Loek Hermans: Zeeland heeft baat bij de WD zeeland: 27 Stichting Ambi pakt misbruik internet aan Chemische bedrijven moeten zelf kosten milieumetingen betalen De Lijn wil lijn Brugge- Breskens niet opheffen Het bos van opa Van Zweeden ERKIEZINGEN zaterdag 12 februari 2011 door Marcel Modde MIDDELBURG - Chanteren, dreigen, pesten, met de moderne technie ken op internet is dat een fluitje van een cent. Uitermate vervelend voor de slachtoffers die centraal staan op comprimerende foto's of filmpjes. Vooral omdat het moei lijk is al het belastende beeldmate riaal op te sporen en te wissen. Daar moet een eind aan komen, vindt de Vlissinger Peter Nuyts. Hij heeft de stichting Ambi opge richt, en wil misbruik van beeld materiaal op internet aanpakken. Ambi gaat gebruikmaken van ge- laatsherkennende software. Het systeem wordt ontwikkeld in sa menwerking met de Universiteit van Utrecht. Daar is onderzoek ge daan naar bestaande technieken en de effectiviteit. Simpelgezegd, legt Nuyts uit, komt het er op neer dat gegevens van iemand die het mikpunt is geworden op internet, in de computer worden ingevoerd. Het programma maakt een 'vinger afdruk' van specifieke gelaatsken- merken (zoals de afstand van de ogen tot de neus en de verhou ding tot de oren en laat op basis daarvan een zoekopdracht op in ternet los. Zo kan uiteindelijk ook de afzender door de politie wor den opgespoord en aangepakt. Nuyts benadrukt dat de voornaam ste doelstelling van de stichting is pesterijen of chantage langs deze weg te ontmoedigen. „Dan moet je denken aan meisjes, vrouwen die in het openbaar zijn verkracht, waarvan een filmpje is gemaakt. Vervolgens dreigt die loverboy de beelden op internet te zetten als zij niet doet wat hij wil." Ook zijn gevallen bekend van pe doseksuelen die de computer van hun slachtoffer weten te kraken en via een webcam stiekem opna mes maken. Maar ook ongewenste beelden die scholieren onder el kaar maken en voorzien van schunnige opmerkingen op inter net verspreiden, vallen binnen het werkgebied van Ambi. De stich ting werkt samen met het Burger comité tegen Onrecht. stichtingambi@kpnmail.nl PvdA aan coalitieonderhandelin gen valt wel een harde noot te kra ken: de bouw van een tweede kerncentrale. Binnen de partij wordt kernenergie weliswaar min der strikt van de hand gewezen dan enkele jaren geleden, maar een extra nucleaire stroomfabriek bij Borssele is nog een stap te ver. Evertz: „We zullen erop aandrin gen dat dit onderwerp in een colle geakkoord als een vrije kwestie wordt aangemerkt." De PZC en Omroep Zeeland houden woensdag 23 februari in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop een debat met een deel van de lijsttrek kers. Plaats: Zeeuwse Bibliotheek; aan vang: 19.30 uur. Het is al generaties lang de favoriete zondagmiddagbestemming van de familie Evertz: de Manteling bij kasteel Westhove in Domburg. Of, zoals Annebeth Evertz het zelf noemt, het bos van opa Van Zweeden. Haar grootvader van moeders kant ging er met zijn gezin wandelen, Evertz kwam er met haar ouders en nu maakt ze er met man en zoon een rond je. „Nee, niet elke week, maar we komen hier toch zeker iedere maand wel een keer." Opa Van Zweeden - Evertz meldt met trots dat hij een sociaal-democraat was in hart en nieren - moest zich wel wat moeite getroosten om zijn ge zin van zijn woonplaats Vlissingen naar Domburg te vervoeren. „Mijn grootouders hadden zes kinderen en een piepklein autootje, waarin naast de bestuurder eigenlijk maar drie personen pasten. Opa reed op zo'n zondag daarom in totaal vier keer heen en weer." Evertz vindt het bijzonder dat de Manteling voor drie generaties in haar familie zo speciaal is. „Als ik naar kasteel Westhove kijk, dan denk ik: dat heeft mijn grootvader ook gezien. Dat ontroert me." foto Mechteld Jansen GOES - „Help mij om de grootste fractie in de Senaat te worden", zei Loek Hermans gisteren bij een ondernemersbijeenkomst van de WD in Goes. De lijsttrekker van de WD voor de Eerste Kamer leg de het verband tussen de samen stelling van de Provinciale Staten en de Eerste Kamer. De 75 leden van de Eerste Kamer worden 23 mei gekozen door de nieuwe le den van de twaalf Provinciale Sta ten. Voor hen valt 2 maart bij de Statenverkiezingen de beslissing. Hermans roemde