Kerncentrale stap dichterbij Vreugdetranen na aftreden Mubarak Dood door drank Vader bekent Ongeluk WALCHEREN door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De initiatiefnemers voor de bouw van een nieuwe kerncentrale in Borssele, Delta en ERH, kunnen zich vinden in de reeks eisen die het kabinet stelt. Minister Maxime Verhagen (Eco nomische Zaken, CDA) heeft giste ren aan de Tweede Kamer laten weten waaraan vergunningaanvra gers moeten voldoen. De voor waarden zijn volgens Delta 'een lo gisch vervolg op de eerdere brief van toenmalig staatssecretaris Van Geel, het regeerakkoord, de EU-re- gelgeving en de uitspraken die Ver hagen eerder heeft gedaan'. „De ei sen brengen de bouw van een nieuwe kerncentrale een stap dich terbij", aldus Mirjam van Zuilen van Delta. „We gaan ervan uit dat we halverwege 2012 de vergunning aanvragen." Verhagen schrijft dat de bouw van een kerncentrale rond 2015 kan beginnen. Delta denkt dat die centrale eind 2018 stroom kan leveren. De tweede initiatiefnemer, ERH, is blij met de positieve grondhou ding van het kabinet. „We moeten bezien of de randvoorwaarden van het kabinet werkbaar zijn", reageert woordvoerder Hans Hui gen. „Er moet nog een heleboel worden uitgewerkt." Volgens Hui gen redt ERH het om uiterlijk 2012 een vergunning aan te vragen. ERH heeft nog geen concrete loca tie en ook nog geen partner gevon den. Huigen: „We zijn op zoek." pagina 2 en 3: strenge eisen pagina 3: commentaar GENEVE - Alcohol is verantwoorde lijk voor bijna 4 procent van alle sterfgevallen wereldwijd; jaarlijks bijna 2,5 miljoen mensen. Dat is meer dan aids, tuberculose of geweld, liet de Wereldgezond heidsorganisatie gisteren weten. Al cohol is doodsoorzaak nummer één onder mannen van 15 tot en met 59 jaar. LAUSANNE - De vader van de ver miste tweeling uit Zwitserland, die onlangs zelfmoord pleegde, heeft in een brief bekend dat hij de kinderen had gedood. Daarin schreef hij ook dat de twee meisjes L-ivia en Alessia (6) niet hebben ge leden en dat zij 'rusten in vrede'. Dat heeft de Zwitserse politie giste ren bekendgemaakt. GRENOBLE - Een Britse man heeft donderdag maar kort geluk gehad. Hij overleefde het neerstorten van zijn heteluchtballon in de Franse Alpen. Toen hij kort daarna op zoek ging naar hulp, viel hij echter in een kloof en kwam om het le ven. Dat heeft de Franse politie giste ren bekendgemaakt. Bouw kerncentrale mag vandaag beginnen reageer op www.pzc.nl reacties: 4 02 Overheid moet zich niet met rood staan bemoeien S 52% 48% I Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8 711688 555547" 5 rak ruimde het veld na achttien dagen van protesten, die gisteren culmineerden in massa le optochten naar zijn paleizen en de staatste levisie. „Het volk heeft de president afgezet", scandeerden tienduizenden op het Tah- rir-plein. foto Tara Todras-Whitehill/AP pagina 8 en 9: Egypte omhelst de vrijheid pagina 10 en 11: leger geeft alsnog de ge nadeklap CAÏRO - Egypte is na het aftreden van presi dent Hosni Mubarak in vreugde uitgebarsten, zoals deze vrouw in de hoofdstad Caïro. Muba-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1