301 sport Sterke onderlinge band PZC Meerkampster Keizer zoekt prikkels in Zweden SMERDIEK Smerdiek, de nummer voorlaatst in de derde klasse B, treedt morgen aan tegen WHS. Spits Erik van Haaften hoopt weer eens te scoren. Kerkhove verliest van titelfavoriete Grote nederlaag voor FM Sranang 2 Tijdloos design! Tijdschriftenrek Milano kozioL De Vroone neemt biljarts Waalwijk óver vrijdag 11 februari 2011 B In de derde klasse heeft Erik van Haaften moeite met scoren. VALE DO LOBO Tennisster Lesley Kerkhove is giste ren in de tweede ronde van het ITF-toernooi van Vale do Lobo uit geschakeld. De negentienjarige Zie- rikzeese was niet opgewassen te gen de Bulgaarse Elitsa Kostova, de nummer één van de plaatsingslijst. De setstanden waren 6-0 6-3. In de eerste ronde van het 10.000 dollartoernooi was Kerkhove nog wel te sterk geweest voor de Rus sin Julia Parasyuk (6-3 5-7 6-1). door Wiiko Voordouw DEN HAAG - Meerkampster Jolanda Keizer vervolgt haar nog jonge atle- tiekcarrière met ingang van van daag in Zweden. Ze sluit zich aan bij de trainingsgroep van de ge louterde ex-meerkampwereldkam pioene Carolina Kliift in Vaxjö en hoopt zich vanuit die plaats te gaan kwalificeren voor het WK in Zuid- Korea van deze zomer en de Olym pische Spelen van Londen van 2012. „Ik wil graag grote dingen doen in mijn carrière. En ik ben toe aan nieuwe prikkels", aldus de 25-jarige Haarlemse. Het laatste grote wapenfeit van Kei zer dateert al weer van maart 2009. Toen won ze op de vijfkamp tij dens het Europees kampioenschap indoor in Turijn de zilveren medail le. Een half jaar daarvoor vestigde ze haar naam met een negénde plaats op de zevenkamp tijdens de Spelen in Peking. Sinds het zomerseizoen van 2009 kwakkelde de pupil van Ronald Vetter. Ze was overtraind, kreeg last van een stressfractuur op een vervelende plaats aan haar heup, waardoor de genezing gecompli ceerd was. Pas vorig jaar kon ze weer voluit gaan. Hoewel ze een grote trainingsachterstand had, werd ze door de Atletiekunie inge schreven voor de Europese kam pioenschappen in Barcelona. De ze venkamp in het Olympisch Sta dion verknalde ze door tijdens de 100 meter horden, het eerste num mer, uit balans te raken en uit nijd een horde omver te schoppen. Na het tweede onderdeel, kogelstoten, besloot ze uit te stappen. Volgens haar coach Ronald Vetter DINTELOORD De zaalvoetballers van FM Sranang 2 moesten in het duel met Prins- land een zware nederlaag incas seren. In Dinteloord verloor de Goese eersteklasser met maar liefst u-o. Aanvankelijk zag het er allemaal nog redelijk uit voor Sranang, maar nadat de koploper in de slot fase van de eerste helft naar 3-0 was gecounterd bleek er geen hou den meer aan. Jolanda Keizer is er in de luwte van sportcentrum Papendal sindsdien hard gewerkt. „Ze is volledig hersteld, kan alle in spanningen aan en kan dit buiten seizoen weer een goede zeven kamp volbrengen", aldus Vetter, die zijn pupil met pijn in het hart ziet vertrekken. Keizer over Papen dal: „De faciliteiten zijn daar pri ma, maar ik was toe aan iets nieuws. Eind vorig jaar ben ik twee keer in Vaxjö geweest, ik was er van harte welkom. De coach Agne Bergvall is de man die Carolina Kliift naar de wereldtop heeft ge bracht. Met zijn groep, weet ik ze ker, gaat het mij ook lukken." Dat Keizer daarom afscheid moet nemen van haar coach Ronald Vet ter, vindt ze pijnlijk. Ook laat ze zich niet weerhouden door mogelij ke financiële problemen. „Als at leet moet ik onbegrensd denken. Geld mag geen bepalende factor zijn als je het allerhoogste wilt ha len. Ik zal zeker op zoek moeten naar nieuwe sponsors, maar dat zien we wel als ik eenmaal daar ben", aldus Keizer. door Michiel Bouwman SINT-MAARTENSDIJK - Trainer Ruud Linders zette Erik van Haaften zo'n acht jaar geleden in de spits, „[ij hebt wel een neusje voor de goal", luidde de verklaring. Lin ders had het goed gezien: de voor malige rechtermiddenvelder maak te sindsdien een karrenvracht aan doelpunten voor Smerdiek. Anno 2011 is Van Haaften nog steeds één van de twee spitsen bij de derdeklasser, maar is hij qua doelpuntenproductie net als wijn: je hebt goede en minder goede ja