Pontje straks alleen op Bouw school Othene eindelijk begonnen 22 Kinderen •is Praten over gevolgen van hersenbloeding 'Valentijnswandeling' door natuurpark Zwin Luchtmachtorkest speelt Michael Jackson Monteurs waterschap dichten lek persleiding SLUISKIL Dorpsraad maakt zich nu sterk voor behoud Rijkspont tot in almanak ZLTO-afdeling voorlopig niet tegen bezuinigingen op landinrichting zaterdag 12 februari 2011 TERNEUZEN Zorgsaam en Curamus houden van daag een CVA-trefpunt in zorgcen trum Bachten Dieke aan de Konin- ginnelaan in Terneuzen. Patiënten die kampen met de gevolgen van een hersenbloeding of hersenin farct en hun families kunnen daar bij samenkomen om met elkaar te praten. Iedereen mag binnenlopen, aanmelden hoeft niet. De bijeen komst begint om 14.30 uur. KNOKKE Natuurpark Het Zwin houdt van middag een 'valentijnswandeling' door het natuurgebied tussen Knokke en Cadzand. Deelnemers wordt aangeraden re kening te houden met water en wind. De tocht begint om 15 uur bij de ingang van het park aan de Graaf Leon Lippensdreef bij Knok ke. Meewandelen kost 7,20 euro. In schrijven is niet nodig. TERNEUZEN Het Orkest Koninklijke Lucht macht brengt vanavond in het Scheldetheater een ode aan Mi chael Jackson. Vergezeld door zeven zangeressen speelt het orkest bekende num mers van het legendarische pop idool. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 27,50 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa. SPUI Monteurs van waterschap Schelde- stromen hebben gisteren een lek in een ontluchter van een perslei ding bij Spui gerepareerd. Het lek werd donderdagmiddag al gesigna leerd, maar gisterochtend gelokali seerd. Via de leiding wordt afvalwa ter van Zaamslag, Magrette en Spui afgevoerd. Het gelekte afvalwater (300 m3) is opgepompt en naar een zuiveringsstation overgebracht. door Wout Bareman De scholieren uit Philip pine en Sas van Gent roepen opgewonden door elkaar heen. Op weg naar school in Terneuzen zijn ze vaste passagiers van het pontje in Sluiskil. Ze horen net dat het pontje ver dwijnt. Wegbezuinigd door Rijks waterstaat. Eén van de jongens, stoer: „Dan gaan we gewoon niet meer naar school. Komen ze ons maar halen met een busje! Ik ga niet hele dagen voor die brug staan." En een meisje: „Bij die brug zijn al een heleboel ongeluk ken gebeurd. Via het pontje is veel veiliger." Joelend rijden ze de pont af Eén van hen roept baldadig: „Laat dat ding maar zinken." In een uitgestorven Sluiskil hangt nergens de vlag halfstok. De grauwsluier over het dorp? Die wordt gewoon veroorzaakt door hardnekkige regenwolken. Bij de pont staat dorpsraadvoorzitter Adri de Bruijne. De raad verklaar de een paar jaar geleden nog ferm dat de aanleg van de Sluiskiltunnel het pontje zeker niet overbodig zou maken. Zelfs commissaris van de koningin Karla Peijs werd inge schakeld om het vaarschema van door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „We geloven het pas als we het zien", zeiden bewoners van de wijk Othene nog niet zo lang geleden over de bouw van een brede school in hun wijk. Toen afgelopen week het heien be gon klonk het gedreun veel ouders dan ook als muziek in de oren. Im mers, de kinderen uit de wijk gaan al geruime tijd per bus naar school in Zaamslag en Reuzenhoek Gisteren 'sloeg' wethouder Cees Liefting officieel de eerste paal, na dat zo'n honderd toekomstige leer lingen er met viltstiften hun naam op hadden gezet. Vervolgens wer den ballonnen opgelaten. De school had er al een paar jaar geleden moeten staan, maar liep telkens vertraging op. En dat was gisteren niet anders, want de bus met kinderen vanuit Reuzenhoek 'kwam met een kwartier vertra ging aan op de bouwplaats. Tegen de bouwvergunning kan overigens nog tot begin maart be zwaar worden gemaakt. Of dat nu nog iets zal uithalen, valt te betwij felen. Tot gisteren hadden twee mensen bezwaar ingediend, onder wie raadslid Giel van Boom op per soonlijke titel. „Ik heb niets tegen de school, maar wel op die plaats", stelt het raadslid. Volgens hem is de ruimte aan de Schelpenlaan veel te klein. Wethouder Cees Liefting zet samen met toekomstige leerlingen van de nieuwe school zijn handtekening op de eerste paal. foto Mark Neelemans g SJIV msmsss. Tip? redactie@pzc.nl Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor ging het tijdens de koffiepauze voornamelijk over 'het leed dat kin deren heet'. De kantoorklerken, de se cretaresse en de kandidaat-notaris zijn rijk bedeeld. Eén van de klerken vertelde hoe hij zich soms dood- schaamt over privé-aangelegenhe- den, die z'n spruiten op school onbe kommerd rondstrooien. „Laatst werd in de klas gevraagd of iemand z'n va der of moeder wel eens dronken had meegemaakt. Steekt die van mij na tuurlijk z'n vinger op en roeptJa, m'n vader, vorige week nog!" De kandidaat-notaris knikte. „Vroe ger, als ik'thuis kwam, werd ik ver welkomd als een echte huisvader. Te genwoordig rennen ze ook nog op me af: om m'n sigaretten." KINDERCENTRUM W JUULTJE Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Zorgopvang 4 tot 12 jaar WeekendopvangO tot 12 jaar Tel: 0115-686100 .'Met locaties in: Zeeuws Vlaanderen m, t Walcheren open van 06.3Ö ui Prokino www.prokino.nl OOSTBURG - De afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen van de ZLTO deelt de zorgen van de gebiedscom- missie over bezuinigingen op land inrichting niet. „Het grootste pro bleem was dat er geld te veel was en dat daar slecht mee omgespron gen werd", schrijft afdelingsvoor zitter Rinco de Koeyer in reactie op het bericht dat de gebiedscom- missie een brief op poten naar de provincie stuurt. De ZLTO beschouwt de gebiedsge richte aanpak in de regio als Tand- bouwonvriendelijk'. Een enkele landbouwer kan worden gedu peerd als er geen grondruil moge lijk is, maar algemeen geldt dat be zuiniging op landinrichting winst is voor de landbouw, meldt De Koeyer. „Geld beschikbaar stellen voor inrichting van landelijk ge bied heeft pas zin als er goed be leid en goede bestuurders achter zitten. Tot die tijd kunnen we be ter de hand op de knip houden en verdere schade aan landbouw en landschap voorkomen." Nieuwe Kerkstraat 26a SLUISKIL Tel. 0115-472425 Axelsestraat 18 TERNEUZEN Tet. 0115-612339 Dorpsraadsvoorzitter Adri de Bruijne in een bestelauto van de zaak. Het pontje leeft straks enkel nog voort in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46