zeeland 123 tijdelijk op met de SolarBee' Principe 'bouwen met natuur' staat centraal Fossielen weekend in spotlight in FutureLand 'Crematorium in Goes begin 2012 open' over aanpak waterkwaliteitsproblemen Lenny Keylard treedt op in Club Four Renesse Valentijnsfilms in dorpshuis van Dreischor vrijdag 11 februari 2011 Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren iservoorUWqemak! Bestel online: fe www.derodepilaren.nl ilnfo:0113-250515 RENESSE - Club Four in Renesse heeft Lenny Keylard gestrikt voor een optreden. De reggaezanger uit Zaandam treedt zaterdag 19 februa ri op in de club aan De Zoom. Keylard werd landelijk bekend door zijn deelname aan televisie show The Voice of Holland. Ko mende vrijdag (11 feb) staat Hard core Maniaxx op het programma, met namen als Neophyte, Endy- mion en Max Moore. Namen die je op grote festivals in het land te genkomt en die Club Four om de paar weken naar Renesse probeert te halen. Elke maand wordt een hardcoreavond in Club Four ge houden. Een kaartje kost 10 euro. www.club-four.nl VLISSINGEN - De drie studenten die onderzoek hebben gedaan naar de zuurstofloosheid en andere proble men in de Grevelingen, zitten in het laatste jaar van de opleiding Aquatische Ecotechnologie aan de Delta Academy van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Een onderdeel van de Engelstalige cursus Coastal Zone Management /Building with Nature, is het ma ken van een ontwerp voor een kustprobleem in de Zuidwestelijke Delta. „Daarbij moesten de studen ten uitgaan van het principe 'bou wen met de natuur'", legt lector Mindert de Vries uit. Voorwaarde was dat er een OOSTVOORNE - De beroemde hye nakeutel is er te zien. En resten van mammoeten die ooit rondge struind hebben in de buurt van Maasvlakte 2. Zaterdag 19 en zondag 20 februari staat FutureLand, het informatie centrum over Maasvlakte 2, in het teken van bijzondere paleontologi sche vondsten op en rondom dit nieuwe stukje Nederland. Dat wordt gedaan in samenwerking met het Natuurhistorisch Museum Rotterdam, NCB Naturalis en de Werkgroep Pleistocene Zoogdie ren. Tijdens het weekend is onder meer een reusachtig mammoetbek ken met achterpoot te zien. Kun- 'win-winsituatie' moet optreden, bijvoorbeeld dat behalve voor de natuur ook winst wordt behaald voor veiligheid of recreatie. Zo on derzochten andere groepjes een al ternatief voor de kier in de Haring- vlietdam of de aanpassing van de havenkades en pieren in het Sloe- voor gebruik voor plant- en stenaar Remie Bakker boetseert een mammoet. Kinderen kunnen met klei aan de slag. Er worden le zingen en workshops gegeven door Dick Mol en Jelle Reumer. Be zoekers kunnen in verzameld ma teriaal mee zoeken naar mooie vondsten en zelf gevonden botten of fossielen laten determineren tij dens het bottenspreekuur. FutureLand is dit weekend geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. De FutureLand Express rijdt om 12.00, 13.30 en 15.00 uur. Reserve ren wordt aangeraden: www.fut- ureland.nl. De tentoonstelling met topfossielen is nog tot en met 14 april te zien. MEEST CELEZEN 1Zeelandbrug weer opengesteld 2. Protest tegen winkels Nieuwerkerk 3. 'La Moule bleef (foto) VIDEO'S Kijk voor actuele video's uit de pro vincie Zeeland op de site van de PZC, www.pzc.nl/video TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl diersoorten. Behalve een rapport, hoorde een 'pitch' (een korte pre sentatie) ook bij de Ecodesign chal lenge. Experts van bedrijven en in stellingen als Imares, Ecoshape, Van Oord en Rijkswaterstaat oor deelden dat het winnende ont werp voor de Grevelingen realis tisch en aantrekkelijk was. DREISCHOR - In het dorpshuis van Dreischor wordt zaterdag 12 februa ri een Valentijns Filmavond gehou den. De filmavond begint met de verto ning van Ice Age 3, een film voor jong en oud. Aanvang 19.00 uur. Aansluitend (om 21.00 uur) wordt de film Valentine's Day vertoond; een romantische mozaïekfilm over vijf koppels die Valentijnsdag vie ren. De entree kost een euro. Een dag eerder zijn de deuren van het dorpshuis ook geopend. Tot eind maart wordt bij wijze van proef elke vrijdagavond Dorpscafé in het dorpshuis gehouden, omdat er in het dorp geen andere uit gaansgelegenheid is. Vanaf 21.30 uur is het café geopend. door Luc Oggel GOES - Het crematorium in Goes zal zeer waarschijnlijk begin vol gend jaar operationeel zijn. Dat zegt directeur Gerrit-Jan Swinkels van de initiatiefhemende Stichting Begraafplaatsen en Crematoria in Best. Het is al een tijdje stil rond de komst van het crematorium aan de Nansenbaan, op bedrijventer rein De Poel II. De eerste plannen dateren van 2004. Sindsdien is de opening al vele malen aangekon digd. Het traject verliep echter nog al stroperig, onder meer doordat de gemeente het crematorium wil de opnemen in het nieuwe be stemmingsplan voor de hele omge ving. Ook de aanbesteding neemt behoorlijk wat tijd in beslag. „Die loopt nog steeds", zegt Swinkels. „Met de aannemer zijn we eruit, maar met de techneuten van de in stallaties nog niet. Dat duurt alle maal wat langer dan gedacht. Het gaat om substantieel geld, dus dat willen we goed uitonderhande- len." Het crematorium, het eerste op de Bevelanden, wordt kleinschalig van opzet. De bouw zal naar ver wachting zo'n driekwart jaar in be slag nemen. In Middelburg en Ter- neuzen zijn ook crematoria. Pim van Meerkerk, Anna Brodauf en Joost ,Cornellisse (vlnr) hebben onderzoek gedaan naar de problemen met de waterkwaliteit van het Grevelingen- meer. Met de presentatie van het rapport wisten ze de deskundigen te overtuigen. foto Ruben Oreei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49