Kraay jr presenteert Voetbalgala ad sport 137 339 349 Trainen en een huis in Spanje zoeken Tainio op proef bij Red Bulls Gerlos s Mayrhofen Kirchberg Gerlos s Kaprun Gerlos Maishofen Gerlos oad.nl/wintersport REIZEN zaterdag 12 februari 2011 V.ïvt-. ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Evenement moet een traditie worden door Jan Dagevos Vandaag de tweede editie van de rubriek 'Wat doet Johnny', die iedere zaterdag in deze krant verschijnt Wielrenner Joh nny Hoogerland blikt vooruit op de week die hem te wachten staat. Johnny Hoogerland is donderdag van Schiphol naar Valencia gevlo gen voor een trainingskamp van ruim een week. Uitvalsbasis is Vall d'Uixo, een stadje ten noorden van Valencia, waar het apparte ment van een vriend van de voor malige Zeeuwse wielrenner, Peter Kant, staat. Gisteren hield Hooger land zijn eerste serieuze duurtrai- ning, vandaag doet hij zijn tweede en het is de bedoeling dat er de ko mende week nog vele volgen. Vooral de omliggende bergen zijn zijn doelwit. Maandagavond gaat Hoogerland zijn vriendin ophalen op het vlieg veld. Ze komt voor vier dagen naar Spanje, onder meer om met john ny naar huizen in de omgeving te kijken. Ze hebben het plan opge vat om na dit wielerseizoen hier in de buurt te gaan wonen. „Het is altijd een wens van haar geweest om in Spanje te wonen en ik zie het ook wel zitten", vertelt Hooger land. Dinsdag gaan ze rustig rond kijken. Woensdag en donderdag wil Hoogerland nog eens flink gas geven, om het vrijdag wat rustiger aan te doen. Zaterdag wil hij nog een rondje doen en dan wordt hij opgehaald door zijn ploeg voor een rit naar het zuiden. Op zon dag 20 februari begint in de omge ving van Malaga de Ruta del Sol, na de Ster van Bessèges zijn twee de ronde van het jaar. Koen de Vries AMSTERDAM - Teemu Tainio is op proef bij New York Red Bulls. De middenvelder van Ajax kan een tweejarig contract bij de Ameri kaanse club tekenen. De Fin mag transfervrij vertrekken uit Amster dam. Tainio arriveerde dit seizoen op voorspraak van de inmiddels ver trokken trainer Martin Jol bij Ajax, voor wie hij uiteindelijk tijdens vijf officiële duels even in actie kwam. De middenvelder kwam niet voor in de plannen van trai ner Frank de Boer. MIDDELBURG - Hans Kraay jr heeft vrijdag 27 mei de presentatie van het eerste Zeeuwse Voetbalgala in handen. De presentator van SBS neemt op die dag het officiële ge deelte voor zijn rekening. Tijdens de bijeenkomst in Mini Mundi in Middelburg worden de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) uitgereikt. Kraay jr geniet bekendheid als tele visiepresentator en is voor SBS vas te volger van het Nederlands elftal. Daarnaast is Kraay jr ook voetbal trainer. Hij heeft sinds 2004 FC Lienden onder zijn hoede. Hij werd in 2005 kampioen met de dub en komt met zijn elftal tegen woordig uit in de topklasse van het zondagvoetbal. In 2008 baarde FC Lienden opzien in het toernooi om de KNVB-beker door in de der de ronde eredivisionist Vitesse te verslaan. In de vierde ronde werd Lienden pas na verlenging uitge schakeld door Roda JC. Het initiatief voor een Voetbalgala komt van de stichting Zeeuws Elf tal, het Nationaal Voetbalmuseum, stichting Voetbal Totaal en de PZC. „We willen er een traditie van maken. Zie het als een extra impuls voor het Zeeuwse voetbal, van Tholen tot Cadzand", zegt Piet Koster, die als voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal betrok ken is bij de opzet. Er worden op 27 mei acht awards uitgereikt. Zo worden de topsco rer, het talent, de beste amateur voetballer, de vrijwilliger, de trai ner en de scheidsrechter in het zonnetje gezet. Daarnaast wordt ook de maker van het mooiste doelpunt gehuldigd en is er een trofee voor de beste clubsite van het seizoen. Ook wordt er extra aandacht be- Hans Kraay jr. steed aan het G-voetbal. Het pro ject loopt inmiddels vanaf het be gin van het seizoen en alle ontwik kelingen zijn te volgen op een spe ciale site (www.zeeuwsevoétbala- wards.nl). De klassementen zijn door deze krant opgesteld en worden weke lijks bijgehouden. „De grote kracht van de Zeeuwse Voetbal Awards is ook dat de clubs, de voetballers zelf, de arbiters en de, supporters een grote inbreng kun nen hebben", meent Piet Koster. „Clubs mogen bijvoorbeeld uit hun midden vrijwilligers nomine ren en er mogen ook video's van doelpunten ingestuurd worden. Daarnaast krijgen de scheidsrech ters de kans zich te presenteren. Bij die groep blijkt daar een enor me behoefte aan, want de arbiters hebben tot nu toe massaal gerea geerd op de oproep. Het initiatief leeft behoorlijk, hetgeen we ook merken aan de respons vanuit he" bedrijfsleven. Dat heeft ons posi tief verrast." Htl.Oberwirt*** 2-persoonskamertype A (max. 2 personen) 8 dagen o.b.v. halfpension Reisnr: EVAT09-45 App. Manni's 2-kamerapp. A (max. 3 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 26 februari Reisnr: EVAT09-26 Krokus: Vertrek 5 mrt. 8 dagen vanaf 449 per app. lotel Zentral**** persoonskamer (max. 4 personen) 8 dagen o.b.v. halfpension Reisnr: EVAT13-06 Htl. Elisabeth**** 2-persoonskamertype B (max. 2 personen) 8 dagen o.b.v. halfpension Reisnr: EVAT09-44 Htl. Vier Jahreszeiten**** 2-persoonskamer (max. 2 personen) 8 dagen o.b.v. halfpension Reisnr: EVAT16-22 Haus Haas 2-kamerapp. A (max. 4 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 26 februari Reisnr: EVAT09-53 Krokus: Vertrek 5 mrt. 8 dagen vanaf 549 per unit Chalet Haus Maria Chalet (max. 17 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 26 februari Reisnr: EVAT16-01 App. Kolmblick 3-kamerappartement (max. 6 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 26 februari Reisnr: EVAT09-43 Krokus: Vertrek 5 mrt. 8 dagen vanaf 599 per app. of kijk op oad.nl/wintersport. J Bel 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37