het werk van de Staten. „De provincie is er voor de infrastructuur, ruimelijke orde ning, de economie en de provincie moet keuzes durven maken waar wat komt", zei hij. Hij zei dat het huidige kabinet 'in de kern het juiste kabinet is'. „Pre mier Mark Rutte kan heel veel en durft in te grijpen. En ja, dat moet ook, want we moeten fors bezuini gen. De staatsschuld is in een paar jaar opgelopen van 435 miljard eu ro naar 600 miljard." De koers die de Tweede Kamer vaart moet een algemene koers worden, stelde Hermans. „De WD wil met 20 zetels de Eerste Kamer ingaan. De coalitie moet uitkomen op zo'n 40 zetels totaal. Dat is een comfortabele meerder heid en hoe de verdeling tussen de PW en het CDA onderling wordt, mogen zij uitvechten." Volgens Hermans heeft Zeeland baat bij de WD. „De WD wil mensen stimu leren om in het arbeidsproces te blijven of als ze aan de kant staan, moeten ze weer terug kunnen ko men. Kijk wat je kunt en hou niet eerst je handje op." Voor de WD staat burgemeester Koos Schouwe- naar van Middelburg op de 15e plek voor de Eerste Kamerverkie zingen. Statenlid Kees Bierens staat op 33e plaats. 'Misschien zouden we elkaar op enkele concrete punten kunnen vinden. Maar er zit tussen de PvdA en de PW veel te veel verschil in het denken over de samenleving.' Provinciale Staten GOES - De rekening voor milieume- tingen die de overheid bij grote chemische bedrijven uitvoert, moet naar die bedrijven zelf. De Christenunie in de Tweede Kamer gaat zich daar sterk voor maken. André Rouvoet, fractievoorzitter van de CU in de TWeede Kamer, kondigde dit gisteravond aan tij dens een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Goes. Hij maakte een vergelijking met de politie-inzet bij voetbalwedstrij den. De CU vindt dat de kosten daarvan bij de clubs horen te wor den gelegd. Die moeten ze dan maar doorberekenen in de prijs van het toegangskaartje. Rouvoet maakte zijn opmerkingen in het licht van de incidenten die zich bij Thermphos en Dow heb ben voorgedaan en waarbij de vei ligheid en de volksgezondheid in het geding was. Hij erkende dat veiligheid een algemeen belang is, zowel bij voetbalwedstrijden als bij de chemische industrie. Rou voet: „Maar het evenwicht is zoek. Als controles keer op keer niets uit halen en vergunningen niet wor den nageleefd, moet dat toch an ders. Want steeds moeten mi lieu-inspecteurs weer aan de bak, terwijl bedrijven ondertussen hun winst blijven vergroten." Hij zei ervan overtuigd te zijn dat het presenteren van de handha- vingsrekening een stimulans zal zijn om orde op zaken te stellen. „Bovendien zal dit de samenleving een hoop geld kunnen besparen." De CU-leider bracht de Statenver kiezingen nadrukkelijk in verband met de samenstelling van een nieu we Eerste Kamer. Hoe sterker een partij in de Staten, hoe groter de invloed in de senaat. Rouvoet: „We zijn er niet op uit om het ka binet beentje te lichten, maar we willen het beleid bijsturen in de richting die wij wenselijk achten." Rouvoet toert vandaag in het ka der van de campagne door Zee land. BRUGGE - De Lijn wil niet van lijn 42 (Brugge-Breskens) af. Maar de Vlaamse vervoersmaatschappij zoekt naar een oplossing voor Ne derlandse klanten die met hun OV-chipkaart willen betalen. Passagiers die met lijn 42 van Brug ge naar Breskens of vice versa rij den, hoeven momenteel op Neder lands grondgebied niet te betalen. De Lijn is verplicht om in Neder land de plaatselijke betalingsmoge lijkheden te accepteren, maar vindt betalen met een OV-chip kaart te omslachtig. „Mensen moe ten met die kaart ook weer uitchecken. Ze kunnen niet achter in de bus uitstappen, maar moe ten weer naar voren komen om het chipapparaat te passeren. In- en uitstappende passagiers moe ten op elkaar wachten. Dat kost tijd en daardoor komt het Tijsche ma in de knel", verklaart Lijn- woordvoerder Dirk Schockaert. Samen met collega's van Veolia en vertegenwoordigers van de provin cies West-Vlaanderen en Zeeland zoekt De Lijn naar een oplossing. Op welke termijn die oplossing er is, durft Schockaert niet te voor spellen. Hij bevestigt dat De Lijn niet graag passagiers maandenlang gratis laat rondrijden, maar bena drukt dat het niet de bedoeling is lijn 42 op te heffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27