meningen 115 brieven Cor de Jonge zaterdag 12 februari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dierenleed De Partij voor de Dieren is volko men van slag door de brand bij Chemie-Pack in Moerdijk, en zal de grote chemieconcerns in ons land en met name Dow Benelux in Zeeland de duimschroeven aan draaien op het gebied van de veilig heidssituatie. Nu ze weinig succes hebben in de verkiezingen(i,5 pro cent van het aantal Kamerzetels) gooien ze het maar over een ande re boeg, en daarbij de werkgelegen heid van duizenden werknemers in Zeeland in gevaar brengen. Na tuurlijk zitten aan elk bedrijf risi co's verbonden maar dat is ook bij alle vormen van vervoer (Bijlmer vliegramp en grote verkeersonge vallen bij mist of gladheid). Ik hoop dat de Zeeuwse kiezers bij de verkiezingen zich goed realiseren dat ze met de Partij voor de Dieren kiezen voor meer werklozen die in hun vrije tijd ezeltje prik kunnen spelen. Hopelijk komt deze partij niet in de Staten. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Studieschuld Ik erger me steeds meer aan de kro kodillentranen van de huidige 'stu denten' die langer doen over de studie dan dat daar gemiddeld voor staat en daarvoor een eigen bijdrage moeten betalen. Dat ze ge steund worden door docenten en professoren is van de zotte en on begrijpelijk. In i960 wilde ik, in het bezit van een MULO-diploma, doorleren aan de Hogere Techni sche School in Vlissingen. De financiële draagkracht van mijn ouders was ontoereikend. Studiefi nanciering bestond nog niet. Het Zeeuws studiefonds van de provin cie Zeeland bracht uitkomst. Met het verstrekken van een renteloze lening. Na 4 jaar serieus studeren (want na 4 jaar zou de renteloze le ning niet meer verstrekt worden) verliet ik de school met het diplo ma en een studieschuld van bijna 2000 gulden (inkomen van 545 gul den en jong gezinnetje). Dat moest in 5 jaar terugbetaald worden. Ik hoop dat de huidige studenten la ter net zo dankbaar zullen zijn als ik voor de gelegenheid om, met studiefinanciering, te kunnen stu deren. G. Hogesteger Julianastraat 14, Kloetinge Korpschef De korpschef in Zeeland geeft in haar uiteenzetting over de inbraak- golf in Zeeland een aantal tips hoe de burger het een en ander kan voorkomen. Het is natuurlijk diep treurig om als 'gevangene' in je ei gen woon-/leefomgeving zo te moeten leven, nog even en men stelt een avondklok in. Ik heb ook een paar tips voor mevrouw Dem- mers: Protesteer tegen uitzending van politiemensen naar Afghanis tan, de vele miljoenen voor die operatie kunnen beter besteed wor den aan het gekenschetste pro bleem. Protesteer tegen de regiovor ming van politiekorpsen volgens het voorgenomen plan, dat is slecht voor de Zeeuwse situatie (minder mankracht). Geen grote politie-inzet meer bij grote evene menten, laat dat (grotendeels) over aan de organisaties zelf (die verdie nen er ook aan) en besteed die vrij komende gelden (ook mankracht) aan genoemd probleem. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Kroegkerk Traditionele kerken verliezen steeds meer leden en daarom maar eens de kroegkerk. Op zich niet ver keerd natuurlijk maar of de bood schap daar wel weerklank vindt valt te betwijfelen. Wellicht deugt de boodschap in de leeglopende kerken niet. Er zijn namelijk ker ken die niet leeglopen en zelfs moeten uitbreiden. Dit bleek uit de reportage over de Gereformeer de Gemeente in Yerseke. Hun mo derne kathedralen met de omhoog wijzende spitsen zijn er in het landschap getuige van. Wat is het verschil van de boodschap die tot zulke verschillen leidt. Hoeft niet te betekenen gelijk maar te veran deren maar er moet iets van te le ren zijn. Voor de goede orde: ben lid van geen enkele kerk. