Zeeland Coffeeshop ligt nu op bord van LPM Bijzonder huis voor bijzondere bewoners Kinderen WALCHEREN geeft speurtocht naar aanvaardbare locatie op 22 en 23 24 en 25 WOONLAND.NU almanak Scouts onder dak WONINGBEURS ZEELAND 11-12 FEBR. Zaterdag 12 februari 2011 COFFEESHOPCOALITIE PvdA door Theo Ciele middelburg - De irritatie over de aanpak van de coffeeshopkwestie in Middelburg loopt op tussen de voorstanders van een gedoogd wietverkooppunt. De PvdA, waarvan in deze kwestie Albert de Vries en Peter de Doel- der tot nu toe de de kar trokken, heeft de Lokale Partij Middelburg in de persoon van Ed de Graaf ge vraagd het stokje over te nemen. Die heeft dit verzoek nog in be raad. De LPM-fractie wil met de andere partijen in de 'coffeeshop coalitie' om de tafel om over een locatie te beslissen en te praten over de beheersvorm. Christenunie, SGP en het CDA (to van de 29 zetels in de raad) zijn verklaard tegenstander van het terugbrengen van een coffee shop in de stad. De WD stemde in de vorige raadsperiode welis waar tegen het voorstel nog één coffeeshop mogelijk te maken, maar deze partij stelt dat er nu een maal een raadsbesluit ligt. De par tij wil daarom wel meepraten over de uitvoering ervan. Hoewel er dus een ruime meerder heid in de raad is voor een coffee shop, is er sinds het raadsbesluit, eind 2009, nog altijd geen gedoogd wietverkooppunt in de stad. Al- bert de Vries zegt het 'onbegrijpe lijk' te vinden dat de LPM bij de lo catiekeuze steeds zijn zin probeert door te drijven. „Het is een kwes tie van geven en nemen. Wij heb ben al menig uurtje gestoken in het zoeken naar een oplossing. Dat lukt alleen als de wil er is om er uit te komen. Ik proef dat niet bij de LPM. Daarom hebben we hen gevraagd met een locatie te ko men waarover we het eens kun nen worden." Binnen de LPM stoort men zich juist aan de manier waarop de PvdA zaken probeert door te druk ken. D66 heeft aan het college van B en W opheldering gevraagd over de kwestie. Overigens is de coffeeshop geen zaak van B en W. Het raadsbesluit ligt er en tijdens de coalitiebespre kingen is besloten de uitvoering als 'vrije kwestie' te zien. De Vries en De Graaf opereren in het kader van de coffeeshop formeel dan ook niet als wethouder. De coffeeshop moet worden ge rund door een stichting. De op richting daarvan is bijna rond. pagina 22: 'problemen drugs zijn nu bespreekbaar' Camping Witte Raaf vormt zich om tot waterpark Hotelplan slaat aan, wel zorgen om horizon bij Veerse Gatdam Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele Het is voor elke ouder een spannend mo ment als je kind op zichzelf gaat wonen. Maar de ouders van tien verstandelijk beperkte jonge mensen zien niet alleen hun kroost uit huis vertrekken, ze laten ook de zorg voor hun kinderen los. Niet door ze over te dragen aan een zorginstelling, maar door ze een eigen huis te geven in de Middelburgse Stromenwijk. Giste ren was de sleuteloverdracht en werd weer een stap gezet in een bij zonder project. De ouders kennen elkaar al jaren. Samen besloten ze aan een droom te werken: het bouwen van wonin gen met een gezamenlijke huiska mer en woonkeuken voor hun kin deren waar ze met professionele begeleiding kunnen leven. De stich ting Wonen met Zorg en Onder steuning (WMZO) werd opge richt. In Woongoed Middelburg vonden ze een partner die het huis, de droom, wilde bouwen. En in archi tect Wouter de Gaaij de man die hun droom, ondanks alle beperkin gen van financiën en bouwregels, waar