebloem; terneuzen De Veste, 9.00 uur: Koersbal; Kinderboerderij, 13.00 uur: Verzorgings middag paarden en ezels voor kinderen; De Pit, 21.00 uur: Pop punk night; Scheldetheater, 20.00 uur: Luchtmachtor kest presenteert Tribute to Michael Jackson; zaamslag Het Podium, 20.00 uur: Trugkieken met oude films en foto's; zondag 13 februari biervliet Café Nieuwlandse Molen, 15.00 uur: Schieting; groede Grote kerk, 20.00 uur: Winterconcert van strijkkwartet Ragazze; hoek Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; heikant 't Heike, 14.00 uur: Bij Corrie op de kof fie; hulst Den Dullaert, 9.00 uur: Dienst van de Christengemeente; lamswaarde Café de Lamsoren, 14.30 uur: Schieting; oostburg Ledeltheater, 13.30 uur: film Narnia, De kronieken van Narnia: De reis van het dra- kenschip (Nederlandstalig); sas van gent De Vlaanderenhallen, 9.30 uur: Zwarte markt; sint anna ter muiden Hervormde kerk,15.00 uur: Concert van Belgisch ensemble Meander; sint jansteen Den Bombardon, 10.30 uur: Valenstijns- concert van fanfare Sintt Jan en Koninklij ke harmonie Sint Cecilia; sluis Raadzaal Belfort, 14.00 uur: Lezing van de Brusselse schrijver Geert van Istendael 'Tot het Nederlandse volk'; terneuzen Porgy Bess, 15.00 uur: Open Haard Concert van pianist Jozef de Beenhou wer; walsoorden Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; ijzendijke Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten. Kerkbestuurder Jo de Cock in de Catharinakerk in Hengstdijk. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48