'Problemen drugs zijn nu bespreekbaar' Camping vormt zich 'Open huis' WERKGROEP Clean Arnemuiden ziet resultaat Carino Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto zaterdag 12 februari 2011 w door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Zo'n drie jaar zijn ze nu bezig. Eerst onder de naam 'commissie Preventie Alcohol- en Drugsverslaving Arnemuiden', daarna onder het kort en krachtige 'Clean'. De werkgroep wil ervoor zorgen dat jongeren in Arnemui den op de hoogte zijn van de geva ren van alcohol en drugs. En het werk loont, zeggen Ronny Theune en Wim van Vliet van Clean. Of er minder gedronken en gebruikt wordt, weten ze niet. „Maar het onderwerp is in ieder geval be spreekbaar geworden." Steeds terugkerende berichten over het gebruik van harddrugs in vissersdorpen als Urk waren jaren geleden aanleiding om te begin nen met de werkgroep. Ook in Ar nemuiden zou het een goed be waard geheim zijn dat veel jonge ren aan de cocaïne waren. Volgens Theune en Van Vliet hebben har de cijfers deze verdenkingen nooit kunnen staven. Toch zien ze wel de gevaren voor jongeren in een dorp als Arnemuiden, gevaren die hun herkomst hebben in de visse rij. Theune: „Vroeger kwamen de vissers thuis na een week op zee en gingen ze naar bed om in het weekend bij de slapen. Nu komen ze terug en gaan ze het weekend stappen. En om dat vol te kunnen houden, gebruiken ze drugs. Ze hebben daar ook het geld voor." Ook de gesloten dorpssamenle ving speelt een rol bij de manier waarop met drugsgebruik wordt KINDERCENTRUM JUULTJE 'f Dagopvang O tót 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Zorgopvang 4 totl2 jaar Weekendopvang tot 12 jaar Tel: 0115-686100 Met locaties in: Zeeuws Vlaanderen i i Walcheren Zuid-Beveland open van 06.3Guur tot 19.00 yur -4' Prokino door Theo Giele ARNEMUIDEN - De wintermaanden zijn voor een camping normaal ge sproken niet de allerdrukste tijd van het jaar. Er wordt wat onder houd gepleegd, er worden reserve ringen geboekt en plannen ge maakt voor de toekomst. Bij De Witte Raaf aan het Veerse Meer bij Arnemuiden staat deze winter de boel op zijn kop. De gro te cirkel met vaste staanplaatsen wordt heringericht om aan de brandweereis van minimaal vijf meter afstand te voldoen. Er wordt hard gewerkt om alles in or de te krijgen. „Op 1 april is alles klaar", zegt di recteur Guus Broos van 'Water park Veerse Meer', zoals zijn kaart je vermeldt. Hij is de compagnon van Piet de Jong, al jaren het ge zicht van De Witte Raaf. De Jong is vooral de technische man van het duo, Broos de financiële. De naam 'waterpark' op Broos' vi sitekaartje slaat op een nog veel groter karwei waar De Witte Raaf mee bezig is: de uitbreiding van de camping zelf, de bouw van tien tallen vakantiewoningen en een nieuw centraal gebouw met een zwembad, winkel, horeca en in door speeltuin en de aanleg van een jachthaven. En dan moet er naast het vakantiepark ook nog voor nieuwe natuur worden ge zorgd. De 'tourcamping', waar mensen voor korte tijd een staanplaats kunnen huren, is al klaar. Dit ter rein aan de overkant van de kreek kan vanaf komend voorjaar 239 tenten en caravans herbergen. Aan de noordwestzijde van het terrein zijn de eerste watervilla's inmiddels gebouwd, verkocht en betrokken door de eigenaren. Wie over de Muidenweg van Arne muiden naar het vliegveld rijdt, ziet dat naast de camping het grondwerk in volle gang is. De jachthaven en een deel van de wa terwegen zijn al uitgegraven. De jachthaven moet ruimte gaan bieden aan 225 boten en daarnaast krijgen alle watervilla's en een deel van de cottages een eigen stei ger. Over de verkoop van de va- omgegaan, zeggen Theune en Van Vliet. „Dat zie je in meer dorpen, en ook in Arnemuiden." In zo'n dorp kent vrijwel iedereen elkaar en jongeren zijn actief binnen een bepaalde groep (kerk, sportvereni ging). Binnen zo'n groep is wel so ciale controle, maar die kan ook drank- of drugsgebruik juist in de hand werken. Als iedereen ge bruikt, is het soms moeilijk 'nee' te zeggen. Clean probeert die 'groepsdruk' te doorbreken. Jongeren worden er op gewezen dat ze wél 'nee' kun nen zeggen. Door ervoor te zorgen dat de jongeren goed geïnfor meerd zijn over de gevaren van al cohol en drugs, hoopt de werk groep dat jongeren 'een verstandi ge keus kunnen maken'. In Clean zitten vertegenwoordi gers van de vijf kerken in Arnemui den, van de voetbalclub en van de korfbal en twee mensen van de wijkbeheergroep. De werkgroep heeft contact met verslavingszorg- instanties als Stichting Voorkom!, Sta op Zorg en Indigo. Concreet doel van de werkgroep is om er voor te zorgen dat de voorlichting over verslaving Arnemuiden be reikt. Zo wordt informatie gegeven in kerkelijke groepen, bij de sport clubs en in de groepen 7 en 8 van de basisscholen. Ook wordt gepro beerd de middelbare scholen waar op Arnemuidse jongeren zitten, warm te maken voor voorlichting. En dit jaar wil Clean een bijeen komst organiseren voor de ouders van de oudste basisschoolleerlin gen. MEEST GELEZEN 1Resten begraafplaats gevonden 2. Verbazing over brede school 3. Wil je blijven leven? (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Ronduit genieten in Vlissingen www.carino-vlissingèn.n! modelappartement Woensdag 16 februari van 15:30 17:00 uur Zaterdag 19 februari van 10.00 -12,00 uur (Antoni Gaudipark 12, Vlissingen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22