6! binnenland Uri Rosenthal VII W C l\ La 1 \J ontbijtbuffet r- KRA5.NL Kamp overweegt dubbele kinderbijslag af te schaffen Basisscholen spreken miljardenreserve aan c aiicdi amn -rr- I BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm f Zwakke scholen gaan sneller dicht Opstelten ziet af van invoeren peespas Housefeest in metro om veiligheid afgelast Tientallen bolides in beslag genomen DIPLOMATIE Schaduw hangt over eerste reis Test met onbemande brandweerhelikopter Stel pleegt 28 jaar lang steunfraude vrijdag 11 februari 2011 DEN HAAG Minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) wil sneller ingrijpen bij zeer zwakke scholen. Ze kondig de gisteren in een brief aan de Tweede Kamer aan dat deze scho len eerder hulp krijgen. Maar als die toch afzakken, krijgen ze nog maar een jaar de tijd om de kwali teit op orde te brengen, voordat de de school wordt gesloten. Nu kan dat pas na twee jaar. DEN HAAG Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) ziet af van de invoering van de peespas. Met de pas zou een prostituee aan een klant kunnen la ten zien dat ze legaal werkt. Op de pas bestond zowel in de Tweede Kamer als in de branche kritiek. De Kamer vreest onder meer dat re gistratie veel legaal werkende pros tituees juist de illegaliteit injaagt. AMSTERDAM Housecollectief Infaders gaat mor gen toch geen dansfeest houden in de Amsterdamse metro. Het collec tief geeft gehoor aan een oproep van het openbaarvervoerbedrijf GVB. Dat maakte zich zorgen dat er veel mensen op af zouden ko men en dat de veiligheid daardoor in het geding zou komen. Infaders hoopt het festijn te kunnen ver plaatsen. VEEN De Belastingdienst, heeft gisteroch tend bij een autobedrijf in het Noord-Brabantse Veen zeker zeven tig bolides in beslag genomen. In de meeste gevallen ging het om Mercedessen. Dat lieten goed inge voerde bronnen rond de belasting dienst weten. Het bedrijf onder houdt en verkoopt nieuwe en twee dehands auto's. Een woordvoerder van de Belastingdienst wilde geen commentaar geven. DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Sociale Zaken) overweegt de dub bele kinderbijslag voor uitwonen de kinderen af te schaffen. Dat heeft hij gisteren gezegd in de Tweede Kamer. Volgens hem gaat het om een regeling met relatief hoge uitvoeringskosten. Zo wees hij op hoge kosten die gemaakt worden om fraude te voorkomen en te bestrijden. Vorig jaar was er nog ophef over gesjoemel met de dubbele kinder bijslag in Egypte. Het vorige kabi net heeft regels voor de extra hoge uitkering voor uitwonende kinde ren in het buitenland aange scherpt om fraude tegen te gaan. Kamp zei nu te kijken naar de dub bele kinderbijslag zowel in bin nen- als in het buitenland. Ouders kunnen nu tweemaal kin derbijslag krijgen om extra hoge kosten te compenseren voor een kind dat niet thuis woont, bijvoor beeld wegens een handicap of het volgen van een opleiding. Kamp kon nog niet zeggen of er een an dere vorm van compensatie komt voor extra hoge kosten die ouders met uitwonende kinderen maken. De minister wees erop dat in het regeerakkoord is afgesproken flink te bezuinigen op het overheidsap paraat. Volgens Kamp wordt op zijn ministerie, bij uitkeringsinsti tuut UWV en de Sociale Verzeke ringsbank (SVB) bij elke taak en re geling bekeken of apparaatskosten in verhouding staan tot wat eruit voortkomt. In het voorjaar wil hij hierover 'een brede brief aan de Kamer sturen, waarin ook de dub bele kinderbijslag aan bod komt. Regeringspartij CDA toonde zich kritisch over het mogelijk stoppen van dubbele kinderbijslag. