Na een schouderworp Hoofdbrekens over plek brede school Souburg Hufterbestendige bomen geplant Bosschages drastisch gesnoeid voor veiligheid 22|zeeiant! Historie (ver)bouw VERBOUWING Sportcomplex herbergt sinds kort ook dojo, danszalen, vrijdag 11 februari 2011 V Zoals de brede school in Souburg-Zuid met de rug tegen de snelweg komt, staat de gemeente met de rug tegen de muur. Een andere vrije plek is er niet. Oost-Souburg beschikt over vijf scholen en evenzovele schoolge bouwen. Dat gaat snel veranderen. De scholen worden ge bundeld in twee brede scholen, waar ook extra voorzieningen in komen. De gemeente Vlissingen heeft ervoor gekozen die geogra fisch logisch te verdelen over het dorp: één in het noorden en één in het zuiden. De brede school Kroonjuweel in Souburg-Noord is bijna klaar, komend schooljaar gaan de deuren open. Wanneer die in Souburg-Zuid klaar zal zijn, is volstrekt onduidelijk. Hoewel een verdeling noord-zuid logisch lijkt, heeft de gemeente zich in een lastige en kwetsbare po sitie gemanoeuvreerd. De ruimte die in Souburg-Noord zo overvloe dig aanwezig is, ontbreekt in Sou burg-Zuid. Daar is slechts één vrije plek te vinden en die is dan ook ge kozen: een groene zone tussen de huizen aan de Vüssingsestraat/- Kromwegesingel en de A58. Die keuze stuitte al snel op bezwa ren. De medezeggenschapsraad (ouders en leerkrachten) van de Archipelscholen trok al in 2008 aan de bel uit vrees voor de ge zondheid van leerlingen en leer krachten. Een school zó dicht bij de snelweg, amper 50 meter, waar auto's voorbijrazen en uitlaatgas sen overwaaien waarin fijnstof zit, dat is op lange termijn vragen om (gezondheids)problemen. De ge meente liet onderzoeken doen. Conclusie: de normen voor milieu en geluid worden niet overschre den. De gemeente zag daarom geen reden af te zien van deze door Miriam van den Broek vlissingen - De bomen en strui ken aan de Govert Flincklaan in Vlissingen zijn deze week rigou reus gesnoeid. Het snoeiwerk is een van de maatregelen die de ge meente Vlissingen neemt om de verkeerssituatie rond de Vlissingse School Vereniging (VSV) te verbe teren. De schooldirectie dringt al jaren bij de gemeente aan op aanpassin gen die de verkeersveiligheid rond de school vergroten. Omdat daar tot voor kort weinig gehoor aan werd gegeven, besloot de school in september de verkeerssituatie een door Maurits Sep plek. De recente oproep van het Astmafonds om geen scholen op minder dan 300 meter van een snelweg te bouwen, verandert daar volgens onderwijswethouder Marin de Zwarte niets aan. Een ander bezwaar van de mede zeggenschapsraad was de bereik baarheid. Kinderen moeten te voet en per fiets het halve dorp door, langs en over drukke straten. Volgens het schoolbestuur wordt nagedacht over het maken van vei lige routes, naar voorbeeld van het Veilig Lint in Middelburg. Dat is slechts een gedeeltelijke op lossing. De omliggende straten zijn namelijk smal en druk. Vooral de Vlissingsestraat is een trechter waar slechts één auto tegelijk door kan. De bouwkavel ligt bovendien achter de huizen, met een door gang tussen huizen door. Het par keren en afzetten van kinderen moet op het terrein. Omwonen den vrezen verkeersproblemen én verlies aan privacy als er 500 kinde ren achter hun huizen leren en spelen. Zij hebben zich verenigd en bezwaarprocedures aangekon digd. Ook ouders hebben zich vo rig jaar verenigd en opnieuw ge protesteerd, omdat het eerdere pro test van de medezeggenschapsraad niet is gehonoreerd. De gemeente ziet geen andere plek dan deze voor de brede school, maar neemt daarmee een groot risico. Nu - omdat door pro testen de bouw wordt vertraagd en scholen langer in verouderde gebouwen moeten blijven. En in de toekomst - omdat pas in de praktijk zal blijken hoe gezond, vei lig en bereikbaar de school zal zijn. week lang vast te leggen op film. Zo werden automobilisten zich meer bewust van hun rijgedrag, maar kon ook de wethouder met eigen ogen zien hoe gevaarlijk het soms bij de school is. Door de bosschages flink terug te snoeien hebben zowel fietsers als automobilisten nu een veel beter zicht op al het verkeer rond de par keerplaatsen, het postkantoor en de bevoorradingslocatie van de Gamma. Verder heeft de gemeente inmid dels een toegangsweg voor fietsers laten aanleggen van en naar de nieuwbouwbuurt 'Tuin van Vlis singen'. Een nieuwe judozaal (dojo), twee professionele danszalen, een fitness ruimte, een spinninghonk en zelfs een kinderdagverblijf Sportpunt Zeeland is sinds een ingrijpende verbouwing weer een stuk completer. De nieuwbouw van sportoplei- ding Cios, pal voor het sportcen trum van Goes, bood de mogelijk heid Sportpunt Zeeland ander maal uit te breiden en te moderni seren. Het Cios zat al in het sport complex. Les- en