Nokia sluit aan bij Microsoft economie 113 Piepers 40 procent duurder Beleef en geniet op Kreta Beste plagiaat zaterdag 12 februari 2011 LONDEN - Mobieltjesfabrikant No kia en softwarereus Microsoft gaan intensief samenwerken. Dat maak ten de bedrijven gisteren bekend. Nokia maakt voortaan gebruik van het besturingssysteem van Micro soft voor mobiele telefoons. Het Finse concern en Microsoft zullen ook nauw samenwerken om nieu we mobiele producten te ontwik kelen en in de markt te zetten. Ver der zullen de smartphones van No kia gebruikmaken van de zoekma chine Bing van Microsoft. De samenwerking maakt deel uit van de nieuwe strategie van No kia-topman Stephen Elop. Hij ver klaarde onlangs dat het concern in een crisis verkeert. Nokia onder vindt hevige concurrentie op de smartphonemarkt van de iPhone van Apple en telefoons die draaien op Android, het besturingssys teem voor smartphones van Goog le. De telefoons van Nokia draaien op het eigen besturingssysteem Symbian, dat niet concurrerend ge noeg is. Analisten betwijfelen het nut van de samenwerking. „Wij vinden het een slechte zet van Nokia. Mi crosoft heeft met Windows Phone SMARTFONE Einde eigen besturingssysteem 7 wel een goed besturingssysteem, maar met een marktaandeel van 3 procent is het veel te klein om de snel slinkende positie van Nokia op de markt voor smartphones te verbeteren" zei analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen. „Daarnaast heeft Nokia de slag op de smart phonemarkt verloren door te wei nig en te trage innovatie, een pro bleem dat Microsoft ook heeft," Ook Greger Johansson van onder zoeksbureau Redeye is sceptisch, „Ik betwijfel of het een goed idee is dat twee grote spelers die niet erg succesvol zijn geweest gaan sa menwerken en hopen dat er iets geweldigs uit zal komen." Analist Sami Sarkamies van de Zweedse bank Nordea vraagt zich af wat de gevolgen zijn van het af schrijven van het Symbian-bestu- ringssysteem. „De transitieperiode beangstigt me. Hoe goed kan No kia oude producten verkopen als er onzekerheid is over hun toe komstige ondersteuning?" Topman Elop zei gisteren dat No kia wegens de nieuwe strategie een substantieel aantal banen schrapt. In oktober kondigde No kia al aan 1800 banen te schrap pen. FRANKFURT AM MAIN - Het in Bangkok gevestigde be- giarius-prijs. Dat gebeurde omdat het bedrijf een horlo- drijf Digital Time Co is gisteren in Frankfurt op de con- ge maakt dat vrijwel niet van echte exemplaren van het sumentenbeurs Ambiente winnaar geworden van de Pla- merk Fortis is te onderscheiden. foto Arne Deder/EPA DEN HAAG - Aardappelen zijn in een jaar tijd bijna 40 procent duur der geworden, terwijl ons voedsel gemiddeld maar 0,8 procent duur der werd! „Brood is maar een krui meltje duurder geworden, vlees en suiker zijn zelfs, goedkoper gewor den", zei gisteren hoofdeconoom Michiel Vergeer van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens Vergeer besteedt de Neder landse consument gemiddeld 0,2 procent van het budget aan aardap pelen en aardappelproducten. Op merkelijk is dat frites in januari 6 procent goedkoper waren dan een jaar geleden. Het CBS meet maan delijks de prijsschommelingen. De prijs van aardappelen is opgelo pen door slechte oogsten. „De prijs in de winkel is flink geste gen." Als een zak aardappelen van 1 kilo een jaar geleden 2 euro kost te, is dat nu 2,78 euro rekende Verg eer voor. Na aardappelen waren de prijzen van lpg, diesel, fietsen en benzine in januari het meest opgelopen op jaarbasis. „Lpg, diesel en benzine valt te verklaren uit de gestegen olieprijs." De stijging van diesel en benzine met respectievelijk 17,1 en 10,1 procent valt volgens Vergeer nog mee. „Omdat de accijns niet zo hard is gestegen, dempt dat als het ware de prijsstijging aan de pomp." Lpg werd 20,9 procent duurder. Fietsen tenslotte werden in een jaar tijd 11,3 procent duurder. „Bij fietsen zien we een voortdurende prijsstijging." 