zeeland 125 aan met Brouwershaven' Weer menselijke resten gevonden bij graafwerk Paar woorden Doorslag 'De Piraat' Klankbordgroep theater Middelburg beraadt zich op haar toekomst Zeventien zangers door advertentie Vraagbaak voor Brouwenaren Warmtescan boven Kapelle uitgevoerd Rock Solid tijdelijk onder dak in De Wip Informatieavond over buurtauto Eerste paal voor appartementen Hn AM TT 11 -J o Bouwmanlaan 11, upen-nuis 4614 AH Bergen op Zoom «ÊÊsmm „Ongeveer een week na onze verhuizing in februari 1972 liep ik eens binnen bij de openbare vergadering van de Oranjevereniging om contact te leggen met de bevolking. Dan spreek je eens een paar woorden. Men luistert en zegt: 'Goh wil jij niet in het bestuur?" De toenemende populariteit van drugs onder jonge ren in Spijkenisse in de periode dat hun kinderen gin gen puberen gaf voor Corrie enthijs van Vulpen de doorslag tot verhuizing. „Wij wilden hen niet laten opgroeien in het riskante stadse gebied." vrijdag 11 februari 2011 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle fonds Nederlandse Gemeenten in Brouwershaven realiseerde, viel al les op zijn plaats. „Omdat in Brou wershaven ook ruimte was voor een zeilboot Onze jongens voeren regelmatig op het Brielse Meer met een kleine, open zeiljol. Ze wilden graag een echte boot." Corrie en Thijs, die inmiddels 80 en 78 jaar zijn, hebben nooit spijt gekregen van hun besluit. „We hadden hier snel contact met men sen uit alle lagen van de bevolking. Iedereen groet elkaar in Brouwers haven en maakt op straat een praatje om nieuwtjes uit te wisse len." Met een aantal directe buren was het contact zeer intensief. „We vierden samen Sinterklaas, beschilderden paaseieren en hiel- MIDDELBURG - De klankbordgroep, die de gemeente heeft geadviseerd over de bouw van het theater en de aanleg van een park op het Mo lenwater in Middelburg, beraadt zich over haar toekomst. Het colle ge legde deze week het advies van de groep naast zich neer. Dat ad vies luidde pas op de plaats te ma ken en onderzoek te doen naar de behoefte aan podia in de stad. Ook deed de klankbordgroep de aanbe veling een 'aanzienlijk minder do minant gebouw' neer te zetten. den barbecues tijdens verjaarda gen. We zijn zelfs samen op vakan tie geweest." Nu ze wat ouder wor den, genieten Corrie en Thijs, die ook altijd gereed stonden voor an deren, van de bereidheid van bu ren en om elkaar te helpen. „Alle maal zaken die we als weldadig er varen. Mede daardoor zijn we hier altijd blijven wonen." Toen Thijs van Vulpen in 1972 een vergadering van de Brouwse Oranjevereniging be zocht om kennis te maken met zijn nieuwe stadsgenoten, werd hij direct gebombardeerd tot bestuurs lid. Enkele maanden later was hij voorzitter, een functie die hij ruim 20 jaar vervulde. Op soortgelijke manier werd Thijs voorzitter van de Oudercommissie van de Brouw se jeugdsoos Zenith en later van Smalstads Gemengd koor. Een ver eniging die hij, samen met buur man Wim Boom, nieuw leven in blies. „Wij zongen graag. Omdat het.koor in Brouwershaven een paar jaar daarvoor was gestopt, zet ten we een advertentie in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode. Er kwa men 17 zangers op af. Onderwijze res Amanda Hellendoorn, nam het dirigentschap op zich." Zo werd in 1974 Smalstads Gemengd koor opgericht. Corrie van Vulpen was actief als gids in de Sint Nico- laaskerk en is nog steeds lid van de Brouwse NbvP, Vrouwen van Nu en de Leeskring. Een van de buren waarmee Cor rie en Thijs van Vulpen regel matig contact hadden was oud Brouwenaar Jan-Cees Beeke en zijn zoon Han, die een boerderij runden aan het