cultuur 117 Zerah John heeft een missie Expositie van Elly Mes (80) Voorpremière King's Speech POPMUZIEK Project rond zanger/gitarist maakt vanavond Zeeuws podiumdebuut De Boer schrijft spirituele roman Festival opent met film Bier agenda Uit eten? Avondje uit? Op pad? Naar bioscoop? Bekijk de complete uit-agenda op www.pzc.nl/uit zaterdag 12 februari 2011 DOMBURG - Kunstenares Elly Mes uit Westenschouwen viert morgen haar 8oe verjaardag. Ter gelegen heid daarvan heeft zij voor de Duingalerie in Domburg een jubi leumexpositie samengesteld uit haar beelden en schilderijen, waar onder zestien karakteristieke 'kop pen' die ze speciaal voor deze ten toonstelling heeft gemaakt. Elly Mes opent deze expositie zelf op zondag 6 maart om t6.oo uur. De tentoonstelling is vanaf dat mo ment tot en met zondag t5 mei da gelijks gratis bezoeken in de Duin galerie. Mes zal elke zaterdag en zondag aanwezig zijn om de bezoekers te begroeten. Zie ook www.duingalerie.nl VLISSINGEN - The King's Speech is deze week als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. De film wordt morgen om 19.30 en 20.45 uur vertoond in CineCity Vlissingen en woensdag om 20.00 uur in CineCity Terneu- zen. The King's Speech vertelt het waar gebeurde verhaal van Koning Ge orge VI (gespeeld door Colin Firth), die om zijn stotterproble- men te overwinnen les kreeg van de eigenzinnige logopedist Lionel Logue. De film is genomineerd voor maar liefst twaalf Oscars, onder meer in de categorieën beste film, beste re gie en beste acteur. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Van Margreet de Boer uit Middelburg is de spiritue le roman Zien voorbij de horizon verschenen. Het verhaal gaat over een jonge vrouw, Femke, die tij dens een vakantie in Frankrijk hel derziende waarnemingen krijgt. Deze voeren haar terug in de- tijd en doen haar vermoeden dat de dood een illusie is. Het boek is uit gebracht bij uitgeverij Elikser en kost 17,50 euro. www.elikser.nl BREDA - De derde editie van het In ternational Film Festival Breda opent woensdag 23 maart met de Nederlandse première van In a bet ter world van Susanne Bier. De Deense film heeft de Golden Glo be gewonnen voor Beste Buiten landse film en is genomineerd voor een Oscar. Susanne Bier is een van de invloed rijkste regisseurs uit Denemarken. Ze maakte naam met films zoals Brothers, After the wedding en Things we lost in the fire. Het filmfestival in Breda staat on der leiding van Leo Hannewijk, te vens directeur van Film by the Sea in Vlissingen. www.filmfestivalbreda.com Ze willen heel Nederland veroveren. Voor minder doet Zerah John The Great Escape het niet. „Dat is onze missie en ik ben er van overtuigd dat onze muziek die potentie heeft", zegt Zerah John. Vanavond treedt hij met zijn groep op in De Spot in Middel burg. The Great Escape is een Zeeuws project rond Zerah John. De zan ger, gitarist en songwriter komt uit een muzikale familie. Zijn va der stond op de internationale po dia en Eva Auad is zijn zus. „Ik ben opgegroeid met een gitaar in de ene hand en een microfoon in de andere." The Great Escape ontstond een jaar geleden. „Ik heb al aan veel projecten bijgedragen, maar dit is echt mijn eigen concept, samen met ervaren Zeeuwse muzikanten. We delen een visie: we hechten vooral belang aan de kwaliteit van de muziek en minder, zoals bij veel bands tegenwoordig, aan de aankleding." Zerah John speelt pop en rock met een rauw Brits randje. Referentie punten zijn voor hem bands zoals Coldplay, Bloc Party en Editors. Mede dankzij de vorig jaar opgeno men EP Two Days heeft hij met Zerah John The Great Escape, met (vlnr) Job de Keijzer, Zerah John, Herbie Spa en David Westveer. zijn groep al een aantal optredens in Amsterdam achter de rug. Van avond wacht het Zeeuwse debuut, voor eigen publiek. „Tot nu toe wordt onze muziek echt goed ont- Meer agendanieuws en de compléte bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 12 FEBRUARI Bruinisse Disco-avond Radio Slam! FM. 