taartdoos van bakker de Brqijne v.o.f Kampeerplaatsen op zorgboerderij Binnenste Buiten zeeland 123 ::n elk geval eind dit jaar Rotaryclubs goed voor 20.000 euro Units voor tijdelijk onderkomen Scouting Axel zijn geplaatst zaterdag 12 februari 2011 de pont van Rijkswaterstaat verder uit te breiden. De Bruijne nu: „We vinden nog steeds dat het pontje een belangrijke bijdrage kan leve ren aan de leefbaarheid- van het dorp. Daarom pleitten we in het verleden ook voor een verbinding met de Axelse Vlakte/Autrichepol- der. Als de glastuinbouw daar tot bloei komt en er honderden men sen werken, zou zo'n directe ver binding er misschien toe kunnen leiden dat de ménsen daar beslui ten in Sluiskil te gaan wonen." De dorpsraad was recent nog in ge sprek met de toeristische attractie Het Portaal van Vlaanderen om het pontje bij de rondvaarten op het Kanaal Gent-Terneuzen te be trekken. De Bruijne: „Maar we moeten realistisch zijn. Rijkswater staat heeft de knoop al doorgehakt en voelt er kennelijk zelfs niet voor om de pont nog tot de inge- TOR MAGNOLIA logo van Bakkerij de Bruijne. foto Mark Neelemans bruikname van de Sluiskiltunnel in de vaart te houden. Tja, dan houdt het op." Of het verdwijnen van het pontje leeft onder de be volking? De Bruijne: „Natuürlijk. Enorm zelfs. Maar tot grote protestacties, zoals in '88-'89, met zesduizend handteke ningen en bezetting van de brug, zal het niet leiden. Iedereen in het dorp had er stilletjes op gerekend dat het pontje zou blijven varen tot de ingebruikname van de tun nel, half 2015. Nu dat niet zo is, ma ken we ons er sterk voor dat de pont in elk geval blijft varen tot 31 december. Dan kan iedereen op het gemak z'n alternatieve weg zoeken." En: de aanlegsteigers moe ten blijven bestaan. Die kunnen goed van pas komen als rondvaar ten op het kanaal in de toekomst naar Sluiskil worden gelokt voor een bakje koffie met een punt bij de plaatselijke horeca. Wethouder Co van Schaik met een grijns: „En ik wil er wel even op wijzen dat ik bij Rijkswater staat heb afgedwongen dat zij een alternatieve boot beschikbaar stel len voor de intocht van Sinter klaas!" De Bruijne met een nog grotere grijns: „Alleen daarom al moet die steiger blijven liggen." Overigens gebruikt Bakkerij De Bruijne met vestigingen in Sluiskil en Terneuzen het pontje al jaren als logo. Het staat op taartdozen, koekzakken en op de bestelbusjes. De Bruijne (69): „Dat logo blijft na tuurlijk! Die verpakkingen worden straks een collector's item, een be langrijk stukje erfgoed." De dorpsraad heeft voor maandag een extra vergadering ingelast om 'het verlies' te bespreken. Pontje na 44 jaar weg De Rijkspont bij Sluiskil kwam in 1967 in de vaart ter vervanging van de ir. Lelybrug. De eerste decennia vervoerde het pontje jaarlijks zo'n 800.000 men sen: scholieren, fabrieksarbeiders en bewoners van de Vogelwijk of wel Sluiskil-oost. Na de sloop van de wijk daalde het aantal passagiers naar 350.000 en inmiddels gaat het nog maar om 50.000 mensen. Rijkswaterstaat wilde de pont, die jaarlijks vier ton kost, al eerder wegbezuinigen. Dat leidde in 1989 tot felle protesten. wm wsm msmmmmm terneuzen - Het benefietconcert van de gezamenlijke Rotaryclubs in Zeeuws-Vlaanderen, woensdag avond in het Scheldetheater, heeft 20.000 euro opgebracht. Onder an deren zanger-gitarist Laurens Joën- sen en violist Mathieu van Bellen traden belangeloos op. De Rotary clubs hielden het benefietconcert om geld in te zamelen voor stich ting Shelterbox, die mensen tijde lijk onderdak biedt na natuurram pen. Van de 20.000 euro kunnen 27 shelterboxen worden gekocht. axel - Aan de Sportlaan in Axel zijn de zeven units voor de scou ting aangekomen. De scouting vindt daarin een tijdelijk onderko men totdat er een nieuw clubge bouw is. Het oude scoutinggebouw ging eind vorig jaar als gevolg van brandstichting in vlammen op. De verkenners zijn niet bij de pakken gana neerzitten. De groep draait gewoon door en beschikt dus over een paar weken weer over een ei gen home. De zeven units werden Jan Kees van Gaaien (links) geeft vrijdag op het erf van zijn zorgboerderij bij Terhole een toelichting aan de CDA'ers Ben Pauwels, Kees van Beveren en Jack van Harn; midden Caroline van Gaaien. