PZCL Toekomst voorzieningen ter discussie mm Veel schade bij brand in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Plan voor westelijke kanaaloever Ook werken in Zeeuws-Vlaanderen wacht op besluitvorming zeesluis is heel prettig, leert Emigratiebeurs WONINGBEURS ZEELAND 11-12 FEBR. WOONLAND.NU Zaterdag 12 februari 2011 Pontje straks alleen op taartdoos van bakker Parochie Hengstdijk overleefde natuur- en oorlogsgeweld Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl MEEPRATEN Zeeuws-Vlaanderen op weg naar 2021 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen mogen de komende drie maanden meepraten over de toekomst van alle mogelijke voorzieningen in de dorpen en steden. Volgende week zijn in Hulst (dins dag) en in Oostburg (donderdag) de eerste bijeenkomsten. Terneu- zen volgt donderdag 24 februari met een discussieavond in Axel. Wan welke, kwalitiatief goede voor- terneuzen - Een brand in een pand naast coffeeshop Miami aan de Westkolkstraat in Terneuzen heeft vrijdagmiddag het gebouw fors beschadigd. Er is sprake van water-, rook of brandschade in de hele woning. Het huis is bewoond, maar wordt ook door Miami voor verschillen de doeleinden gebruikt. De brand, die veel publiek trok, brak rond drie uur uit. De Terneu- zense brandweer kwam ter plaatse met een hoogwerker en een tank- spuitwagen, en ook de brandweer ploeg uit Hoek werd opgeroepen. De coffeeshop werd ontruimd. Vol gens officier van dienst Luc Was- senberg ontstond het vuur in het douchegedeelte van het huis, op de eerste verdieping. „Het vuur is vervolgens overgeslagen naar de zolder, maar gesmoord door ge brek aan zuurstof Er was wel spra ke van veel rookontwikkeling." De brandweer was rond kwart over vier de brand meester. Wel moest toen nog even worden nageblust. Er raakte niemand gewond. zieningen hebben Zeeuws-Vlamin gen in 2021 behoefte?', is de vraag die overal centraal staat. Welzijns- instituut Scoop in Middelburg en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten hebben het initiatief genomen. Al snel komt dan de gedachte op dat het wel om bezuinigingen zal gaan. „Maar dat is nou net niet de bedoeling", benadrukt de Terneu- zense wethouder Cees Liefting (PvdA, welzijn). Zeeuws-Vlaanderen krijgt met een daling van het aantal inwoners te maken. De bevolking vergrijst ook. Dat stelt andere eisen aan voorzie ningen. „En vergeet niet dat men sen veel mobieler zijn geworden", aldus Liefting. „Mijn buurvrouw heeft tegenwoordig een elektrische fiets en rijdt daarop zonder moeite naar Cadzand-Bad. Met zulke ver anderingen moeten wij ook reke ning houden." De insteek van de discissiebijeen- komsten is dus niet dat er voorzie ningen moeten verdwijnen. „Wij willen het positief benaderen", ver klaart de Terneuzense wethouder. Hij noemt als voorbeeld de bouw van brede scholen in Sluiskil, Bier vliet en Sas van Gent. Verschillen de basisscholen worden daarin on dergebracht. Ze kunnen zo samen kwalitatief goed onderwijs blijven bieden, ook al neemt het aantal scholieren af Ook op sportgebied ligt het voor de hand te kiezen voor samenwer king, denkt Liefting. Sportclubs in één dorp zouden zich onder één bestuur kunnen.verzamelen, stelt hij zich voor, waarmee het voort bestaan van alle sportverenigingen - ook de zwakkere - kan worden veiliggesteld. Het onderwerp lijkt te gaan leven. Voor de meeting in Hulst hebben zich vijftig deelnemers aangemeld, voor die in Oostburg ook. Terneu zen heeft tot nu toe veertig belang stellenden. In maart en mei volgen opnieuw sessies. Die moeten hal verwege dit jaar uitmonden in een toekomstplan. zie ook: www.nu2021 .nl De brand in de woning zorgde voor veel rookontwikkeling. Rechts naast het huis de twee gevels van coffeeshop Miami. Die werd door de brandweer ontruimd. foto Chris Platteeuw mmemmm door Wout Bareman terneuzen - Zodra de plannen voor de bouw van de nieuwe zee sluis in Terneuzen concreet zijn, buigen de gemeente en ha venschap Zeeland Seaports zich over de invulling van de Westelij ke Kanaaloever. Dat gebied, tussen het sluizencomplex en de kanaal- brug bij Sluiskil, wordt wel al gere serveerd voor nieuwe bedrijfsvesti gingen. In antwoord op vragen van het raadslid Cees Hamelink (Christen- Unie) schrijven B en W dat de in vulling van her gebied helemaal af hangt van de planning van de sluisbouw. Die zou medio 2015 be ginnen. De komende jaren wordt, meldt het college, prioriteit ven aan de invulling van de al be staande bedrijventerreinen, die aan de Autrichehaven bij Westdor- pe voorop. De nieuwe zeesluis ver ruimt de bereikbaarheid van de Axelse Vlakte/Autrichepolder aan zienlijk en vermindert de huidige kwetsbaarheid van het sluizencom plex. B en W denken dat het voor bedrijven veel aantrekkelijker wordt zich in de Kanaalzone te ves tigen. Maar of dat Chinezen zullen zijn, zoals Hamelink suggereert, la ten ze nog even in het midden. Het college: „De bezoeken aan Chi na hebben tot nu toe vooral tot contacten geleid, hetgeen zich (nog) niet heeft vertaald in concre te bedrijfsvestigingen." gege- door René Hoonhorst sluis - Na de afgelopen drie jaar vooral de geneugten van wonen in rast en ruimte te hebben aangepre zen, laat Zeeuws-Vlaanderen dit weekeind op de Emigratiebeurs weten dat er prachtig werk in de regio is te verrichten. Mensen kunnen niet alleen mooi wonen, maar ook een goede baan vinden in de regio, meldt de regio op de beurs in Houten en op haar site: uwnieuwetoekomst.nl. „Het imago van lekker leven in rust en vrijheid hebben we de afgelopen jaren stevig neergezet. Nu willen we mensen laten weten dat ze zich ook prima in Zeeuws-Vlaan deren kunnen vestigen om te wer ken. Geïnteresseerden kunnen di rect op de site zien welke vacatu res bedrijven in de regio hebben." De vacaturebank laat niet alleen werk voor hoger opgeleide chemi ci en technici zien, maar prijst ook banen aan voor medewerkers van horecazaken, sorteerders en hef truckchauffeurs. Luisteraars van Radio 1 en 2 werden er de afgelo pen weken ook op geattendeerd dat 'Zeeuws-Vlaanderen werkt'. Bedoeling van alle activiteiten is 'ondernemende en onafhankelijke mensen aan het denken te zetten' over een verhuizing naar Zeeuws- Vlaanderen. Commissaris van de koningin Karla Peijs opent de Zeeuws-Vlaamse stand vandaag om 11.00 uur. nieuwbouw koopwoningen huurwoningen Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45