'Effekes snel een boek halen Gebiedscommissie vreest bezuinigingen Vrolijke carnavalsquiz in café De Ster Kinderwinkel Zusje in het Kunstkwartier Meander speelt op luit in hervormde kerk Vliegende Vaart viert zijn vijfjarig jubileum Aanleg fietspad Roode Polder nu zaak gemeente Parkeren op z'n Vlaams vrijdag 11 februari 2011 Café De Ster in Hulst neemt zater dagavond vanaf acht uur een voor proefje op carnaval met een vrolij ke carnavalsquiz. Teams van vier of vijf personen worden getest op hun kennis over het leutfeest in Hulst en omstreken. Deelnemers krijgen de vragen in vijf ronden voorgeschoteld. Tussendoor zijn er optredens, onder anderen van Ton- nie Sober. Aanmelden kan bij café de Ster (0114-313632) voor het be- Tiny de Poorter (voorgrond): „Ik ben ruim veertig jaar lid van de bibliotheek hier in Vogelwaarde. Als die sluit, zal ik naar Hulst moeten. Dat zal ik wel drag van 1 euro en 11 cent. doen, maar zoals nu 'eventjes naar de bieb wandelen' is er dan niet meer bij." foto Peter Nicolai hulst hulst BEZUINIGINGEN Inwoners Kloosterzande en Vogelwaarde verzetten zich tegen op handen zijnde Het leegstaande pand Piersens- straat 18 in het Hulsters Kunstkwar- sint anna ter muiden Ensemble Meander opent zondag het nieuwe jaar van de Kunstkring Sint Anna ter Muiden. Het Vlaam se trio gebruikt de luit, hét instru ment van vroeger, voor moderne composities. Inge Zutterman zorgt voor de zang, Christiaan Vasseur en Gilbert Isbin spelen luit. Het concert in de hervormde kerk aan de Nederherenweg begint om 15 uur. Toegang kost 10 euro. Q www.kunstkringsintanna.nl terneuzen Sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen bestaat 16 februari vijf jaar. Om dit te vieren wordt volgen de week woensdag een speciale kortingsactie gehouden. Op die dag kan iedereen voor een toegangs prijs van één euro baantjes en vrij zwemmen, aquajoggen en flfty-fit- ten (voor 50-plussers). Meer infor matie over de openingstijden van de Vliegende Vaart: www.temeu- zen.nl onder het kopje 'vrije tijd'. tier is omgetoverd tot kinderwin kel Zusje. De deur gaat zaterdag 26 februari voor het eerst open. Op richtster Marlou Murre verkoopt kunst voor de kinderkamer, maar ook tweedehands kinderkleding, speelgoed, babyboedel en kinder meubeltjes. Uitgebreide informatie over de winkel is te vinden op in ternet. www.zusjehulst.nl breskens - De gemeente Sluis be gint binnen een week met de aan leg van het ontbrekend stuk fiets pad bij de nieuwe wijk Roode Pol der bij Breskens. Door de aanleg van de wijk moeten fietsers een stuk over de Oude Rijksweg. Levensgevaarlijk, roept met name Liber Baarends (D&T) al geruime tijd. Eerder beloofde Woongoed, verantwoordelijk voor de bouw van Roode Polder, het fietspad te betalen. De corporatie zag daarvan af toen bleek dat de kosten veel ho ger uitpakten dan verwacht. Daar om financiert de gemeente nu het pad. Wethouder Peter Ploegaert zegt nog steeds te hopen dat Woongoed alsnog wil bijdragen. breskens - Bezuinigingen op de in richting landelijk gebied en de eco logische hoofdstructuur frustreren niet alleen de aanleg van (nieuwe) natuurgebieden, maar ook uitbrei- dings- of verhuisplannen van land bouwers. Dat meldt de gebiedscomissie West-Zeeuws-ylaanderen in een brief op poten aan Gedeputeerde Staten. Als het Rijk het mes zet in budgetten voor natuur en recreatie kunnen allerlei geplande ontwik kelingen niet doorgaan, vreest de gebiedscommissie Natuurlijk Vi taal. Het dagelijks provinciebe stuur heeft afgelopen najaar de commissie nog opdracht gegeven verder te werken aan het Gebieds- plan voor de regio. Om een sociaal economisch vitaal, mooi en leef baar West-Zeeuws-Vlaanderen, de doelstellingen van het Gebieds- plan, op te bouwen, is en blijft geld nodig. Commissievoorzitter Hans Quist wijst op de aanleg van natuur in de Tienhonderdpolder. „In die pol der is aanleg van natuur voorzien als compensatie voor uitbreiding van een aantal recreatieparken. Maar er moet nog flink wat grond worden verworven. Die percelen aan te kopen grond zijn weer inzet baar als ruilgrond voor agrarische bedrijvigheid elders in de streek." ZELZATE - Zo, zet hem hier maar neer, moet de Belgische automobilist nog geen vijftig meter over de grens bij Zelzate hebben gedacht. Auto's die van- i af de Traktaatweg komen, rijden met hoge snelheid langs de wagen. Snen wegslepen dus, zou je denken. Maar aan de andere kant van de grens gelj den andere wetten. Daar krijgt een foutgeparkeerde auto, ook al staat hj midden op een doorgaande weg, altijd een wielklem, foto Raymond de Fr^J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60