begin van de Noorddijkstraat. „Jan-Cees vertel de ons veel over het Brouwersha ven van vroeger." Maar ook met bewoners van de honderd nieuwe huizen, die later in de Roos en Le lie werden gebouwd, legden Thijs en Corrie contacten. Thijs: „Ik kwam daar voor vergaderingen van verenigingen waarin ik zat." Dat had tot gevolg dat Van Vulpen soms werd aangesproken als con tactpersoon en vraagbaak. „Dan werd ik gebeld door een oud Brou wenaar die iemand uit de nieuw bouw moest hebben en niet wist waar die woonde." VLISSINGEN - Bij graafwerkzaamhe den op het Scheldeterrein in Vlis- singen zijn woensdag nog restan ten gevonden van graven die eer der geruimd zijn. De gemeente heeft gisteren laten weten dat er extra mensen worden ingezet die de komende tijd tijdens het verde re graafwerk de achtergebleven res ten handmatig verzamelen. De beenderen worden herbegraven op de oude begraafplaats aan de Vredehoflaan. In voorbereiding op de ontwikke ling van het Scheldeterrein is eer der uitvoerig archeologisch onder zoek gedaan naar het kerkhof dat tussen 1600 en 1800 daar lag. Een paar jaar geleden is de grond op die locatie uitgegraven en gezeefd. De gevonden skeletresten zijn her begraven. Nu is gebleken dat er toch nog meer resten van de gra ven zijn achtergebleven. Volgens de gemeente zijn deze restanten door de mazen van de zeef geval len. In een persverklaring zegt Vlis- singen dat te betreuren. Het oude kerkhof lag rond de voor malige Engelse of Nieuwe kerk. Er lagen enkele duizenden mensen begraven. Omstreeks 1800 is het kerkhof opgeheven. Later stond er op die locatie een school en nog la ter de fabriekshallen van De Schel de. KAPELLE Wie woensdagavond in de gemeen te Kapelle even naar boven heeft ge keken, kan ér getuige van zijn ge weest Tussen acht uur en half twaalf is boven de daken van de ge meente een warmtescan uitge voerd met behulp van een infra- roodcamera. Naarverwachting worden de resultaten rond mei 2011 gepresenteerd. De scan maakt in één oogopslag inzichtelijk hoe het met het warmteverlies van alle daken in de kernen van de gemeen te Kapelle gesteld is. KOUDEKERKE Rock Solid, de jongerenafdeling van de PKN kerk uit Koudekerke, mag tijdelijk scoutinggebouw De Wip gebruiken voor haar bijeen komsten. Rock Solid heeft in ver band met de sloop en bouw van de nieuwe ontmoetingsruimte De Klimop een alternatieve locatie aangewezen gekregen, maar die bleek te klein te zijn. Het Veerse college heeft nu toestemming gege ven aan de scouting om het ge bouw tijdelijk onder te verhuren. VLISSINGEN De ZMf en Wheels4all houden op 15 februari een voorlichtingsavond over buurtauto's in de bibliotheek aan de Spuistraat in Vlissingen van 20.00 tot 21.30 uur. Eerder dit jaar was eenzelfde bij eenkomst in Middelburg. Daar bleek de belangstelling voldoende om in Middelburg een eerste buurt auto te plaatsen. Volgens de initiatiefnemers be spaart men met zo'n gedeelde auto bijna 1500 euro per jaar. DOMBURG Met het 'slaan' van de eerste paal is de bouw van Residence Wijngaer- de in Domburg gisteren officieel begonnen. De aftrap werd gegeven door wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere. Hij bestuurde de machine die de eerste paal de grond inboorde. Voor de bouw van het appartementencomplex met restaurant en winkels wordt niet geheid, maar gewerkt met een tril- lingsvrije en geluidsarme boortech niek. waar ze 39 jaar geleden een nieuw thuis vonden. foto Dirk-Jan Gjeltema B6IQ6II Op Zoom 14 februari tussen 15.00 en 19.00 uur Verhinderd? Bel 0548 - 80 19 80 voor andere Open Huis data.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51