Vacansoleil voelt zich bedrog moet doen wat de maest 321 sport Ajax Rentree DOPING De rol van Riccardo Ricco bij Vacansoleil-DCM lijkt uitgespeeld. De Nederlandse ploeg zet de wielrenner op non-actief naar aanleiding van een eigen onderzoek. Tweede zege op rij voor Feiliu Riccardo Ricco werd in 2008 voor 20 maanden geschorst wegens dopinggebruik. Riccardo Ricco is door zijn ploeg Vacansoleil per direct op non-actief gesteld. foto Marco de Swart/ANP zaterdag 12 februari 2011 door Maurice Steketee Het Nederlandse tennis- publiek is de laatste ja ren niet erg verwend. Waarschijnlijk een van de redenen waarom er de afgelo pen weken reikhalzend werd uitge keken naar de rentree van het illus tere dubbelduo Haarhuis/Eltingh in her profcircuit. De grote vraag was of ze het nog zouden kunnen, de mannen op leeftijd. Het onduis- terende antwoord volgde maandag avond in sportpaleis Ahoy. Twee relatief onbekende, geblokte Polen veegden het voormalige Neder landse koningskoppel in iets meer dan een uurtje van de baan. Wat een triomftocht had moeten wor den, werd een demasqué. Het leek er bij vlagen op of de Polen zich in hielden, uit respect voor de oppo nenten aan de andere zijde van het net. Zelfs de ballenjongens toonden weinig medeleven. Haar huis werd er haarfijn op gewezen dat hij wel erg veel volleys miste. De vernedering was compleet. En zo eindigde weer een come back in een deceptie. Wat is dat toch met die ouwe mannen? Waar komt de drang vandaan om na een paar jaar afwezigheid terug te keren op het hoogste niveau? Succesvolle rentrees in de topsport zijn op de vingers van één hand te tellen. Bij de vrouwen wil het nog wel eens lukken. Kim Clijsters is daar recentelijk nog een mooi voorbeeld van. Maar bij de man nen eindigt het avontuur meestal in mineur. De legendarische bokser Muham mad Ali probeerde het al tot twee keer toe in de jaren zeventig en be gin jaren tachtig. De beelden van zijn laatste partij staan bij velen nog op het netvlies. Een andere grootheid, Lance Armstrong, ging het iets beter af Na een afwezig heid van vier jaar liet 'The Boss' zich in 2009 weer zien in de Tour de France. Zijn derde plaats was bewonderenswaardig, maar zijn oude niveau haalde hij nooit. Ook Michael Schumacher wilde het nog wel een keer proberen in de Formule 1. Het Duitse fenomeen dacht wel even weer wereldkampi oen te worden, maar ook hij kwam bedrogen uit De volgende kandidaat voor een mislukte comeback kondigde zich vorige week aan. Voormalig top zwemmer Ian Thorpe, die in het verleden prachtige duels uitvocht met Pieter van den Hoogenband, hoopt zijn kunstje uit 2000 en 2004 - toen hij vijf keer olympisch goud won - te evenaren. Dat moet gebeuren tijdens de Olympische Spelen in Londen van 2012. Nu maar hopen dat 'VDH' de verlei ding wél kan weerstaan. Voor z'n eigen bestwil. LA FARLEDE - Roman Feiliu heeft ook de derde etappe in de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam gebracht. De 26-jarige Franse wielrenner van het Nederlandse team Vacan- soleil-DCM was na een etappe van 130 kilometer, van Camoux-en-Pro- vence naar La Farlede, de snelste in de massasprint Feiliu won donderdag ook al de tweede etappe. Johan Cruijjf treedt toe tot de technische klankbord groep van Ajax. In 1988 was hij voor het laatst officieel gelieerd aan de club. Toen eindigde de samenwerking in onenigheid. En als alge meen directeur Rik van den Boog straks niet uitvoert wat CruijfF adviseert, komt er weer ruzie. "W" ohan Cruijffkan bij Ajax wer- I ken onder de voorwaarden I die het bestuur stelt, niet op I die van hemzelf" Dat zei wij- J len voorzitter Ton Harmsen op woensdag 6 januari 1988, nadat door Jop van Kempen Cruijff drie dagen daarvoor had be sloten om per direct te stoppen als trainer/ technisch directeur van het eerste elftal van de Amsterdam se club. In de deuropening van zijn woning in Vinkeveen reageer de Cruijff toen ook op de gang van zaken. „Ik ben twee weken geleden op va kantie gegaan met het idee dat er een zogenaamd gentlemen's agree ment bestond tussen mij en Ajax-voorzitter Harmsen. Het ging daarbij om een nieuwe overeen komst voor twee seizoenen. Tot mijn verbazing lees ik daarna ech ter in Voetbal International dat mijn contract niet zou worden ver lengd, althans in die geest had commercieel directeur Arie van Eij- den zich uitgelaten." „Ik heb daarna bij het bestuur om opheldering gevraagd welk verhaal ik nou eigenlijk moest geloven. Het ging mij erom welke waarde die afspraak met Harmsen had. Omdat ik op die vraag geen ant woord kreeg, heb ik op staande voet ontslag genomen." Een plei dooi van de spelers om CruijfF te behouden werd destijds met een stemming van 27-0 verworpen door de ledenraad, die zich geklei neerd voelde door artikelen in VI en De Telegraaf waarin zij werden bestempeld als 'kleine luyden' en 'kneuterige bestuurders'. Ditmaal wordt CruijfFironisch ge noeg juist naar voren geschoven door de ledenraad, waarin hij sinds de verkiezingen van decem ber ten minste acht gelijkgestem den heeft. In de onderhandelingen die Ajax afgelopen week voerde met CruijfF over de rol die hij in het techni sche platform zal vervullen, werd opnieuw duidelijk hoe de maestro de zaken voor zich ziet. CruijfFwil best in zo'n technisch platform gaan zitten, maar dan moet de clubleiding wel naar hem luisteren. „Formeel gezien beslist Rik van den Boog", zei CruijfF deze week tegen TV Noord-Holland. „Hij is nu eenmaal de directeur. Maar als je kijkt wie er in het platform zit ten, moet het wel heel gek zijn dat wij allemaal zeggen dat we rechts gaan en hij gaat links." Van den Boog zei deze week op Nusport: „Johan bepaalt niets." De constructie waarmee CruijfF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32