binnenland 15 I Simonis wist van misbruik Mededingi ngsa utoriteit vraagt oom duidelijker regels gezondheidszorg dagen kunststad Op de Swiss Sense Preventum 750 i^\é Swiss ÜHSense® vrijdag 11 februari 2011 HAARLEM - Kardinaal Ad Simonis wist van de voorgeschiedenis van de priester, die jongens misbruikte in een parochie in Zoetermeer. „Therapie en een serieus schrifte lijk psychologisch advies leken vol doende basis voor een nieuwe aan stelling." Dat heeft Simonis laten weten in een schriftelijke reactie op berichten in NRC en van de Wereldomroep dat hij, toen hij aartsbisschop van Utrecht was, een veroordeelde pedofiele pries ter had aangesteld. Simonis hielp de man begin jaren negentig aan een nieuwe baan in Amersfoort ondanks een veroorde ling in 1990 wegens seksueel mis bruik van drie jongens van veer tien. In Amersfoort ging de betrok ken priester opnieuw in de fout. In totaal zou hij tientallen jongens hebben misbruikt in Zoetermeer en Amersfoort. Simonis informeer de de parochie in Amersfoort niet over het verleden van de priester. De huidige aartsbisschop Wim Eijk onthief de priester vorig jaar alsnog van zijn priesterlijke taken. „Er is vanuit Amersfoort bij het aartsbisdom nooit een signaal bin nengekomen dat hij in herhaling van kindermisbruik zou zijn ver vallen", aldus Simonis gisteren. „Ik zelf hoorde dit gisteren voor het eerst." zie onze website:binnenland Info-video over wat kardinaal Simonis wist en wat niet Rotterdam staat sinds gisteren in ternationaal opkomende kunste- het teken van kunst en design. Op naars. In de zogeheten Video Hall de kunstbeurs Art Rotterdam in de op Art Rotterdam is een selectie oude hal presenteren zeventig gale- kunstzinnige video's te zien die ries vier dagen lang werken van in- door de galeries zijn voorgedragen en werken van kunstenaars. Ook op enkele andere plekken in Rotterdam worden activiteiten georganiseerd op het gebied van kunst en design. foto Robin Utrecht/ANP als vernieuwend. Tegelijkertijd vindt in het oude havengebouw Las Pal- mas de designbeurs Object Rotter dam plaats. Op deze beurs presente ren diverse galeries nieuwe designs door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Om discussies zoals over de fusie van de Zeeuwse zie kenhuizen te voorkomen, zijn dui delijker regels over de zorg nodig. De Tweede Kamer moet vaststel len binnen hoeveel tijd bepaalde zorg bereikbaar moet zijn en aan welke eisen die moet voldoen. Die boodschap gaf de Raad van Be stuur van de Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) gisteren mee aan de Tweede Kamer. De Tweede Kamer ziet dat de we reld van de gezondheidszorg snel verandert en zoekt hoe daarop te reageren. Zorgverzekeraars - die zorg inko pen - stellen steeds meer eisen aan de kwaliteit van de zorg. Het ge volg is onder meer dat ziekenhui zen fuseren, centraliseren en spe cialiseren. Ofwel: elk dorp zijn ei gen ziekenhuis is te duur. En niet elk ziekenhuis kan alles even goed. Daar is niets mis mee, vindt de Ne derlandse Mededingingsautoriteit. „Het wordt pas een probleem als onderling wordt afgesproken welk ziekenhuis welke behandelingen uitvoert", vindt Henk Don. „Dat is de markt verdelen. Ziekenhuizen moeten zelf bepalen waar ze goed in zijn en de zorg waar een ander beter in is niet verlenen. De zorg verzekeraars zijn verantwoordelijk dat in een regio alle zorg wordt ge leverd." Aangenomen wordt dat twee mil jard euro kan worden bespaard door efficiënter werken. Dat is no dig om de gezondheidszorg voor iedereen toegankelijk en betaal baar te houden. Tegenover mededinging staat kwa liteit, aldus Pieter Kalbfleisch, voor zitter van de raad van bestuur. Want waneer is een ziekenhuis be reikbaar en wanneer levert die vol doende kwaliteit? „Dat speelde in Zeeland. Daar was onduidelijk heid over de intensive care." De Nederlandse Mededingingsau- torieit wil dat de Kamer daar in grijpt. Don: „De politiek stelt nau welijks normen aan bereikbaar heid en kwaliteit. Er is hooguit een norm dat je bij spoed binnen drie kwartier in een ziekenhuis moet zijn. Dat is te weinig. Schrijf voor dat bepaalde categorieën zorg binnen een bepaalde tijd bereik baar moeten zijn. Zolang de poli tiek daar geen handen en voeten aan geeft, kan de NMa daar niets mee bij het beoordelen van fu sies." Swiss Sense opent haar 50e filiaal Swiss Sense Preventum 750 vlakke uitvoering 160x200cm elektrische uitvoering 160x200cm '■4"^ BÜXSPRINBS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 Kijk voor de openingstijden op de website. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 06

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5