9 L Arsenaal is weer boksarena mer voor De Bakker sport 29 Wild verrast over niveauverschil met Vos Schoorel voor het eerst in Davis Cupteam Boksklassen vrijdag 11 februari 2011 Negen keer leverde Nederland een wereldkampioene af: Atje Keulen-Deelstra won vier keer, Stein Kaiser twee keer en Renate Croenewold, Ireen Wüst en Paufien van Deutekom één keer. SBBS8 mm b m mm Sobkin sloot Joezjni al op tienjarige leeftijd een pact, waar achttien jaar na dato nog altijd geen sleet op zit. De band die Joezjni met Sobkin op bouwde, is in zekere zin vergelijk baar met de verwantschap die De Bakker met zijn coach Huib Troost en diens rechterhand Sluiter voelt. Troost was de ontdekker van De Bakker en dirigeerde hem in 2006 naar de juniorentitel op Wimble don, terwijl hij Sluiter ook al sinds zijn tienerjaren kent. Daarna liet hij zijn pupil los, die vervolgens wisselende coachcontacten op bouwde en zich als speler frivolitei ten dacht te kunnen permitteren. Nu de beroepsernst écht bezit van De Bakker heeft genomen, is het besef tot de mondiale nummer vijf tig doorgedrongen dat continuïteit in de begeleidingssfeer geen overbo dige luxe is. Troost en Sluiter - die al even zijn coach was tot-ie in 2009 kortstondig zijn rentree maak te - zijn niet alleen door hem aange trokken omdat er op het persoonlij ke vlak een klik is, maar tevens om dat hij denkt dat het duo hem de benodigde zetjes naar de top kan geven. Onder meer doordat beiden onverbloemd durven te zeggen waar het op staat en waar het in zijn repertoire (nog) aan schort. Wat hem tegen Joezjni opbrak, was de druk die De Bakker kreeg opge legd. „Hij staat er als het moet. Op de belangrijke punten versloft hij niet, straft hij elk foutje meteen af. Zelf verzuimde ik dit." alkmaar - Kirsten Wild heeft giste ren op de wielerbaan van Alkmaar de zogenoemde bike-off om een startbewijs voor het omnium bij de wereldkampioenschappen baan- wielrennen gewonnen. Wild vocht op de Alkmaarse piste een twee strijd uit met Marianne Vos op drie van de zes onderdelen van de nieu we olympische discipline. Wild was verrast over de over macht waarmee ze het WK-ticket veroverde. „Ik had vooraf verwacht dat het close zou worden", vertelde de renster van AA Drink. „Ik ben verrast dat het zo gelopen is." De resultaten van beide rensters op de drie tijdsonderdelen van het om nium werden geplaatst in fictieve klassementen, die gebaseerd waren op eerdere wereldbekerwedstrij den. Wild, die op de onderdelen 'vliegende ronde' en individuele achtervolging (3 kilometer) de snel ste was, kwam tot een puntento taal van 23. Vos, de beste op de 500 meter tijdrit, sloot af met 34 pun ten. Dat was een tegenvaller voor de alleskunner, die onlangs nog we reldkampioene veldrijden werd. „Ik had gehoopt dat ik het spannender had kunnen maken." Vos hoopt bij de WK nog wel uit te komen op de puntenkoers en het onderdeel scratch. Bondscoach Robert Slippens heeft nog plaatsen vrijgehouden en gaat zich de ko mende weken beraden. Vos heeft net als Wild de ambitie uitgesproken op het omnium bij de Spelen van 2012 uit te komen, hoewel dat mogelijk een lastige combinatie is met de wegwed strijd. „Ik weet niet of het samen gaat. Ik heb niet verder nagedacht dan vandaag", vertelde Vos, die zich op wereldbekerwedstrijden in het najaar moet richten om een no minatie voor het omnium te verdie nen. Wild kan dat in Apeldoorn tij dens het WK al doen. Vos besefte dat haar volle program ma een sta-in-de-weg kan zijn voor haar kansen deelname aan het omnium in Londen af te dwin