ren. Waar de teller vorig seizoen - het kampioensjaar - voorbij de twintig stopte, heeft de aanvaller er nu nog maar drie in liggen. „Die maakte ik allemaal in de eer ste wedstrijd tegen Rillandia. Sindsdien heb ik er geen meer ge maakt", zegt Van Haaften (32), die wel een verklaring heeft voor de matige productie. „Je krijgt min der kansen in de derde klasse. Vo rig jaar kreeg je er een stuk of twintig en dan maakte je er wel een paar. Nu krijg je hooguit drie, vier kansen. Het is wel lekkerder voetballen. Het spel gaat een beet je sneller en er wordt meer combi natievoetbal gespeeld." Voor Smerdiek is nog allerminst zeker of aan de doelstelling (hand having) voldaan kan worden. Net over de helft van de competitie staan de Tholenaren elfde. Pas afge lopen zaterdag werd de tweede driepunter van het seizoen binnen gesleept door Rillandia te verslaan. Winst op streekgenoot WHS, de tegenstander van morgen, zou wat meer lucht geven. „Die wedstrijd is twee keer eerder afgelast", zegt Van Haaften, „dus we hebben nog niet tegen WHS gespeeld. Ja, twee jaar geleden een vriendschappelijke wedstrijd. Sindsdien zijn er wel wat spelers bijgekomen. Verder ken ik ze niet echt. Ja, die spits zou ontzettend snel zijn, geloof ik." Behalve Smerdiek en WHS ko men ook Tholense Boys en Noad'67 nog uit in de derde klasse B. Volop derby's dus. Van Haaften: „Tegen Tholense Boys stond er zo maar vierhonderd man langs de kant, dat zal zaterdag ook wel weer zo zijn. Of de middenstip wordt weggehaald? Ze zijn er toe in staat, zo zijn er bij ons ook sup porters. Ach, ik zou er niet om ge ven als het gebeurt. Ik denk dat de wedstrijden tegen WHS het meest beladen zijn. De jeugd gaat vaak stappen in Sint-Annaland, dan kom je elkaar natuurlijk tegen. Dan gaat het van: 'heb je weer ver loren?' Bovendien komen Andreas en Leander Vroegop van WHS, dat speelt ook mee natuurlijk. Ove rigens spelen we de laatste wed strijden tegen WHS en Noad. Of dat gunstig is, weet ik niet. Ze zul len er natuurlijk alles aan doen WEBWINKEL Vanaf nu krijgen rondslingerende tijdschriften en kran ten een vast plekje. In dit stijlvolle en tijdloze design tijdschriftenrek Milano kunnen ze overzichtelijk worden opgeborgen. Opgeruimd staat netjes! Materiaal: Kunststof Afmetingen: L12 x B 45,2 x H 31,6 cm Design tijdschriftenhouder Normaal €45,- Lezersprijs €35,-' 'exclusief verzendkosten van 4,95 www.pzc.nl/webwinkel Categorie Binnen en Buitenleven KAPELLE - Zalencentrum De Vroone in Kapelle, waar het eredi visieteam van het huidige Garage Verbrugge Hyundai volgend sei zoen gaat spelen, heeft het gehele interieur van Castle City in Waal wijk overgenomen. Daarmee haalt het Kapelse toe komstige biljartcentrum een stuk biljarthistorie in huis. Daartoe be horen onder meer twee Verhoe ven-tafels waarop al vele records zijn gevestigd door spelers als Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans, die er hun thuishaven hadden. Crystal Kelly speelt in Waalwijk, maar dat team valt uiteen. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. De Stene Brug-Bottles/De Parel 4-4: Piet Kock-Theo Platjouw 35-30, 89; Wim de Kok-Cor de Jonge 32-35, 53; Arjo Hollestelle-John Bakker 30-15, 42; Ad Menheere-Peter Snelders 13-30, 52. WIELRENNEN Al Kharaitiyat. Ronde van Qatar. Vierde etappe, Al Kharaitiyat: 1. Renshaw (Aus) 153 km in 3.12.36, 2. Bennati (Ita), 3.| Boonen (Bel), 4. Haussier (Aus), 5. Galimzijj anov (Rus), 6. Kluge (Dui), 23. Boom 0.10, 2IjT Kroon 0.43, 29. Tjallingii, 30. De Kort, 41. TaJ kink, 44. Flens, 55. Veelers 4.44, 57. Bos, Van Winden, 79. Stamsnijder, 93. Van Zal beek 8.51, 97. Van Hummel, 102. Posthy Algemeen klassement: 1Renshaw 12.4J 2. Haussier 0.06, 3. Bennati 0.15, 4.j^ (Spa) 0.24, 5. Hammond (GBr) 0.36, (GBr) 0.37, 22. Tjallingii 6.59, 23. Boorrl 30. Flens 10.27. Alkmaar. Bike-off om deelname aad nium bij WK baan. 'Vliegende rondel 14,770 wint van Vos 15,117. 500 mf Vos 37,742 w.v. Wild 38,172. Individuej tervolging (3 km): Wild 3.41,352 w.l 3.44,551. Einduitslag in fictief klassemj Wild 23 punten, 2. Vos 34. Wild ge^ ceerd voor omnium bij WK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44