Wüst wil haar naam op het spandoek 281 sport Eén zwaluw maakt nog geen zq Renshaw nieuwe nummer één in Qatar Romain Feillu geeft Vacansoleil opsteker Sintnicolaas in voorselectie WK Cruijff in technische commissie Ajax WK-deelname skiester Van Herwerden Op de baan van Calgary voelt Ireen Wüst zich het pret tigst. Graag pakt ze er komend weekeinde de wereldti tel. En ooit wil ze er een keer een wereldrecord rijden. Afscheid Suarez bij Ajax-VW Venlo Schweertman snel door op NK squash Toernooi over twee dagen vrijdag 11 februari 2011 AL KHARAITIYAT ROUSSET Mark Renshaw heeft gisteren een geslaagde greep naar de macht ge daan in de Ronde van Qatar. De Au stralische wielrenner was aan het einde van de vierde etappe, over 153,3 kilometer tussen West Bay Lagoon en Al Kharaitiyat de snel ste in de sprint. Renshaw versloeg de Italiaan Daniele Bennati en de Belg Tom Boonen. Door de bonificatieseconden loste Renshaw zijn landgenoot Heinrich Haussier af als klassementsleider. De Franse wielrenner Romain Feil lu heeft zijn ploeg Vacansoleil- DCM tussen de perikelen rond Ric- cardo Riccö door een opsteker be zorgd. Hij won gisteren de tweede etappe van de Ronde van de Mid dellandse Zee, een rit over 120 kilo meter naar Rousset. Feillu liet in de sprint twee Italia nen net achter zich: Davide Appol- loni en Danilo Napolitano. De Fransman Thomas Voeckler be hield de leiderstrui. ARNHEM Meerkamper Eelco Sintnicolaas is als enige Nederlandse atleet voorge selecteerd voor het WK, eind au gustus in het Zuid-Koreaanse Dea- gu. De tienkamper veroverde afge lopen zomer zilver tijdens het EK in Barcelona. In de Catalaanse stad kwam hij uit op 8436 punten. Dat is ruim meer dan de limiet van 8075 punten die de Atletiekunie voor de WK stelt Sintnicolaas moet nog wel vormbe houd tonen. AMSTERDAM Johan Cruijf is terug bij Ajax. De le gendarische nummer veertien maakt deel uit van een technische commissie die als klankbord van de leiding van de Amsterdamse club gaat fungeren. Cruijff blijft ver der met de top van Ajax in gesprek over wat hij verder voor zijn jeugd liefde kan betekenen. Hij maakte eerder deze week be kend dat hij wellicht in de raad van commissarissen wil plaatsnemen. DEN HAAG Voor het eerst in tien jaar doet er weer een Nederlandse vrouw mee aan het WK skiën. De Nederlandse Ski Vereniging heeft gisteren beslo ten Michelle van Herwerden (20) af te vaardigen naar Garmisch-Par- tenkirchen, waar ze volgende week zal uitkomen op de slalom en de reuzenslalom. Bij de mannen doen Joery van Rooij en Maarten Meiners mee op de slalom en reuzenslalom. Eelco Sintnicolaas informatie van het waterschap 1 Het ontwerp van de wijzigingen van de keurzone ter plaatse van het havengebied van Sint- Annaland en ten oosten van Colijnsplaat ligt vanaf 11 februari tot en met 25 maart ter inzage. 1 De Kostentoedelingsverordening watersysteembeheer en wegenbeheer 2011 ligt van 12 februari tot 6 mei 2011 ter inzage op beide waterschapskantoren. 1 In de algemene vergadering van 14 oktober 2010 is de partiële herziening van peilbesluit Noord (Margarethapolder) vastgesteld. