Zeeland Verbazing over brede school PZCL Wil je blijven leven? Muziek s WALCHEREN 22 en 23 PROTEST Bewonersvereniging verbijsterd dat wethouder doorgaat met bouwplan 26 Eerste paal voor appartementen en horeca 11-12 FEBR. WOONLAND.NU almanak WON(NGBËURS ZEELAND Vrijdag 11 februari 2011 Na een schouderworp land je nu zacht in Sportpunt tauiiMmsBaimmBtammamm door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Leden van de Sou- burgse bewonersvereniging die ageren tegen de brede school 'in hun achtertuin', en vlak naast de A58, zijn verbijsterd dat onderwijs wethouder Marin de Zwarte dat plan gewoon doorzet. „In de buurt heerst een en al ver bazing", zegt secretaris Kees van Boven, naar aanleiding van de le denvergadering. „De gemeente slaat niet alleen een negatief ad vies van de GGD in de wind, maar nu ook van het Astmafonds én een Kamermeerderheid." Van de GGD heeft de gemeente Vlissingen eerder te horen gekre gen dat het verstandig zou zijn om nog eens goed na te denken over de locatie, ingeklemd tussen de Kromwegesingel, de Vlissingse- straat en de A58. Maar metingen zijn nooit verricht, zegt Van Bo ven. „De gemeente heeft een bu reau ingehuurd dat iets heeft bere kend op basis van aannames. Meer niet." De secretaris noemt de opstelling van wethouder De Zwarte onge hoord. „Terwijl wij echt wel weten waar we over praten. Als wij in de tuin zitten en de wind staat een beetje verkeerd, proeven we het fijnstof al in onze mond. En dat is nog veel verder van de snelweg. Kun je nagaan waar die kinderen straks aan blootgesteld worden. Ik mag toch aannemen dat de scho len nu verantwoordelijkheid zul len nemen." Zelf heeft de buurtvereniging het Astmafonds al ingeschakeld. Die wijst op kenners wereldwijd, die zeggen dat er veel strenger geke ken moet worden naar scholen bij snelwegen. „Omdat de kinderen er risico ontwikkelen om astma te krijgen", aldus woordvoerder Jel- mer Krom. „Daar is uitgebreid be wijs voor." Volgens Krom blijkt uit CBS-cij- fers van 2008 dat van de 287 Zeeuwse basisscholen er zich elf binnen driehonderd meter van de snelweg bevinden. Twee zelfs bin nen honderd meter. „En dan zou de gemeente Vlissingen er eentje bouwen binnen vijftig meter." On voorstelbaar, volgens Krom. „Zee land heeft maar één snelweg. Zo moeilijk moet het toch niet zijn om daarvan ver uit de buurt te blij ven." Ook al is het fonds druk bezig om in de Haagse politiek te lobbyen voor aanpassing van de wettelijke mogelijkheid voor gemeenten om gezondheidsadviezen te negeren, het belooft de bewoners bij te staan. Zo gaat er nog deze week een pleidooi richting de gemeente Vlissingen, die de definitieve loca tie overigens nog moet vaststellen. Krom: „Het is nu nog niet te laat." ''TT pagina 22: hoofdbrekens over V.V plek brede schooi Souburg Reparatie van de Vlaketunnel is logistieke uitdaging Tip? walcheren@pzc.nl OOMBURG - Met het 'slaan' van de eerste paal is de bouw van Resi dence Wijngaerde in Domburg gis teren officieel begonnen. De aftrap werd gegeven door wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere. Hij bestuurde de machine die de eerste paal de grond inboor de. Voor de bouw van het apparte mentencomplex met restaurant en winkels wordt niet geheid, maar gewerkt met een trillingsvrije en geluidsarme boortechniek. Resi dence Wijngaerde wordt gebouwd op de plek van het gesloopte mo tel 't Groentje. Voorafgaand aan de nieuwbouw is de grond onder zocht door archeologen. De vond sten die zij daarbij hebben gedaan, werden gisteren gepresenteerd. pagina 24 en 25: ringburg van Domburg herbergde boerenfamilies door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij drie spoorwegovergangen in de gemeente Vlissingen zijn woensdag speciale bordjes geplaatst om mensen bewust te maken van de risico's van onveilig gedrag bij overwe gen. De bordjes met de tekst Wil je blijven leven? Wacht dan even! maken deel uit van een nieu we campagne van ProRail. Dat bedrijf is verant woordelijk voor het beheer van spoorwegen en overgangen. De bordjes zijn geplaatst langs de Sloeweg, de Oude Veerhavenweg en in Oost-Souburg. Uit onderzoek van het bureau TNS Nipo in op dracht van ProRail blijkt dat ongeveer één op de zes mensen wel eens een gesloten en bevei ligde overweg heeft overgestoken. Daarom wil ProRail zich de komende tijd nog sterker richten op het gedrag van weggebrui kers. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! Tip? redactie@pzc.nl De vrouw uitZierikz.ee zat onlangs bij een vergadering. Terwijl de voor zitter de vergadering opende viel het haar op dat - heel zacht - muziek klonk. „Vreemd",fluisterde ze tegen haar buurman. „Er staat muziek aan, vol gens mij is het de Mattheus Passion." Het tweetal verbaasde zich over de muziekkeus, maar schonk er verder niet veel aandacht aan. De muziek bleef echter maar aanhou den en de vrouw begon zich te erge ren. „Waarom zet niemand die mu ziek uit", mopperde ze tegen haar buurman. Het geklaag stopte abrubt toen ze de rits van haar tas opende. De muziek werd plots veel luider en haar hoofd steeds roder. Voortaan laat ze haar muziekspeler thuis. naar beneden zijn en de bellen rinkelen. Spoorweg foto Ruben Oreel Uit onderzoek blijkt dat een op de zes mensen wel eens een overweg oversteekt terwijl de slagbomen beheerder ProRail wil dat gedrag tegengaan met een nieuwe campagne. nieuwbouw koopwoningen huurwoningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21