Inspectie let scherp op w 21 zeeland Officier wil uitleg rechtbank over straffen overvallers restaurant Collateral damage PZC KINDEROPVANG Vooral op het gebied van veiligheid en hygiëne gaat er in de kinderopvang het nodige mis, blijkt uit inspectierapporten van de GGD Zeeland. De krant 8 weken voor 24 euro! vrijdag 11 februari 2011 De eyeliner boven mijn linkeroog was volledig verdwenen. Aan de rechterkant daarente gen, zat een onregelmatige, dikke streep. Deze was half uitge smeerd. Alles bij elkaar gaf het me de'aanblik van een vermoeid, loensend konijn, zag ik in de spie gel. Ik wees op de knoeiboel en zei klagerig: „Dit is nou waarom ik besloten heb om permanent make-up te nemen, 's Morgens kan ik met mijn bijziende lin keroog amper zien waar ik de eye liner smeer. In de loop van de dag wrijf ik het er half af. En denk maar niet dat iemand je er even op attendeert, als je er zo bij loopt." De schoonheidsspecialiste knikte meewarig en knipperde met haar perfect opgemaalrte ogen. Tien minuten later lag ik in de stoel. Zacht zoemend sloeg het ta toeëerapparaat aan. Visioenen van de tandarts met zijn boor drongen zich aan me op, maar ik bedwong de neiging om uit de stoel te springen. Kaken op elkaar, vooruit met de geit! COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T-.0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zïerikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900-6743 836 Een half uurtje later was het leed zo goed als geleden. De zoemende naald werd van mijn ooglid ge tild. Een milliseconde later werd ik een korte, scherpe pijn gewaar. „U heeft mijn neus getatoeëerd", zei ik verbouwereerd. „Nééé!", riep ze ongelovig. Ik wees naar mijn neus. „Jawel. De naald heeft mijn neus geraakt, toen u er langs kwam. Kijk maar. Er zit vast een streep." Ze boog zich over mijn neus. Een streep, onmiskenbaar. Nerveus la chend probeerde ze hem weg te poetsen. „Dit heb ik nog nóóit meegemaakt!", giechelde ze, „Echt, dit is de eerste keer!" Drie weken later lag ik weer in de stoel; nu vanwege mijn getatoeëer de reukorgaan, dat behandeld zou worden met een chemisch goed je. Nét binnengekomen. „Nee, ik heb het nog nooit eerder ge bruikt." Gefascineerd hing ze over me heen: „Ja hoor, de verf komt er al uitgebruist! Of het gelukt is kun je nog niet zien, dan moet het éérst genezen zijn." Spannend, hoor. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie dok hét privacy statement op www.pzc.nl door Ondine van der Vleuten Of het nu gaat om hy giëne, de bekwaam heid en betrouw baarheid van het personeel of om vei ligheid en groepsgrootte, er valt een hoop te verbeteren in de kin deropvang. Dat vait op te maken uit de inspectierapporten van de Gemeenschappelijke Gezondheids dienst (GGD), die in opdracht van de gemeenten de kwaliteit van de kinderopvang bewaakt. Op de website van de GGD zijn ze allemaal na te lezen. In kinderdag verblijf Zandkasteel in Vlissingen stonden op n oktober 2010 schoonmaakproducten in een keu kenkastje waar kinderen bij kon den. Sinds de Amsterdamse zeden zaak is het belang van een Verkla ring Omtrent Gedrag voor ieder een wel duidelijk. Bij een inspectie bezoek op 4 maart 2010 constateer de de GGD dat de directeur van buitenschoolse opvang Kinderko ninkrijk in Ritthem geen Verkla ring Omtrent Gedrag kon overleg gen. Evenmin als zijn compagnon overigens. 'De VOG's van de hou der en zijn compagnon zijn nog niet aangevraagd. De houder geeft aan deze te gaan aanvragen bij de gemeente Reimerswaal', staat in het dossier. 