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf TERHOLE - Zorgboerderij Binnen ste Buiten aan de Havendijk bij Terhole breidt de activiteiten uit met een kampeervoorziening voor gezinnen met autistische kinde ren. Jan Kees Van Gaaien maakte dit gisterochtend bekend tijdens een werkbezoek van drie CDA- kandidaten voor de Provinciale Sta ten. CDA'ers Kees van Beveren (gede puteerde), Ben Pauwels (oud-wet houder van Hontenisse en Hulst, en Statenlid) en Jack van Harn uit Biervliet (kandidaat-Statenlid) wa ren naar Binnenste Buiten geko men om te horen welke nieuwe ac tiviteiten allemaal mogelijk zijn in het buitengebied. Ze vielen met de neus in de boter bij Jan Kees van Gaaien en zijn vrouw Caroline. De Van Gaalens zijn in 2007 met hun zorgboerderij begonnen. Die loopt goed. Tientallen kinderen met een beperking bezoeken weke lijks Binnenste Buiten. Ze kunnen er naar hartelust spelen, ponyrij den en helpen met de verzorging van de dieren. „We hebben er sinds gisteren zelfs een stel hanen bij", zei Caroline nog ietwat ver baasd. „Iemand moet ze bij ons aan de kant van de weg gezet heb ben." Op zoek naar nieuwe mogelijkhe den kwam Jan Kees een tijdje gele den op het idee ook kampeerruim- te te maken voor gezinnen met au tistische kinderen. Hij spreekt zelf overigens liever van 'respijtzorg', wat is bedoeld om mensen te ont lasten die gewoonlijk zorg verle nen aan familie of bekenden. „Er zijn wel vakantiemogelijkhe den voor kinderen met autisme", lichtte Jan Kees toe, „maar de ou ders kunnen dan vaak niet mee. Wij willen volledige gezinnen on derdak en een leuke vakantietijd bieden." De CDA'ers vonden het een heel goed idee en ze wilden wéten hoe de gemeente Hulst als vergunning verlener erop had gereageerd. Jan Kees heeft daar een positief gevoel aan overgehouden. „Het heeft tijd en energie gekost, maar we zijn er goed uitgekomen. Zo hoeft het be stemmingsplan niet gewijzigd te worden om de schuur te verbou wen en andere, meer recreatieve functies te geven." Jan Kees en Caroline hopen vanaf de zomer van 20t2 de nieuwe voor ziening aan te kunnen bieden. Er komen in totaal zeven kampeerlo- caties. Voor drie plekken heeft Jan Kees iets bijzonders in petto. „Op vakantie heb ik luxe safaritenten gezien. Ik was onder de indruk. Ze zijn van alle comfort voorzien. Ik wil bij ons drie van die tenten zet ten." De Van Gaalens zijn niet alleen ac tief op hun zorgboerderij. Jan Kees werkt in deeltijd als docent in Ter neuzen en Caroline bij het water schap in Middelburg. donderdag door Jan Snel uit Hulst aangevoerd en geplaatst. De stroom en verwarming voor het gebouw zijn al aangesloten. Water en riolering volgen vandaag. Die neemt de klusploeg van de scou ting voor z'n rekening. Het restant van de vloer van het oude gebouw wordt verwijderd met medewer king van aannemer H4A. De scouting heeft door de tegenval ler geen leden verloren. Afgelopen week hebben zich zelfs spontaan vier nieuwe leden gemeld. MEEST GELEZEN 1. Parkeren op z'n Vlaams 2. Directeuren Neckermann weg 3. Weer bezwaar tegen winkels STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto "zeeland OPENBARE BIJEENKOMST Ziekenhuiszorg in Zeeland op woensdag 16 februari a.s. in HOTEL GOES te Goes inloop vanaf 19.00 uur gratis consumpties Inleider: Paul Rademacher Algemeen directeur s ZorgSaam Z.Vlaanderen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47