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). Scheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl WK ALLROUND door Johan Stobbe AMSTERDAM Ajax neemt op 20 februari afscheid van de naar Liverpool vertrokken aanvaller Luis Suarez. De voormali ge topscorer van de Amsterdam mers zal rond het competitieduel Ajax-VW Venlo in de Arena uitge breid worden uitgezwaaid. Suarez speelde tussen augustus 2007 en december 2010159 officiële wedstrijden voor Ajax. Liverpool slaagde erin om hem in januari bij Ajax los te weken. AMSTERDAM Met groot gemak heeft squasher Piëdro Schweertman de eerste ron de van het Nederlands kampioen schap overleefd. De Koudekerke naar rekende gisteravond snel af met de qualifier Tim van der Pluijm: 11-511-411-2. Schweertman is in het Amsterdam se Frans Otten Stadion als derde ge plaatst. De Walchenaar eindigde vo rig jaar ook als derde tijdens de na tionale titelstrijd. CALGARY - Ze kijkt er elke dag wel even naar. Langs de baan in Calga ry hangen grote spandoeken met daarop de wereldrecords. Zowel die van de senioren als junioren. Geen van die tijden behoort toe aan Ireen Wüst. Een klein smetje op haar loopbaan. „Want ik wil erg graag eens een wereldrecord schaatsen. Al is een wereldtitel na tuurlijk tien keer belangrijker. Die blijft, een record wordt weer verbe terd." Het uitspreken van het doel om op een afstand, de 1500 meter is het meest voor de hand liggend, ooit nog eens de snelste te zijn, is te kenend voor de staat waarin Ireen Wüst verkeerd. Ze voelt zich ein delijk weer eens zo lekker dat ze überhaupt aan records durft te den ken. „Ik ben hier de laatste jaren vaak genoeg geweest dat ik wist dat het gewoon niet haalbaar was. In 2007 voelde ze zich echt goed in Calgary, maar toen kwam ze net te kort voor wereldrecords. Daarna was er altijd wel iets wat haar dwars zat. Nu is de vorm groeien de, zit het goed in het koppie en voelt de Brabantse zich sterk. Ster ker dan een jaar geleden, toen ze olympisch kampioen op de 1500 meter werd. Dat heeft ook te maken met de plek waar ze zich bevindt. Natuur lijk is het rijden van een groot titel- toetnooi nergens leuker dan in Thialf Dat heeft te maken met de sfeer en de ambiance in het Hee- renveense stadion. Zelfs op een slechte dag kan ze daar nog goed presteren. Enkel omdat het pu bliek de schaatser naar een hoger niveau tilt. Calgary vindt Wüst vooral leuk om het ijs. De perfecte trainings hal noemt ze de Olympic Oval. Het daglicht dat door de ramen naar binnen komt, vindt ze heer lijk. Daarmee vergeleken is Thialf maar een bedompte hal. Het snelle ijs is helemaal een pré. In Heeren veen ligt altijd wel een goede ijs vloer, maar alleen in aanloop naar grote toernooi is het ijs perfect en razendsnel. „Dat zou ik graag veel vaker hebben." Ze wijst naar de Ca nadezen, die als ze in eigen land zijn altijd op hoogte trainen. Op snel ijs dus. „Dat is toch een voor deel." Christine Nesbitt, met Martina Sablikova en Ireen Wüst favoriet voor de wereldtitel, weet wat snel ijs betekent. Wüst inmiddels ook weer. Na anderhalve week is ze gewend aan de hoge snelheden. Ze geniet ervan. „Ik word elke dag sneller", constateert ze tevreden. Ook de sfeer op de nabijgelegen campus van de universiteit heeft een positieve uitwerking op Wüst. Ze houdt ervan om tussen de stu denten, leeftijdsgenoten, een bak kie koffie te drinken. Dan voelt ze zich op haar gemak. Dat is al jaren zo. Zeven jaar gele den ging de nu 24-jarige Wüst het avontuur al aari. Zonder haar ouders stapte ze op het vliegtuig voor de grote oversteek naar Calga ry. „Ik had de tijd van mijn leven en schaatste drie wereldrecords voor junioren. Kreeg ik 750 euro en een fototoestel. In het vliegtuig terug voelde ik me de koning te rijk." Nog altijd kijkt ze bij het verschij nen van de wedstrijdkalender of en wanneer er wedstrijden in Cal gary zijn. Daar