8-daagse zonvakantie Kreta is niet voor niets al jaren het meest populaire Griekse eiland. Als u denkt dat u hier alleen kroegen en discotheken aantreft, dan heeft u het mis. Op Kreta wachten prachtige dorpjes, spectaculaire kloven en heerlijke traditionele maaltijden op u om ontdekt te worden. Tijdens dit arrangement is 3 dagen autohuur inbegrepen. Naast de sleutels en een landkaart ontvangt u gratis het uitgebreide 'Beleef Geniet' pakket. Hierin treft u een aantal verschillende thema-dagtochten aan voor een heerlijke ontdekkingstrip over het eiland compleet met overduidelijke routebeschrijving. Zo beleeft u het authentieke Kreta en geniet u het meest van uw vakantie! U vertoeft in Analipsi, het rustige alternatief wanneer u graag verblijft in een typisch Griekse omgeving, maar toch ook gebruik wilt maken van een bruisende badplaats. Chersonissos ligt namelijk op slechts ca. 5 km afstand. De dorpskern van Analipsi is nog zeer oorspronkelijk en een verblijf hier geeft u de kans om het échte Griekse leven te ervaren. Appartementen Eleni* V^akantiepanel.nl 7.81 In deze kleinschalige appartementen wil de familie Halabalakis u graag een onvergetelijke vakantie bezorgen. Eleni ligt op korte afstand van het zandstrand, dat geleidelijk afloopt en daarom zeker ook geschikt is voor kinderen. De appartementen zijn bescheiden ingericht, maar met een waterkoker, koelkast, koffiezetapparaat, 2 kookplaten en niette vergeten een airco (tegen betaling), zal het u aan niets ontbreken. Relaxen doet u, behalve aan het strand, natuurlijk in het zwembad met een afgescheiden gedeelte voor de kinderen. En natuurlijk is er ook een poolbar, voor de inwendige mens. Wilt u op de hoogte blijven van het (wereld-) nieuws of contact houden met het thuisfront? In de receptie vindt u interneten wifi tegen een kleine vergoeding. Uw appartement wordt 5x p.w. schoongemaakt, handdoeken- en bedlinnenwissel is 2x p.w. en u verblijft o.b.v. logies. Lezersprijs* Vertrek is mogelijk tussen 28 april en 31 oktober 2011 vanaf 399,- *prijs is vanafprijs per persoon per arrangement, o.b.v. 2 personen in een 1-kamerappartement. Het is ook mogelijk om een 2-kamerappar- tementte boeken. Prijs is exclusief reis-en/of annuleringsverzekering, Calamiteitenfonds 2,50 per boeking en administratiekosten. Inclusief: retourvlucht Amsterdam - Heraklion luchthavenbelastingen brandstofheffing transfer van de luchthaven naar uw appartement v.v. 7 overnachtingen op basis van logies 3 dagen autohuur cat. A* *min. leeftijd bestuurder 21 jaar, min. 1 jaar in bezit van rijbewijs. Voor verdere voorwaarden zie de webwinkel. Meer informatie en boeken: Zie onze website voor meer informatie of om deze zeer aantrekkelijk geprijsde aanbieding te boeken. Ga naar een van de 220 Globe Reisburo's of bel tel. 0900 - 8482 (0,15 pm). Vermeld bij reservering het reisnummer: LRGR01-01 «P IR EIZ E Ml pzc.nl/webwinkel P/t|] patorinria roÏ7on /-vnnvï.akanfjiocl tsase» categorie reizen (zonvakanties)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13