't Durps'uus, 20.00 uur. Dreischor Valentijns Film Avond. Dorpshuis, 19.00 uur. Vlissingen Wandelsportvereniging 'Willen is Kun nen' houdt Wintertocht. Welzijnscentrum, Adriaen Coortelaan 1, 9.00 -10.00 uur (30 km); 10.00-13.00 uur (5,10 of 15 km). Zaamslag Trugkieken, met Jaap Goossen (films en foto's). Podium, 20.00 uur. ZONDAG 13 FEBRUARI Aagtekerke Afrikakerkdienst. Dorpskerk Aagtekerke. 10.00 uur. Goes Lezing drs. Birgitte Mommers over de ex positie van Gabriël Metsu. Historisch Museum de Bevelanden, 13.30 uur. Middelburg Kinderworkshop 'Sits, Grein Bomba zijn': mode-ontwerpen voor kinderen tus sen de 6 en 12 jaar. Zeeuws Museum, 13,00-14.30 uur. Sluis Lezing Geert van Istendael. De Vlaamse schrijver leest Nederlanders de les. Raadzaal Belfort, 14.00 uur. PODIUM ZATERDAG 12 FEBRUARI Axel Shantykoor de Dekzwabbers De Halle, 19.30 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering muziekvereniging Apollo. Tonnenmagazijn, 19.30 uur. Cadzand Zeeuwse rockband ROLR (Raiders Of The Lost Rock) treedt op. Dé Sporthal, 21.00 uur. Goes Kikker de musical, familievoorstelling (4+). Theater De Mythe, 14.00/16.00 uur. Groede Strijkkwartet Ragazze concerteert. Grote kerk, 20.00 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt 'De wijze kater' van Herman Heijermans. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur. Kapelle Inge van der Schelde presenteert samen met haar band haar eerste cd. De Vroone, 20.00 uur. Middelburg 'Bach Charpentier': solisten, koor en ba- rokorkest Koninklijk Conservatorium Den Haag treden op o.l.v. Philippe Pierlot, diri vangen. Dat Britse geluid werkt li ve uitstekend. Ik hou nu éénmaal van muziek die toewerkt naar een climax. Als je het goed opbouwt, krijg je de zaal vanzelf mee." gent. Lutherse Kerk, 20.00 uur. *Optreden Patrick Le Due. In het voorpro gramma: Zerah John The Great Escape. De Spot, 21.00 uur (zaal open). Nieuw- en Sint Joosland Een week vol verrassingen, klucht van To neelclub 'tot Leringhe ende Vermaeck', Dorpshuis, 20.00 uur. *Gerard Wortel met zijn nieuwe liedjes programma 'Wortel slaat door'. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Toneelvereniging 'De Plattelanders speelt 'Het dagboek van Anne Frank'. Ledeltheater, 20.00 uur. *Concert Motörhead-tributeband Snaggletoöth. The Lane, 22.00 uur. Oost-Souburg Het Nederlands-Duits kwartet Csókolom brengt een mix van zigeunermuziek, klez- mer en gypsy-swing. Razzmatazz, 21.00 uur. Terneuzen Het Luchtmachtorkest presenteert A Tri bute to Michael Jackson. Met medewerking Het Luchtmachtorkest en zeven vocalisten brengen een eerbetoon aan Mi chael Jackson, vanavond in het Scheldetheater in Terneuzen. Zerah John The Great Escape, van avond in het voorprogramma van Pa trick Le Due, De Spot in Middelburg. Zaal open: 21.00 uur. zerahmusic.hyves.nl van zeven zangeressen. Scheldetheater, 20.00 uur. *Pop-punk Night met Uncommon Men from Mars (F)Miketv (UK) en Dowzer (NL) De Pit, 21.30 uur. Tholen Cabaretduo Luider Van Donselaar met het programma 'Klittenband'. Meulvliet, 20.15 uur. Vlissingen Christelijke Oratoriumvereniging 'Te Deum Laudamus' verzorgt een Mo- zart-concert. Sint Jacobskerk, 20.00 uur. *Optreden pianorockband Only Seven Left (plus voorprogramma). De Piek, 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Zierikzee Optreden JP The Seegersessionband. Support act is Champagne Charlie. Brogum, 21.00 uur. ZONDAG 13 FEBRUARI Sint Anna ter Muiden Concert Belgische ensemble Meander NH Kerk, 15.00 uur. Goes Minimeezingmusical 'De Grote Drie'. De Hoogte, 19.00 uur. Oost-Souburg Het EMMA-kwartet speelt 'Om 8 uur bij de Ark', voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar en volwassenen. Historische Kerk, 11.45 uur. Terneuzen Open Haard-concert: pianist Jozef de Beenhouwer vervangt Duo M M, dat wegens ziekte verstek moet laten gaan. Porgy en Bess, 15.00 uur. Veere Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke o.l.v. Eric Provoost geeft tryoutconcert. Nieuw Sandenburgh, 14.30 uur. Vlissingen Brassband Caecilia geeft met medewer king van de band Flashback een uitvoe ring met muziek uit de jaren '60. Ter Reede, 14.00 uur. *Matchless Blue speelt swing- en jump- blues in de traditionele stijl. Panta Rhei, 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17