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Speciaal onderwijs 2 Als moeder van Xavi wil ik reage ren op de brief over speciaal onder wijs van Kees Foks: Mijn mening is dat het artikel goed geschreven is, en dat er duidelijk aangegeven staat dat Xavi ASS heeft, wat hem niet is 'aangepraat', maar uitgelegd. Omdat hij zelf voelt dat hij anders is, maar dit zelf niet duidelijk kan verwoorden. Hij kan en wil ner gens anders over praten dan dino's (fixatie). Er staat onder meer dat hij achterloopt in zijn ontwikke ling op sociaal-emotioneel gebied, geen oogcontact maakt, niet direct reageert, heeft een aantal seconden nodig, afwijkend gedrag vertoont, spelregels niet begrijpt, 'en zo nog wat dingen'. Uit zijn rugzakje wordt een ambulant begeleidster (en leermateriaal) betaald, die de juf adviseert over de juiste aanpak, omdat hij ondanks zijn normaal ge middeld IQj leren moeilijk vindt, en dat hij daarom bijles krijgt, en één op één aandacht. Duidelijker kan toch niet, waarom moet ik Xa vi steeds verdedigen, totdat men sen het eindelijk eens snappen? Naomi Reijngoudt Noordmede 7, Middelburg Speciaal onderwijs 3 De heer Foks uit Aardenburg schrijft over een onderwerp waar hij geen verstand van heeft. Hij ver moedt dat de fascinaties voor di no's een reden is voor plaatsing in het speciaal onderwijs. Gelukkig kan ik hem uit deze simplistische droom halen; nee dat is geen re- den. Evenmin zijn zweetvoeten of een verstopte neus een indicatie voor speciaal onderwijs. Het gaat hier wel om kinderen die niet pas sen binnen de strikte kaders voor het reguliere onderwijs zoals wij die bedacht hebben. Zij kunnen niet mee in de vliegende vaart naar scores, prestaties en testen. De gevolgen hiervan voor het kind en zijn thuissituatie zijn vaak zwaar en hevig. Gelukkig slaat de heer Foks weer wel de spijker op de kop als hij een psychiater uit de jaren zestig citeert; 'Ooit een nor maal mens ontmoet? En beviel het?' Blijkbaar willen wij binnen het gewone onderwijs allemaal normale mensen creëren, pas je niet binnen dat beeld dan heb je een probleem! Terwijl juist deze kinderen uniek zijn in hun reage ren, gedrag en uitingen. Blijkbaar vindt het kabinet dat de minder productieve mensen in deze maat schappij niet meer meetellen. So ciale werkplaats, speciaal onder wijs, het kost te veel geld en levert te weinig op. Pim van Soelen Bisschopstraat 6, Serooskerke Brede school De locatie voor de nieuwe brede school Souburg-Zuid ligt binnen 300 meter van de snelweg A58 en is door de uitstoot van fijnstof, vol gens het astmafonds niet geschikt. Omwonenden, ouders, docenten zien deze uitspraak als laatste stro halm om de bouw van de school tegen te gaan, echter wettellijk is hierover nog niets geregeld. Voor uitlopend op een eventuele wets wijziging: Stel nu dat de snelweg eerder ophoudt, dan is een toekom stig probleem voor de gemeente Vlissingen, toch uit de wereld? Je mag nu toch ook al geen i2okm/u meer rijden vanaf dit viaduct bij Oost-Souburg, dus voor de auto mobilist zal dit geen verschil ma ken. Kwestie van het bordje einde snelweg een paar honderd meter verplaatsen. Rob de Pagter Zandweg 18, Ritthem Krimp 2 Tom Aalfs, coming man van D66, laat in de krant van 8 februari over duidelijk merken dat deze partij haar 'linkse' veren heeft afgeschud en het (neo)liberale 'vrije spel der maatschappelijke krachten' aan hangt. Hij vindt krimp 'een proces dat voortkomt uit vrije keuzes van vrije mensen'. Maar (neo)liberalen ontkennen altijd, door het niet te noemen, zaken als machtsongelijk heid, inkomensongelijkheid en emotie. Jongeren willen best in ei gen regio wonen, maar de huizen zijn voor hen gewoon te duur, zo als de krant van 9 februari meldt. Een deel van de jongeren zou graag in eigen regio studeren, maar kan daar niet terecht. Zij maken dus afwegingen in een situatie van achterstelling: in andere delen van Nederland zijn deze keuzes niet aan de orde. Juist om iets te doen aan achterstelling, aan ongelijkheid in macht en inkomen en aan het vrije spel der maatschappelijke krachten ontstonden ooit confes sionele en socialistische partijen! Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke (W) Kitebuggyen Kitebuggyen, powerkiten, blokar- ten, flyboarden, kitesurfen. Er is de laatste jaren een heel nieuwe gene ratie strandsporten ontstaan. Spec taculaire sporten die niet alleen verslavend zijn om zelf te beoefe nen maar ook mooi om naar te kij ken. Maar ook sporten die de nodi ge ruimte en discipline vragen. Net als bij de opkomst van het windsurfen in de jaren 80 is er ook nu de nodige terughoudendheid ten aanzien van'deze nieuwe vor men van strandrecreatie. Gevaar voor de overige recreanten, schade voor de natuur. Zeeland heeft kilo meters strand. Geef iedere doel groep zijn eigen stuk strand. Hou rekening met elkaar en met de be schikbare ruimte. Verbieden is dan niet nodig en iedereen heeft zijn ei gen strand plezier. Hans Lukasse Burg. Lewestraat 30, Lewedorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15