gen. „Misschien moet ik komende winter het crossen laten schieten en me vol op de baan richten. Voor lopig is er iemand beter. Ik zal een stap moeten maken." door René van Stee De ontspannen Ireen Wust (links) in gesprek met oud-schaatsster Tonny de Jong en haar zoontje Jasper. De twee voudig Europees kampioene woont in Calgary. foto Koen van Weel/ANP rotterdam - Maandag liep Tho mas Schoorel na zijn vroege uit schakeling bij het ABN Amro-ten- nistoernooi met een zuur gezicht door Ahoy. Teamcaptain Jan Sieme- rink toverde gisteren een glimlach op zijn gezicht. De Amsterdammer werd voor het eerst geselecteerd voor de het Nederlandse Davis Cupteam, dat het volgende maand opneemt tegen Oekraïne. „Ik kijk er ook naar uit om voor mijn land te spelen", zei hij. De kans is echter klein dat hij straks in Charkov ook daadwerkelijk in actie komt met spelers als Thiemo de Bakker en Robin Haase die hoger staan op de wereldranglijst. vlissingen - Evenals twee jaar gele den vormt het Arsenaaltheater in Vlissingen het decor van een boks- gala. Zoals het er nu naar uitziet staan er zondagmiddag vanaf 14.00 uur liefst 28 partijen bij de nieuwe lingen en in de C-klasse op het pro gramma. Er wordt gebokst in het kader van het open kampioen schap van het district Zuid-Hol land, waarin ook de Zeeuwen uitko men. „Dat grote aantal partijen heeft weer te maken met het open karak ter van het kampioenschap. Er heb ben zich dit keer veel Belgen opge geven", vertelt bokstrainer André Step van de organiserende boksver eniging DOS uit Vlissingen. In het gunstigste geval komen twee Zeeuwen in Vlissingen in actie. Kel ly Merison (Meliskerke), Neder lands kampioene in 2009 bij de ju nioren in de klasse van 70 tot 75 ki lo, is al zeker van een partij in het Arsenaal. Bij de nieuwelingen vrou wen is haar tegenstandster Liselore Willems van de Brussels Boxing Academy. Step heeft geen idee wat hij van die strijd kan verwachten. „Maar als ik zie hoe Kelly in haar vel zit en hoe ze traint, heb ik er een goed gevoel over." Jeffrey Brasser, net als Merison ne gentien jaar oud, zit als eerstejaars senior bij de nieuwelingen nog even in de wachtkamer. De Vlis- singse middengewicht moet mor gen meedoen aan een voorronde in Rotterdam. Ook zijn opponent, Bilal Adham, is afkomstig van de Brussels Boxing Academy. Het zou Step tegenvallen als zijn pupil het niet zou redden. „Jeffrey is er twee jaar tussenuit geweest vanwege werk en studie. Maar als je hem nu ziet draaien, lijkt het alsof hij nooit is weggeweest. Net als Kelly is hij een mooi talent." Nadat het boksgala in 2009 in het Arsenaal nieuw leven werd ingebla zen, was het streven om er een jaar lijks evenement op die locatie van te maken. Vorig jaar lukte dit niet, omdat de zaal reeds bezet was. Daardoor werd er gebokst in sport hal Baskensburg in Vlissingen. „Toen ging het om de finale van de open districtskampioenschappen. Baskensburg is een prima plek hoor, maar toch haalt die het niet bij het Arsenaal. Daar is het alle maal veel intiemer", vertelt Stap. Hij rekent op zo'n driehonderd man publiek. De winnaars stromen door naar de finale van het open districtskam pioenschap Zuid-Holland. De loca tie is sporthal Odeon in Rotterdam. De zaal van het Arsenaal in Vlissin gen gaat zondag om 13.00 uur open. De toegangsprijs is 15 euro. Het amateurboksen onderscheidt vier groepen, klasse max. partijduur promotie N (nieuwelingen) 3x2min. C 3x2min. na 3 zeges in N B 3x2min. na 5 zeges in C A 3x2min. na 8 zeges in B Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53