wil ze pieken. Bij het WK, dat zaterdag begint, wil ze graag vier constante afstanden rijden. Dat is belangrijker dan een wereldrecord. Maar diep in Wüst huist die ene wens. Nog nooit was ze als'senior de snelste op een af stand. „Ik zou ook graag de eerste vrouw zijn die onder de 1.50 schaatst (het wereldrecord 1500 meter staat nu op 1.51,79, red.). Maar niet dit weekend hoor. Oh nee, dat zit er nu nog niet in." Maar als het zover is, wil ze wel graag dat het haar eigen tijd is die ze verbeterd. Wat zou het mooi zijn als een tijd van haar na dit weekeinde ook op het blauwe dun doek naast de baan pronkt. Het maakt Calgary tot een nog mooie re trainingsbaan wanneer ze elk rondje haar eigen wereldrecord ziet staan. Het WK allround wordt morgen en zondag verreden. Morgen rijden de mannen de 500 en de 5000 meter. De vrouwen staan aan de start voor de 500 en de 3000 meter. Op zondag zijn de 1500 en de 10.000 meter voor de mannen en de 1500 en de 5000 meter voor de vrouwen. Op beide dagen be gint het toernooi rond 20.30 uur Nederlandse tijd. Voor Oranje komen Ireen Wüst, Marrit Leenstra, Diane Valkenburg, Jorien Voorhuis, Jan Blokhuijsen, Koen Verweij, Wouter Olde Heuvel en Reriz Rotteveel in de baan. Verweij viel tijdens één van de trainingen en beschadigde daarbij zijn linkerschaats. Vlak voor een groot toernooi geldt dat als een ramp. Sven Kramer, die titelverdediger is, is er vanwege een landurige blessu re in Canada niet bij. iMwaw^Mjiwea^aBBgim z- mmmmsmmimmms&im door Marco Knippen ROTTERDAM - Een deeltijdcoach als talisman. Thiemo de Bakker grapte eerder in de week dat hij Raemon Sluiter in zijn begeleidingsstaf had opgenomen, omdat met de Rotter dammer aan zijn zijde in diens ge liefde woonplaats het sportieve ge luk wel aan zijn kont zou moeten hangen. Bij het ABN Amro World Tennis Tournament kwam de Ne derlandse kopman niet bedrogen uit. Tenminste, in moreel opzicht. Dinsdag doorbrak De Bakker im mers de negatieve spiraal, waarin hij sinds oktober vorig jaar gevan gen had gezeten. Zes keer op rij was hij in de eerste ronde gesneu veld, met de recente ineenstorting tegen de Fransman Gaël Monfils bij de Australian Open als triest dieptepunt. Tegen de Duitser Phi- lipp Petzschner volgde de bevrij dende zege, zij het dat het een we deropstanding met flets spel was. Dat één zwaluw nog geen zomer maakt, bleek gisteravond. Tegen Mikhail Joezjni verviel De Bakker weer in het door hem vervloekte patroon en delfde hij het onder spit: 4-6 4-6. Kennelijk had Sluiter ditmaal de geheimen van het spel van de opponent van zijn protégé niet voldoende weten te ontrafe len. Op zich was de nederlaag geen schande, aangezien de Rus niet al leen een toptienspeler is maar bo vendien ook de winnaar van de 2007-editie en de verliezend finalist van de vorige aflevering. Daarnaast drong de 28-jarige Joezjni in zijn be legen profcarrière bij de vier majors door tot stadia waar de zes jaar jon gere De Bakker vooralsnog slechts van kan dromen. En dus salueerde Joezjni weer eens, door met zijn racket op het hoofd een militaire groet te brengen. Het was trouwens niet bedoeld als sneer naar de verliezer, die in het enkelspel als laatste soldaat van Oranje het strijdtoneel had verla ten. Het overwinningsgebaar is sinds jaar en dag het handelsmerk van de Rus, die vervolgens met een vuist richting Boris Sobkin ook nog eens de innige samenwerking met zijn coach onderstreepte. Met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28