Zorgen om horizon bij Veerse 241 zeeland Watersnoodmuseum op Plan kanaaloever-west pad voor verhalen 1953 wacht op zeesluis Veel schade bij brand in Terneuzen PALAZZ'EAU Gemeenteraad onder de indruk van hotelplan E Zet uw foto in het album www.pzc.nl zaterdag 12 februari 2011 AutoTeam www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO,- uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3.5; kms/liter 9.1 - 28,6;CO.gr/km 259-94. De50/50 deol loopt von 1 jon. t/m 31 mrt. 2011. Let opl Geld lenen kost geld terneuzen - Een brand in een pand naast coffeeshop Miami aan de Westkolkstraat in Terneuzen heeft gistermiddag het gebouw fors beschadigd. Er is sprake van water-, rook of brandschade in de hele woning. Het huis is bewoond, maar wordt ook door Miami voor verschillende doeleinden gebruikt. De brand, die veel publiek trok, brak rond drie uur uit. De coffee shop werd ontruimd. Volgens offi cier van dienst Luc Wassenberg ontstond het vuur in het douche gedeelte van het huis, op de eerste verdieping. „Het vuur is vervol gens overgeslagen naar de zolder, maar gesmoord door gebrek aan zuurstof Er was wel sprake van veel rookontwikkeling." De brandweer was rond kwart over vier de brand meester. Er raakte niemand gewond. Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl impressie van de binnenhaven van het hoteleiland Palazz'eau. in het midden de glaswand van de hotellobby, rechts het wellnesscentrum. De toren staat op het noordoosten. beeld Hoox Real Estate Communication/AWG Architecten door Claudia Sondervan Het luxe hotel op het kunstmatige eiland in het Veerse Meer zal met zeker twee bouwlagen boven de Veerse Gatdam uitsteken. Daar moesten de raadsleden van Noord-Beveland donderdag het meest over nadenken. De raad en het talrijke publiek toonden zich onder de indruk van de presentatie die projectontwikke laar Marco Doeleman gaf van Palazz'eau, het tophotel dat hij en het Belgisch bouwconcern Cordeel willen neerzetten op een kunstma tig eiland naast de Veerse Gatdam. Een aantal van de dertig apparte menten en 155 hotelkamers krij gen zicht op Oosterscheldekering, Noordzee en over het Veerse" Meer. De verschillen in hoogten van het gebouw, hoger in het noord-oosten, aan Noord-Beve- landse zijde, en lager in het zuid westen richting Vrouwenpolder, zorggen voor een optimale bezon- ning. Dat was ook de wens van het provinciebestuur om de massi viteit te doorbreken, verduidelijkte Doeleman. Hij toonde vertrouwen in het eco nomisch tij voor het tophotel, dat moet concurreren met andere vijf- sterrenbedrijven in Europa. Hij verwees naar de studie naar de Zeeuwse hotelsector die Horwarth HTL in november 20x0 publiceer de. Dat onderzoek gaf aan dat Zee land nog voldoende marktruimte heeft voor nieuwe hotelkamers, ze ker in het nog vacante vijfsterren- segment. Het hoteleiland wordt door een brug van 135 meter lengte met de dam verbonden. Het gebouw om sluit een binnentuin en een bin nenhaven. Aan de oostzijde loopt de wellness-vleugel uit in een deels open zwembad. De westvleu gel bevat het restaurant, met terras naast de tweede haven op het ei land. Restaurant en weiness zijn ook open voor de dagbezoeker. Het hotel wordt energie-arm. CDA-raadslid Mark Faasse wilde weten hoe het zit met de Natu- ra20oo-status van het Veerse Meer. Het hoteleiland zal de na tuurwaarden en de diversiteit in het gebied niet verstoren, beloofde Doeleman. Royal Haskoning toetst de plannen binnenkort volgens de regels die in 2004 zijn opgesteld door de stuurgroep Rondom het Veerse Meer. Vakantiewerk doen en nog tijd hebben om naar het strand te gaan? Wij hebben deze zomer volop werk in de zorg en in de huishouding bel 0118-68 40 00 of mail naar hrm@zorgstroom.nl Z oTg^<t,r,^o^r^,^Sv www.zorgstroom.nl door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Vrijwilligers van het Watersnoodmuseum gaan binnen kort met camera en microfoon op pad om verhalen over de Februari- ramp van 1953 vast te leggen. Het museum wil de getuigenissen van overlevenden en hulpverle ners verzamelen op één plek: het museum. Dit om te voorkomen dat dergelijke verhalen voor vol gende generaties verloren gaan. Volgens Jaap Schoof leider van het project '1953, het verhaal' gaat het naar schatting om enkele hon derden getuigen van de ramp die hun verhaal nog niet hebben ver teld, maar dat wel graag zouden willen doen. Omdat hulpverleners en wederopbouwers ten tijde van de ramp al volwassen waren en nu mogelijk overleden, zoekt Schoof contact met hun nabestaanden. Mensen en organisaties die eerder verhalen, beelden of geluid be schikbaar stelden aan het mu seum, worden nu verzocht hun dossiers permanent in bewaring te geven. Een groep vrijwilligers is be zig met het opstellen van een pro jectplan met als doel de financie ring van '1953, het verhaal' rond te krijgen. Aanmelden kan via info@watersnoodmuseum.nl, ter attentie van [aap Schoof door Wout Bareman TERNEUZEN - Zodra de plannen voor de bouw van de nieuwe zee sluis in Terneuzen concreet zijn, buigen gemeente en havenschap Zeeland Seaports zich over de in vulling van de Westelijke Kanaal oever. Dat gebied, tussen het slui- zencomplex en de kanaalbrug bij Sluiskil, wordt wel al gereserveerd voor nieuwe bedrijfsvestigingen. Dat schrijven B en W van Terneu zen in antwoord op vragen van de Christenunie. De bouw van de zeesluis zou medio 2015 beginnen. De komende jaren wordt prioriteit -gegeven aan de invulling van-de al bestaande bedrijventerreinen, die aan de Autrichehaven bij Westdor- pe voorop. De nieuwe zeesluis ver ruimt de bereikbaarheid van de Axelse Vlakte/Autrichepolder aan zienlijk en vermindert de huidige kwetsbaarheid van het sluizencom- plex. B en W denken dat het voor bedrijven veel aantrekkelijker wordt zich in de Kanaalzone te ves tigen. Maar of dat Chinezen zullen zijn, zoals de CU suggereert, laten ze nog even in het midden. Het college: „De bezoeken aan China hebben tot nu toe vooral tot con tacten geleid, hetgeen zich (nog) niet heeft vertaald in concrete be drijfsvestigingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24