Goes moet bezuinigen 'Het klikte van meet af 241 zeeland Bosschages drastisch gesnoeid voor veiligheid Gemeente haalt 1,5 miljoen bij zichzelf weg Elke kern op Schouwen-Duiveland heeft zijn eigen sfeer. In deze serie vertellen mensen hoe ze het vinden er te wonen. Ballonnen bij opening Matchcare weekenddiensten vrijdag 11 februari 2011 DORPSBEWONERS door Luc Oggel GOES - Goes bezuinigt, uitgespreid over vier jaar, anderhalf miljoen euro op de eigen organisatie. Daar mee wordt de resterende taakstel ling uit het collegeprogramma in gevuld. Naar aanleiding van de eerder aan gekondigde rijkskortingen van 35 miljard op het gemeentefonds (het potje waaruit gemeenten hun rijksbijdrage krijgen), moet Goes vanaf 2012 structureel acht miljoen euro bezuinigen. Dat bedrag is al grotendeels inge vuld. Het nog openstaande bedrag wil het college onder meer invul len door meer regionale samen werking, het schrappen van taken en het herijken van beleid. „We willen anderhalf miljoen be zuinigen op de bedrijfsvoering", zegt burgemeester René Verhuist. Dat geld moet vooral worden ge vonden door minder externe bu reaus in te huren. Dat levert een ton per jaar op, op lopend tot het dubbele in 2014. Ook zullen allerlei werkprocessen geoptimaliseerd worden. „Een uit geperste sinaasappel is ook nooit helemaal leeg", illustreert Ver hulst. Daarnaast wil het college een forse papierreductie doorvoe ren. De omvang van de resterende taakstelling is overigens afhanke lijk van de definitieve rijksbezuini gingen. Hoewel de decembercirculaire van het Rijk er op het eerste gezicht positief uitzag, houdt de gemeente vooralsnog vast aan de bezuini gingsdoelstelling van tien procent. Want ondanks het feit dat de gro te klap voor gemeenten mogelijk uitblijft, vindt het college het te vroeg om te juichen, aangezien er nog te veel onzekerheden zijn. Op financieel gebied gloort er nog wel hoop aan de horizon wat be treft het Landsbanki-debade. Goes had bij die omgevallen IJslandse bank 12 miljoen euro uitstaan. „We zijn nu preferent schuldeiser, dat betekent dat we vooraan staan", aldus Verhulst. Het voorstel over de bezuinigin gen op de organisatie komt 3 maart aan de orde tijdens de raads commissie. door Marijke Vael GOES - Met het oplaten van ruim 25 blauwe ballonnen werd gisteren in het bijzijn van burgemeester René Verhulst de nieuwe vestiging van Matchcare in Goes officieel geopend. Matchcare gaat vanuit een pand aan de M.A. de Ruijterlaan bijstandgerechtigden uit de gemeenten Goes en Noord-Beve land begeleiden naar werk. foto Willem Mieras mt - gKssHBsg5 v". mn door Miriam van den Broek vlissingen - De bomen en strui ken aan de Govert Flincklaan in Vlissingen zijn deze week rigou reus gesnoeid. Het snoeiwerk is een van de maatregelen die de ge meente Vlissingen neemt om de verkeerssituatie rond de Vlissingse School Vereniging (VSV) te verbe teren. De schooldirectie dringt al jaren bij de gemeente aan op aanpassin gen die de verkeersveiligheid rond de school vergroten. Omdat daar tot voor kort weinig gehoor aan werd gegeven, besloot de school in september de verkeerssituatie een Toen ze 39 jaar geleden in de kleine nieuwbouw wijk aan de voet van de Sint Nicolaaskerk kwa men wonen, werden ze in Brou wershaven aangeduid als 'import'. Een stempel, dat niet verhinderde dat Corrie en Thijs van Vulpen met hun gezin in recordtempo werden opgenomen in de Brouw- se gemeenschap, die destijds onge veer duizend zielen telde. „Een paar weken na onze verhui zing in februari 1972 liep ik eens binnen bij de openbare vergade ring van de Oranjevereniging om contact te leggen met de bevol king. Dan spreek je eens een paar woorden. Men luistert en zegt: 'Goh wil jij niet in het bestuur?" Zo kwam Van Vulpen van zijn eer ste kennismakingsbezoek met de smalstad thuis als bestuurslid. En daar bleef het niet bij. „Uit die ene functie vloeiden allerlei andere voort." Thijs, Corrie en hun kinde ren Nick, Gerwin, Marco en Lia werden Brouws met de Brouwe- naren. „Het klikte van meet af aan." Misschien kwam dat omdat Corrie en Thijs reeds voor ze naar Brou wershaven verhuisden van platte landsleven hielden en van een kleinschalige woonomgeving. Cor rie van Doorn groeide op in het Utrechtse Maarssen en Thijs van Vulpen in Maartensdijk, een dorp niet ver van zijn geboortestad Utrecht. Na hun huwelijk woonde het stel onder andere in Spijkenisse, niet echt een klein dorp. Daarom kam peerden ze in de vakanties met hun, nog jonge, kinderen in Renes- se. „Op Schouwen-Duiveland her kenden we de sfeer uit onze jeugd. Alles was hier vriendelijker en overzichtelijker." Steeds vaker kwam het idee op om permanent te gaan wonen op het eiland waar het leven goed was. Temeer, omdat Schou wen-Duiveland door de aanleg van bruggen en dammen steeds week lang vast te leggen op film. Zo werden automobilisten zich meer bewust van hun rijgedrag, maar kon ook de wethouder met eigen ogen zien hoe gevaarlijk het soms bij de school is. Door de bosschages flink terug te snoeien hebben zowel fietsers als automobilisten nu een veel beter zicht op al het verkeer rond de par keerplaatsen, het postkantoor en de bevoorradingslocatie van de Gamma. Verder heeft de gemeente inmid dels een toegangsweg voor fietsers laten aanleggen van en naar de nieuwbouwbuurt 'Tuin van Vlis singen'. CREVELINCEN Lees alle afleveringen uit de serie over de Grevelingen na op de websi te www.pzc.nl/grevelingen LEZERSFOTO Een mooie foto gemaakt of nieuws feit vastgelegd? Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Lees alle weblogs op www.pzc.nl/blogs beter bereikbaar werd. „In 1973 zou de Brouwersdam gereed zijn. Dan kostte het ongeveer evenveel reistijd om vanuit Schouwen-Dui veland met de auto naar mijn werk te rijden als wanneer ik daar vanuit Spijkenisse heen ging met de fiets, bus en het pontje," lacht Thijs van Vulpen, die indertijd af delingshoofd was bij een Ameri kaanse machinefabriek in Vlaardin- gen. De toenemende populariteit van drugs onder jongeren in de pe riode dat hun kinderen aan het be gin van de puberteit stonden, gaf de doorslag. „Wij wilden hen niet laten opgroeien in het riskante stadse gebied." Toen het stel infor matie onder ogen kregen over de nieuwbouwwijk, die het Bouw- mmmm mm i rmwwM mmsmsmmmsmm Zaterdag 12 en zondag 13 februari 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Ziérikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Corrie en Thijs van Vulpen voor hun woning in de Brouwse Voorburglaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50