wist maken. Woondroom- Zorg neemt veel van de administra tieve rompslomp rond personeel uit handen. De ouders hebben een belangrijke stem in de selectie van de twaalf personeelsleden, WoondroomZorg neemt ze in dienst. De laatste anderhalf jaar zijn erg druk geweest voor de ouders, ver tellen voorzitter Jolanthe Jansen en secretaris Hanny Dingemanse van WMZO. „Je begint met een droom, maar als concrete zaken en afspraken aan de orde komen, stuit je op allerlei vragen. Bijvoorbeeld 'wat worden de huisregels?' Daar heeft iedereen toch eigen ideeën over", vertelt Dingemanse. Maar ook allerlei instanties duiken op. Volgens de regelgeving is het appartementencomplex een instel ling en daar worden weer specifie ke eisen aan gesteld. „Ik heb toen de brandweer gebeld en gezegd: ik ben maar een ouder, geen deskundige. Help ons alsje blieft. Gelukkig heeft de brand- nieuwbouw koopwoningen huurwoningen Tip? redactie@pzc.nl Toekomstige bewoners, ouders en genodigden in het huis van Wonen met Zorg en Ondersteuning, foto Ruben Oreel weer ons toen ook prima gehol pen." Zo heeft het project eigenlijk bij iedereen die er bij betrokken raakte sympathie gewekt. Van in stanties als de gemeente en de wo ningcorporatie tot serviceclubs en sponsors. Financiële pijler onder de zorgver lening is het Persoonsgebonden Budget. In Den Haag zijn plannen om hier fors op te bezuinigen. Spat de droom van de ouders dan niet uit elkaar? Jansen en Dingemanse hopen niet dat deze drastische be zuinigingen doorgaan. Jansen: „Dat zou het einde betekenen van alle kleinschalige zorg in Neder land. En dat kan niet." Sombere geluiden uit Den Haag konden de pret gisteren niet druk ken. Voor de ouders is de toekomst van hun kinderen geborgd en dat is voor hen de hoofdzaak. Hoewel de verleiding groot is, is het niet de bedoeling dat pa en ma elke dag gaan kijken of alles wel goed gaat. Dingemanse lacht: „Nee dat gaan we niet doen, hebben we met elkaar afgesproken." De verhuizing is niet alleen voor de ouders spannend. Hun kinde ren zijn verschillende keren gaan kijken tijdens de bouw. „Het houdt ze erg bezig. ]e ziet dat die gasten goed op elkaar letten. Als ie mand het even moeilijk heeft, voe len ze dat aan. Dan gaat er een arm om de schouder, een dikke kus op de wang", vertelt Hanny Dinge manse. Ook aan de uitzet is gedacht: „Mijn zoon Danny kreeg een Sen- seo-apparaat. Hij heeft heel Middel burg uitgenodigd om op de koffie te komen." Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor ging het tijdens de koffiepauze over 'het leed dat kinderen heet'. De kantoorklerken, de secretaresse en de kandidaat-notaris zijn rijk bedeeld. Eén van de klerken vertelde hoe hij zich soms doodschaamt overprivé- aangelegenheden, diez'n spruiten op school onbekommerd rondstrooien. „Laatst werd in de klas gevraagd of iemand z'n vader of moeder wel eens dronken had meegemaakt. Steekt die van mij natuurlijk z'n vinger op en roept: ]a, m'n vader, vorige week nog!" De kandidaat-notaris knikte. „Vroeger, als ik thuis kwam, werd ik verwelkomd als een echte huisvader. Tegenwoordig rennen ze ook nog op me af: om m'n sigaretten." axel - De scouts in Axel hebben zeven units gekregen als tijdelijk onderkomen. Het oude gebouw ging eind vorig jaar als gevolg van brandstichting in vlammen op. De scouting heeft door de tegenvaller geen leden verloren. Afgelopen week hebben zich zelfs spontaan vier nieuwe leden gemeld. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21