Zeeland PZC Goes dicht laatste bezuinigingsgat Muziek BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 Bijna klaar voor ontvangst Warmtescan woningbeurs Verhulst uit twijfels Over boven Kapelle zeeland J uitgevoend uitvoerbaarheid wietpas 11-12 FEBR. WOONLAND.NU almanak woningbeurs zeeland Vrijdag 11 februari 2011 Na een schouderworp land je nu zacht in Sportpunt Reparatie van de Vlaketunnel is logistieke uitdaging 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl RIJKSKORTINGEN Gemeente beknibbelt voor anderhalf miljoen euro op bedrijfsvoering door Luc Oggel goes - Goes bezuinigt, uitgespreid over vier jaar, anderhalf miljoen euro op de eigen organisatie. Daar mee wordt de resterende taakstel ling uit het collegeprogramma in gevuld. Naar aanleiding van de eerder aan gekondigde rijkskortingen van 35 miljard op het gemeentefonds (het potje waaruit gemeenten hun rijksbijdrage krijgen), moet Goes vanaf 2012 structureel acht miljoen euro bezuinigen. Dat bedrag is al grotendeels ingevuld. Het nog openstaande bedrag wil het colle ge onder meer invullen door meer regionale samenwerking, het schrappen van taken en het herij ken van beleid. „We willen ander half miljoen bezuinigen op de be drijfsvoering", zegt burgemeester René Verhulst. Dat geld moet voor al worden gevonden door minder externe bureaus in te huren. Dat le vert een ton per jaar op, oplopend tot het dubbele in 2014. Ook zul len allerlei werkprocessen geopti maliseerd worden. „Een uitgeper ste sinaasappel is ook nooit hele maal leeg", illustreert Verhulst. Daarnaast wil het college een forse papierreductie doorvoeren. De omvang van de resterende taak stelling is overigens afhankelijk van de definitieve rijksbezuinigin- gen. Hoewel de decembercirculai- re van het Rijk er op het eerste ge zicht positief uitzag, houdt de ge meente vooralsnog vast aan de be zuinigingsdoelstelling van tien pro cent. Want ondanks het feit dat de grote klap voor gemeenten moge lijk uitblijft, vindt het college het te vroeg om te juichen, aangezien er nog te veel onzekerheden zijn. Op financieel gebied gloort er nog wel hoop aan de horizon wat be treft het Landsbanki-debacle. Goes had bij die omgevallen IJslandse bank 12 miljoen euro uitstaan. „We zijn nu preferent schuldeiser, dat betekent dat we vooraan staan", aldus Verhulst. Het voorstel over de bezuinigin gen op de organisatie komt 3 maart aan de orde tijdens de raadscommissie. kapelle - Nog even en ze kunnen er komen Annapolder bij Kapelle. De vergunningen wa- „wij hadden nog een behoorlijk eisenpakket de units bijna compleet gestript zijn en her wonen: de arbeidsmigranten die werken bij ren al een tijdje rond. „Maar," zegt wethou- liggen voordat we de containers geschikt acht- bouwd." Damen verwacht dat de units in paprika- en tomatenteler Seasun in de Willem der Evert Damen (CDA, ruimtelijke ordening), ten voor bewoning. Het komt erop neer dat maart worden geopend. foto Willem Mieras door Luc Oggel kapelle - Wie woensdagavond in de gemeente Kapelle even naar bo ven heeft gekeken, kan er getuige van zijn geweest. Tussen acht uur en half twaalf is boven de daken van de gemeente een warmtescan uitgevoerd met behulp van een in- fraroodcamera. Naar verwachting worden de resultaten rond mei 2011 gepresenteerd. De scan maakt in één oogopslag inzichtelijk hoe het met het warmteverlies van alle daken in de kernen van de ge meente Kapelle gesteld is. Op de website van de gemeente Zoeter- meer (www.zoetermeer.nl) is een voorbeeld van de resultaten van een warmtescan te zien. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! goes - Hoewel hij op zich voor is, heeft de Goese burgemeester René Verhulst twijfels over de uitvoerbaarheid van de wietpas. Goes is, op initiatief van Terneu- zen en met Vlissingen en Middel burg, in overleg met het ministerie van Veiligheid en Justitie over de invoéring van de pas. Die is opge nomen in het regeerakkoord, maar is vertraagd door een zaak voor het Europese Hof De pas zou in strijd zijn met Europese regelge ving, Het Hof oordeelde in decem ber van niet. Volgens Verhulst zit ten er echter toch veel haken en ogen aan de wietpas. „De coffee shophouder moet het uiteindelijk controleren, maar wat is zijn be lang om mensen weg te sturen? Bovendien, het lukt nog niet eens om een OV-chipkaart waterdicht te maken, laat staan een wietpas." In de ogen van Verhulst is uitslui tend giraal betalen in coffeeshops de enige manier. „Dan is de koper meteen geregistreerd en weet je ook wat er binnenkomt." Verhulst wil dit voorjaar in elk ge val aan de gemeenteraad voorstel len om het maximum van 5 gram wiet wat Goese coffeeshops per klant mogen verkopen, terug te brengen tot drie. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw uit Zierikzee zat onlangs bij een vergadering. Terwijl de voor zitter de vergadering opende viel het haar op dat - heel zacht - muziek klonk. „Vreemd", fluisterde ze tegen haar buurman. „Er staat muziek aan, volgens mij is het de Mattheus Passion." Het tweetal verbaasde zich over de muziekkeus, maar schonk er verder niet veel aandacht aan. De muziek bleef echter maar aanhouden en de vrouw begon zich te ergeren. „Waarom zet niemand die muziek uit", mopperde ze tegen haar buur man. Het geklaag stopte abrupt toen ze de rits van haar tas opende. De muziek werd plots veel luider en haar hoofd steeds roder. Voortaan laat ze haar muziekspeler thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37