PZC Pont Sluiskil eind dit jaar uit de vaart f 21 i 111 'Eén zeven jaar geleden geziene kikker mag woningbouw niet tegenhouden' ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 VERVOER Rijkswaterstaat bezuinigt veerdienst weg en spaart 400.000 euro per jaar uit 11-12 FEBR. WOONLAND.NU Aanhoudingen in Middelburgse drugspanden Moet de vos vogelvrij worden verklaard, of juist niet? Vrijdag 11 februari 2011 Effekes snel een boek halen is 't er straks niet meer bij Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BBBSRHaKBsan door Wout Bareman sluiskil - Het pontje van Sluiskil verdwijnt. Rijkswaterstaat heft de verbinding over het Kanaal Gent-Terneuzen in december op. De veerdienst op zaterdag houdt al eerder op en het vaarschema wordt beperkt. Waterstaat heeft de gemeente Ter- neuzen de pont ter overname aan geboden, maar wethouder Co van Schaik vindt de kosten - vier ton per jaar - te hoog. Het pontje kwam in 1967 in de vaart na het verdwijnen van de ir. Lelybrug. In de beginperiode werden 800.000 mensen per jaar overgezet. Na de sloop van Sluiskil-Oost daalde dat aantal tot 350.000 en nu zijn het er nog zo'n 50.000. In 1987 liep Sluiskil nog massaal uit om te pro testeren tegen het voornemen van waterstaat het pontje uit de vaart te nemen. Nu heeft de Dorpsraad Sluiskil gelaten kennis genomen van het besluit. Voorzitter Adri de Bruijne: „Al valt het ons koud op het dak dat het pontje er zo snel uit gaat. Stilletjes hadden we ge hoopt dat dat pas ging gebeuren als de tunnel klaar is." Wethouder Van Schaik spreekt van een groot verlies. „Ik betreur het besluit, maar heb er ook enig begrip voor. Waterstaat is jaarlijks vier ton kwijt aan de pont, terwijl er nog maar 50.000 mensen per jaar worden overgezet. Dat is per passagier wel erg duur." Op week dagen varen gemiddeld 125 men sen naar de overkant, vooral scho lieren. 's Zaterdags zijn dat er hoog uit 15. Daarom is besloten de pont op korte termijn op zaterdag voor de wal te houden. Het vaarschema wordt aangepast; de pont vaart voortaan nog tussen zeven uur 's morgens en zes uur 's avonds. Voor de gebruikers zit er niets an ders op dan voortaan de route via de kanaalbrug te nemen. De brug blijft, na de ingebruikname van de kanaaltunnel, in gebruik voor het langzaam verkeer en de passage van goederentreinen. Van Schaik: „We hebben, toen Rijkswaterstaat ons op de hoogte bracht, onder zocht wie er nu precies worden ge dupeerd door het besluit. In Sluis kil zelf wonen nog maar zeventien mensen die bij kunstmestfabriek Yara werken. De meesten zitten in ploegendiensten en maken nu ook al voornamelijk gebruik van de brug. En scholieren moeten er re kening mee gaan houden dat ze wel eens voor de brug moeten wachten." Het pontje kwam in 1967 in de vaart. De eerste jaren werden jaarlijks zo'n 800.000 mensen overgezet, nu zijn het er nauwelijks nog 50.000. foto Peter Nicolai door Marlijn de Koning sluis - Een grote meerderheid van de Sluise gemeenteraad vindt het onzinnig dat er in een deel van Cadzand-Bad niet gebouwd mag worden omdat daar zeven jaar gele den een boomkikker is waargeno men. De aanbeveling van de pro vincie om deze plek onberoerd te laten, moet Sluis negeren, vinden veel raadsleden. Dat bleek woens dag tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Het gaat om de zogenaamde 'kik- erput', naast de grote parkeer- ats aan de oostelijke entree van zand-Bad. In het ontwerp voor de 'Schilvisie Cadzand-Bad', die de commissie besprak en waar in toekomstmogelijkheden aan bod komen voor de randen van het kustdorp, had het college oor spronkelijk opgenomen dat op de plek van de kikkerput gebouwd mocht worden. Compagnie Het Zoute uit Knokke-Heist heeft con crete belangstelling om daar wo ningen neer te zetten. De provincie gaf vervolgens aan dat de plek behouden moet blij ven, omdat die een leefomgeving biedt aan de beschermde boomkik ker. Het college neemt die aanbeve ling over en heeft de Schilvisie aan gepast. „We vinden het bij nader inzien wel mooi om daar een stuk je groen te houden", verdedigde wethouder Peter Ploegaert dat be sluit. De eis van de provincie de naastgelegen Vlamingpolder ook om dezelfde reden onbebouwd te laten, gaat het college een stap te ver. Het wil daar wel bebouwing toestaan, maar minder dan aanvan kelijk gepland was. Alle fracties, behalve D66, vinden de maatregel te ver gaan, gaven de commissieleden aan. „En als de provincie moeilijk doet, dan moet dat maar een keer", vond Adri Ros- endaal (Nieuw Gemeentebelang). De raad neemt deze maand een be sluit over de inhoud van de visie. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! middelburg - De Zeeuwse politie heeft woensdagavond bij invallen in drugspanden in Middelburg twee aanhoudingen verricht. Het gaat om een 24-jarige en een 33-jarige inwoner van Middelburg. De invallen vonden plaats in de Meanderlaan en in het Kraanstraat je. De politie heeft in de twee wo ningen een hoeveelheid softdrugs gevonden. Ook werden vuurwa pens aangetroffen. Beide Middelburgers worden er van verdacht vanuit hun woning en elders verdovende middelen te hebben verhandeld. De gevonden wapens en drugs zijn in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57