'Handhaven conform handhavingsbeleid', adviseert de GGD aan de gemeente Vlissingen. In 2009, toen de GGD 119 maal een advies tot handhaving gaf) kwam het slechts twaalf keer daadwerkelijk tot een nader onder zoek. Op Schouwen-Duiveland bij voorbeeld, trof de GGD bij 20 van de 34 geïnspecteerde locaties een situatie aan die nader onderzoek rechtvaardigde. Er kwamen er niet één. Arno Veerhoek, ambtenaar bij de gemeente Schouwen-Duive land, weet niet waarom. „Ik ben pas in 2010 aangesteld, over 2009 kan ik niets zeggen. Voor mij is het simpel: als de GGD een nader onderzoek adviseert, zal daar een gegronde reden voor zijn. In 2010 heb ik dan ook een keer of twaalf opdracht gegeven een nader onder zoek te verrichten." Ook bij de gemeente Borsele kwam het niet tot nadere onder zoeken. Woordvoerder Philip de Vree: „Dat betekent niet dat wij de adviezen van de GGD niet serieus nemen. Er zijn gewoon geen schokkende zaken geconstateerd. In elk geval is contact gezocht met de kinderopvang en in overleg met de GGD is de zaak opgelost. Als dat dan lukt, is er geen aanlei ding voor een handhavingstra- ject." De gemeente Terneuzen is in 2009 met zes nadere onderzoe ken tot handhaving koploper. Toch wordt ook daar, legt Femke Orlebeke van de afdeling handha ving uit, eerst gepoogd de zaak bin nen een redelijke termijn op te los sen met 'aanwijzingen', overleg en overreding. ethouder Jeugd Jo-An- nes de Bat van de ge meente Goes licht graag toe waarom in zijn gemeen te slechts 1 keer nader onderzoek volgde, na 23 adviezen. „Vijf keer is bijvoorbeeld geconstateerd dat er geen oudercommissie was. We we ten dat het moeilijk is daar ouders voor te vinden. Wij hebben ge zegd: toon aan dat jullie er alles aan gedaan hebben om ouders te werven. Als dat zo is, is nader on derzoek niet nodig. Er is altijd ruimte om het zelf op te lossen. Zo constateerden wij bij drie groe pen dat er te weinig toezicht was. Dat kun je in één dag verbeteren door te eisen dat er de volgende dag iemand bijkomt. Maar wij heb ben in dat geval wél besloten na der onderzoek te laten doen, om de achterliggende oorzaak van het gebrek aan toezicht boven water te krijgen." De Bat benadrukt dat de GGD altijd bij een volgende in spectie nagaat of eerder geconsta teerde tekortkomingen naar tevre denheid verholpen zijn. Ronald de Meij, directeur GGD Zeeland, verklaart „Wij adviseren, de gemeenten handhaven. Ik kan niet beoordelen hoe succesvol ge meenten zijn in het afdwingen van verbetering. Wat ik wel weet, is dat een gemeente als Goes er bo venop zit: elk punt van kritiek wordt afgevinkt. De gemeenten hebben ons opdracht gegeven heel gedetailleerd te rapporteren, zelfs op de kleinste puntjes. Daarnaast zijn er natuurlijk de wettelijke nor men. Het is heel belangrijk dat ouders erop kunnen vertrouwen Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nazs) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 door Emile Calon Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening DePZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo benadrukte gisteren tegenover de Middelburgse recht bank dat een celstraf van zes jaar een passende straf is voor elk van de drie mannen die 27 augustus 2010 in Brouwershaven een Chi nees restaurant overvielen. Hij gaf direct aan dat de rechtbank van die eis mag afwijken. „Maar dan wel graag gemotiveerd." Hij stelde dat het Openbaar Minis terie onlangs richtlijnen heeft op gesteld voor het bestraffen van overvallers om zo te proberen de golf aan overvallen te keren. Re cent stelde hij echter vast dat de rechtbank daar flink van afwijkt. Om die reden hoopt hij dan ook dat de rechtbank over twee weken tekst en uitleg geeft over de opge legde strafmaat. Hij benadrukte dat het om een gewapende over val ging waarbij fors geweld is ge bruikt en de bewoners zijn gekne veld. Zo maakten de overvallers daadwerkelijk gebruik van een stroomstootwapen. Zeker de eige naresse van het restaurant is door die overval getraumatiseerd. Volgens Rammeloo voerden vier mannen die overval destijds uit. Een van hen is nog voortvluchtig. Tijdens de overval kon de zoon van de eigenaar de politie bellen waardoor drie van hen, allen van Chinese afkomst, tijdens een vluchtpoging werden gegrepen. Raadsman S. van Paridon vroeg vrijspraak voor een van zijn cliën ten en een zeer lage straf voor de tweede. Vooral omdat volgens hem niet bewezen is dat ze de overval hebben uitgevoerd. Hij wees er op dat er geen goed DNA-onderzoek is uitgevoerd. Ook hield hij de rechtbank voor dat illegale Chinezen geen kant uit kunnen omdat hun vaderland hen niet opneemt en werkgevers hen niet tewerk durven stellen. Uitspraak 24 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2