kantoorruimten waren ondergebracht in een ge bouw dat in 2004 aan Sportpunt Zeeland was vastgebouwd. De sportopleiding van ROC Zeeland verkaste die functies in 2009 naar de kleurrijke nieuwbouw. „En dan heb je plotseling flink wat ruimte over", zegt directeur Dies van de Velde van Sportpunt Zeeland." Over een bestemming voor die vrije vierkante meters hoefde niet al lang te worden ge- prakkizeerd. Het Cios begon in 2008 een nieuwe opleiding: mbo dans. Daar waren echter geen ech te danszalen voor beschikbaar. Ze konden mooi worden gebouwd in de vrijgekomen ruimte. Overigens is meteen de gevel in lijn gebracht met de rest van hef gebouw, zodat het sportcomplex met zijn donke re steen en strakke.raampartijen nu modern oogt. meliskerke - Medewerkers van wa terschap Scheldestromen zijn giste ren begonnen met het planten van zestig witte populieren langs de Mariekerkseweg, tussen Melis- kerke en Grijpskerke. De bomen vervangen de 38 witte populieren die afgelopen najaar door vanda len dusdanig werden toegetakeld dat ze moesten worden gekapt. Ook eerder dat jaar werden twee keer bomen beschadigd langs de Mariekerkseweg. Om nieuwe ver nielingen te voorkomen, wordt nu om elke boom een korf geplaatst. Ook vandaag wordt nog gewerkt aan het planten van de bomen en korven. Volgens het waterschap komt het vernielen van bomen vooral op Walcheren voor. De danszalen kennen een speciale vloer, onderstreept Van de Velde. Dat geldt ook voor de nieuwe ju dozaal. Op de rode en blauwe mat ten trainen Cios-studenten schou derworpen. Ze smakken op de re latief zachte vloer, krabbelen op en laten zich opnieuw vloeren. Dat lot zal wethouder Jo-Annes de Bat waarschijnlijk zaterdag ook ondergaan, bij de opening van de dojo door judo Goes. De Bat heeft zich opgeworpen als 'proefkonijn'. Gelukkig zijn de wanden bekleed met schokabsorberend materiaal. Dies van de Velde toont twee nieu we ruimten waaraan het Cios nog gebrek had: een fitnessruimte en een spinninghonk. Ook clubs en verenigingen kunnen er (meestal Sportpunt Zeeland Sportpunt Zeeland is een zelfstan dige BV. De gemeente Goes is de enige aandeelhouder. Het (subtropisch) zwembad trekt per jaar bijna 200.000 bezoekers. Het aantal gebruikers van het sportcomplex ligt op 800.000 per jaar. Overdag zijn veel sportvoorzie- ningen in gebruik bij sportoplei ding Cios. 's Avonds bezetten sportclubs de accommodatie. Winst wordt er nauwelijks ge maakt. Elk jaar sluit de begroting maar net. www.sportpuntzeeland.nl in de avonduren) gebruik van ma ken. Van de Velde: „Daarnaast zal fysiotherapeut Van Loo uit Kapel- le hier een nevenvestiging ope nen, zodat je voor behandeling van bijvoorbeeld sportblëssures in het pand terecht kunt." Dankzij de verbouwing kon ook schoonheidssalon Glance uitbrei den. De rest van de ruimte is inge vuld door de Stichting Kinderop vang De Bevelanden, die er kinder dagverblijf Dribbels heeft geves tigd. Dat biedt ook buitenschoolse opvang. De kamers voor de bso worden momenteel ingericht. Sportpunt Zeeland biedt nu een behoorlijk compleet pakket aan sport- en recrea tiefaciliteiten, met onder meer het subtropisch zwemparadijs, vier hallen waar diverse sporten kun nen worden beoefend, squashba- nen, klimwanden en een eigen ca fé. Daar zijn nu de dojo, dansza len, fitness- en spinningruimte, als ook kinderopvang bijgekomen. Volgens Sportpunt-directeur Van de Velde is het zaak het sportcom plex regelmatig te vernieuwen, ge zien de straffe concurrentie die er bestaat in Midden-Zeeland. „Daarom zou ik er graag ook een duiktoren bij willen hebben, bijvoorbeeld voor schoon- springen. Het kan de zwemvereni ging, die het moeilijk heeft, een impuls geven en tevens een pu bliekstrekker in het toeristensei zoen zijn. 1984: gemeente Goes bouwt drie sporthallen op de huidige plek van Sportpunt Zeeland. 1992: Sportpunt Zeeland ontstaat. Sloop oud open luchtzwembad. Opening overdekt zwembad, dat aan de drie sporthallen wordt vastgebouwd. 1996: aanleg peuterhoek in zwembad; bouw stoomca bines; Sportpunt neemt horeca in eigen beheer. 2000: forse verbouwing zwembad: aanleg doelgroe- penbad met beweegbare bodem; oud glijbaantje wordt vervangen door twee grotere exemplaren. 2004: bouw hoofdgebouw met oog op komst Cios; grondige renovatie sporthallen. 2008; één sporthal wordt op verzoek Cios aangepast voor lessen in sportonderwijs voor basisscholen. 2009/2010: Cios trekt in nieuw pand bij Sportpunt. Vrijgekomen ruimte herbergt nu dojo, danszalen, fit ness- en spinningruimten, kinderopvang. Kinderdagverblijf Dribbels zit ook in Sportpunt. Het waterschap plant bomen aan de Mariekerkseweg. foto Ruben Oreel wmsmmaammaam msasmBagassesmsKmmmssssmamsBwasssmBmasssmsaasm mammam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22