PZC Kitebuggyen in opspraak Kitebuggyen meest gelezen op www.pzc.nl Rapport heeft forse kritiek op provincie Onderwijs wijst besparingen af Politie: samenwerken na fusie met Brabant Politie vindt boetes te hoog Woede na rede Mubarak Drukker dan ooit ivideo van de week 12 zaterdag 12 februari 2011 door Edith Ramakers Kitebuggyen op het Verklikkerstrandje is verleden tijd. foto Izaak Verkeste Kitebuggyen kwam deze week twee keer in het nieuws. Op het strand van Ijmuiden reed een kite- buggyer een witte herdershond aan. De man overtrad de veiligheidsregels die de Buggy Club Holland (BCH) met haar le den en betrokken overheden heeft afge sproken. De hond overleed ter plaatse. In Zeeland werd het kitebuggyen op het Verklikkerstrand op Schouwen-Duive- land verboden. Kitebuggyen is een snel- heidssport, waar gevaren voor mede- Bij het kitebuggyen laat je je in een frame op 3 wielen door 'n vlieger voorttrekken. De vlieger hangt 15 tot 20 meter hoog in de lucht. Een buggy wordt met de voeten bestuurd, de kite met de handen. Je kunt racen, trucs uitvoeren en sprongen maken. Er is al een snelheid van 132 km/u geklokt. Dan moet het wel stormen. strandgebruikers aan verbonden zijn. Maar met de sluiting van het Verklikker- strand voor kitebuggyers had dat niets te maken. De Natuur- en vogelwacht en de stichting Duinbehoud streden met succes tegen deze sport om de bijzondere na tuurwaarden van het Verklikkerstrand de kans te geven zich te ontwikkelen. Bertil Voogd, voorzitter van Buggy Club Holland (BCH) is bijzonder teleurgesteld. „Wij hebben een aantal jaren achter el kaar, tot ik geloof 2007, op het Verklikker strand gereden. Het is een breed strand, ideaal voor kitebuggyen. We hielden er wel eens wedstrijden waaraan zo'n 6o tot 70 kitebuggyers uit heel het land meede den en bij goede wind reden er zo'n 10 tot 20 kitebuggyers." Maar een aantal jaren terug werd de ver gunning met succes door de natuurorga nisaties aangevochten. „De gemeente heeft zich voor ons ingezet om een nieu we vergunning te regelen." Vorig jaar leek het voor de kitebuggyers zover. „Er moest alleen nog bebording geregeld wor den." Bertil zegt dat de kitebuggyers net als de natuurverenigingen veel op heb ben met de natuur. „We verstoren inder- daad vogels, maar die strijken achter onze rug weer neer. Ook zeehonden die op de platen rusten, zouden door ons wegge jaagd worden en door onze aanwezig heid zou de embryonale duinvorming niet meer spontaan ontstaan. Dit is alle maal moeilijk te bewijzen of tegen te spre ken en een aanvullend natuuronderzoek kost ettelijke tienduizenden euro's. Dat geld hebben we niet." De BCH heeft zich erbij neergelegd. De club verwacht nooit meer op het Verklikkerstrand te rijden. Ze hoopt dat er een officiële alternatieve locatie in Zeeland komt. „We kunnen al leen maar terecht in Ouddorp, Ijmuiden, Brouwersdam en Texel. Hoe minder loca ties, hoe gevaarlijker." De BCH drukt na het trieste ongeval haar leden op het hart de regels nauwgezet op te volgen. Aquaduct N57 rustig ingewijd www.pzc.ni/video reacties: 443 Niet agent maar overtreder moet zich schamen S 71% 29% 'Of we zijn verschrikkelijk naïef geweest, of de publiciteit van vorige week is een zeperd' Dick Eveleens, jarenlang voorzitter van de klankbordgroep van Dow 1. Rij door nieuwe tunnel en deel ervaringen met de PZC 2. Smsje komt keeperstrainer Ni co Knol duur te staan 3. Aquaduct N57 rustig ingewijd IN BINNEN- EN BUfTENLAND Het provinciaal bestuur heeft geen toekomstvisie op de economische po sitie van Zeeland. Omdat daarmee sa menhangende keuzes ontbreken, wor den geen knopen doorgehakt in be langrijke dossiers. Tot deze conclusie komt de Visitatiecommissie in een rapport over de bestuurskracht van de provincie Zeeland. Tweehonderd mensen uit Zeeland deden in Nieuwegein mee aan een protest tegen bezuinigin gen op passend onder wijs, waarvan vierdui zend Zeeuwse kinderen de dupe zouden worden. Zij bezoeken scholen voor speciaal onderwijs of krijgen extra begelei ding op gewone scholen. Bij de inzet van rechercheurs zal na de samenvoeging van de politiekorp sen West- en Midden-Brabant en Zee land vooral worden gekeken naar de impact van een misdrijf aldus de Zeeuwse korpschef Letty Demmers. Ze bezweert dan ook dat de angst dat veel recherchecapaciteit weg zal vloeien naar Brabant ongegrond is. Politieagenten vinden de verkeersboetes te hoog. Ze schamen zich ervoor om na de re cente tariefsverhoging nog bonnen uit te de len. In het blad van de algemene politievere- niging ANPV worden ze opgeroepen om hiertegen te protesteren bij minister Ivo Op stelten van Veiligheid en Justitie. Betogers op het Tahrirplein in Cairo rea geerden donderdag woedend op de toe spraak van de Egyptische president Muba rak. Hij blijft aan, tegen veler verwachting in. De demonstranten scandeerden leuzen tegen de leider en zwaaiden met schoenen, een belediging in de Arabische wereld. De voorspelling dat we steeds korter zou den gaan werken, komt niet uit De vijf daagse werkweek, inmiddels een halve eeuw oud, leek in de jaren zestig de voorbo de van de bevrijding van de mensheid van de arbeid. Maar mensen zijn juist harder gaan werken voor een hogere consumptie. MAANDAG 14 FEBRUARI Op Schouwen-Duiveland be gint een schoolproject over af val en recycling. DINSDAG 15 FEBRUARI De ZMfen Wheels4all houden een voorlichtingsavond in Vlissingen over buurtauto's. WOENSDAG 16 FEBRUARI Vliegende Vaart in Terneuzen is vijfjaar. Het viert dat met een kortingsactie. DONDERDAG 17 FEBRUARI De dorpsraad 's Heerenhoek vergadert onder meer over de inbraakgolf in het dorp. VRIJDAG 18 FEBRUARI Carnavalsclubs in Zeeuws-Vlaanderen gaan kij ken naar de wagenbouwers. ZATERDAG 19 FEBRUARI Historische parade door Sint-Maartensdijk om 13 uur voor opening Haestinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 104