land je nu zacht in Sportpunt Voors en tegens van de drie locaties Concert Vayne voor bouw nieuwe kerk op een rij Raad Goes akkoord over musea 23 fitness- en spinningruimten en kinderopvang RECLAME Meergranenbrood Voor 1 f 2 5 Tweede poging voor Kapels team naar Dakar vrijdag 11 februari 2011 Leerlingen van de Cios-opleiding mbo dans trainen in één van de twee nieuwe danszalen in Sportpunt Zeeland. foto's Willem Mieras Het Cios beschikt nu in Sportpunt over een fitnesszaal en een spinningzaal. De nieuwe dojo wordt benut door het Cios (f) en Judo Goes. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Ruim vóór zes uur gisteravond lag het document er, met de voors en tegens van de drie locaties voor de bouw van een nieuwe kerk voor de gereformeer de gemeente in Yerseke. Precies zo als wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) van de ge meente Reimerswaal dinsdag avond laat aan de raad heeft be loofd. De plussen en minnen in een notendop. Locatie Grintweg heeft als voor delen: voldoende parkeerruimte, volgens de waterkansenkaart ge schikt voor stedelijke bouw, geen directe belemmering nabijgelegen bedrijven en landschappelijk inpas baar. Nadelen: verkeerssituatie moet worden aangepast, archeolo gisch onderzoek nodig, nabijheid schelpdierenmaalderij kan bouw pastorie/kosterswoning hinderen. Voordelen locatie Molenpolder: voldoende parkeerruimte, volgens waterkansenkaart geschikt voor stedelijke uitbreiding, landschappe lijk inpasbaar, ruimte voor groen, archeologisch onderzoek niet no dig. Nadelen: verkeerssituatie moet worden aangepast, nabijheid schelpdierenmaalderijbedrijf kan bouw pastorie en kosterswoning hinderen. Voordelen locatie Steehof: vol doende parkeerruimte, geen be lemmering door nabijheid bedrij ven. Nadelen: verkeerssituatie moet worden aangepast, grote kans op archeologische vondsten, ontsluiting Steeweg stuit op ge plande waterberging en bergbe- zinkbassin, extra waterberging kan niet elders komen en moet van wa terschap eerst in plangebied opge vangen worden, landschappelijke inpassing in relatie tot natuurge bied Yerseke Moer 'vergt aan dacht', kerkgebouw dominant tus sen woningen aanwezig, woning- bouwgrond wordt voor ander doel verkocht. goes - Pianist Jan Vayne geeft za terdag 19 februari een concert in de Maria Magdalenakerk in Goes. Jongerenkoor Matthanja en het Christelijk Gemengd Eilanden- koor verlenen medewerking. De entree is 15 euro, aanvang 19.30 uur. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnforOl 13-250515 i? »- fifa. mS vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes «tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl msssBssëmmmgsmism kapelle - De eerste poging misluk te. Al op dag twee van de Amster dam-Dakar Challenge in novem ber kreeg het Kapelse Team Baja autopech en moesten ze opgeven. Maar niet getreurd, dachten Jan en Bart Mulder uit Kapelle. Iedereen heeft recht op een tweede kans en dus staan ze zaterdag andermaal met een barrel dat niet meer dan 500 euro heeft gekost aan de start in Amsterdam. In hun geval is dat een Lada Niva die deze keer wel uitgebreid is getest. De vierde dag verlaten ze het Europese continent en begint de trip door de woestijn van Marokko, van daaruit gaan ze door Mauritanië, om uiteindelijk na twintig dagen te eindigen in Se negal. Ze hopen met hun avon tuur geld op te halen voor een wa- terputtenproject in Gambia. door Luc Oggel GOES - De Goese gemeenteraad heeft gisteren zijn fiat gegeven aan het opheffen van de gemeenschap pelijke regeling Museum Noord en Zuid-Beveland/Fruitteeltmu seum en het overdragen van de ta ken aan het nieuwe stichtingsbe stuur. Feitelijk was dat niet meer dan een formaliteit, maar het moest nog wel gebeuren. De gemeenten Goes, Borsele, Ka pelle en Noord-Beveland vormden tot voor kort het dagelijks bestuur, maar zij wilden al langer een ande re bestuursvorm. Daarnaast speel den financiële perikelen een rol. De SGP-ChristenUnie is als enige tegen de opheffing van de gemeen schappelijke regeling; de voorgeno men bezuiniging gaat niet door en in plaats daarvan blijven de ge meenten de komende drie jaar het volle pond betalen. Een aantal fracties, waaronder de SP, vindt dat de stichting ook na de afgesproken drie jaar nog aan spraak moet kunnen maken op fi nanciële steun van de gemeenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39