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum zei dat het goed is dat wordt geke ken naar uitvoeringskosten, maar volgens hem moet ook voor een kleine groep mensen iets geregeld kunnen worden. „Er zijn goede re denen voor de dubbele kinderbij slag. Dan kan je niet zeggen: om dat het zo duur is in de uitvoering moeten we er maar mee ophou den." Zo is volgens Van Hijum de dubbele uitkering belangrijk voor schippersgezinnen, waarvan de kinderen veelal op internaten zit ten. De CDA'er zei er van uit te gaan dat Kamp met voorstellen komt, waarbij rekening wordt ge houden met kosten voor ouders met bijvoorbeeld uitwonende ge handicapte kinderen. Volgens de SVB is vorig jaar in het derde kwartaal 5845 keer dubbele kinderbijslag uitgekeerd. In 487 ge vallen ging het om kinderen in het buitenland. Minister Uri Rosenthal tijdens zijn persconferentie dinsdag in Tel Aviv. door Jan ter Harmsel DEN HAAG - Veel basisscholen spre ken hun reserves aan om de bezui nigingen op het passend onder wijs het hoofd te bieden. Dat merkt de PO-Raad, de vereniging die scholen in het primair onder wijs vertegenwoordigt. Uit cijfers van het ministerie van Onderwijs blijkt dat de basisscholen gezamen lijk 2,7 miljard euro in kas hebben. Ruim de helft van de basisscholen heeft meer geld op de rekening staan dan nodig, blijkt uit een rap port van de Inspectie van het On derwijs. „Met het eigen vermogen kunnen sommige scholen de pijn van de bezuinigingen wel verzach ten", zegt een woordvoerder van de PO-Raad. „Maar dat is een tijde lijke oplossing. De bezuiniging van driehonderd miljoen komt ieder jaar terug." Zowel de PO-Raad als de Algeme ne Onderwijsbond (AOb) beseft dat basisscholen hun financiële be leid nog niet helemaal op orde hebben. „Daar valt nog veel te win nen", benadrukt de woordvoerder van de PO-Raad. Sinds 2006 krij gen schoolbesturen een zak met geld die ze naar eigen inzicht moe ten besteden. Daarvoor moesten ze gemaakte kosten declareren bij het ministerie. „Schoolbesturen hebben nog weinig ervaring met deze manier van financieren en zijn daarom in het begin voorzich tig geweest met uitgeven. Uiteinde lijk moet het geld allemaal naar het onderwijs", aldus de PO-Raad. De AOb sluit zich hier volledig bij aan, maar benadrukt dat basisscho len voorzichtig moeten zijn met het uitgeven van het eigen vermo gen. „Dat geef je maar één keer uit en dus vang je de structurele bezui nigingen niet op. Wij protesteren niet voor niets zo fel tegen de be zuinigingen die minister Van Bijs terveldt wil doorvoeren." 'T HARDE Op het Artillerie Schietkamp in 't Harde heeft de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland giste ren een onbemande helikopter ge test. Politie en brandweer overwe gen de inzet van deze heli tijdens evenementen en bosbranden. De modelbouwhelikopters hebben in- fraroodcamera's aan boord om brandjes te traceren. GRONINGEN De rechtbank in Groningen heeft gisteren een koppel voor jaren lange steunfraude veroordeeld tot 240 uur werkstraf en een half jaar voorwaardelijke celstraf. Het stel besloot in 1982 zogenaamd uit el kaar te gaan, maar bleef samenwo nen. Hierdoor kregen ze 28 jaar lang allebei een volledige uitke ring. Volgens de sociale dienst be draagt de fraude ongeveer 140.000 euro. 3E35SS5ES 988 3-/4-/6-daagse autovakanties naar Duitsland 3-gangen diner MggÊÊÊÊ^- 1 ■BHyiJ-*.;' r welkomstdrankje i!||K vele extra's Keuze uit 3 verschillende arrangementen: wellness, fietsen of golfen! 3-daags Wellnessarrangement 3 dgn v.a. 119 Heerlijk ontspannen in het mooie Sauerland! verblijf in 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz in het centrum van het historische Lippstadt incl. dagkaart van het wellnesscenter Energeticum* met saunalandschap, dakterras vele verschillende sauna's 4- of 6-daags Fietsarrangement 4 dgn v.a. 149 Verken de omgeving van Lippstadt eens met de fiets! verblijf in 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz, met o.a. een lift, bar, restaurant en terras incl. ontbijt, diner, picknicklunch, fietsroutes en fietskaart fiets de Driekastelentocht of de Lippstadttocht! 3- of 4-daags Golfarrangement 3 dgn v.a. 189 De waterrijke golfbaan Lippstadt ligt slechts op 5 km! verblijf in 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz incl. ontbijt/diner, 2x greenfees van 27 holes en Tee-off golfbaan met maar liefst 110 hectare'midden in de prachtige natuur van het Sauerland Aankomstdata: 18/2 t/m 30/6 Aankomstdata: 1/4 t/m 29/10 Aankomstdata: 1/4 t/m 23/9 3 Zie www.kras.nl/50643 Zie www.kras.nl/50802 Zie www.kras.nl/51364 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6