Krediet binnen maand aflossen PZC Boze menigte beledigt Mubarak Kinderopvang laat steken vallen Agenten gewond na 'stresstest' Man stouwt vele dieren in koffers Grijs en druilerig, 9 Vandaag bij uw krant de bijlage Auto VRIJDAG 11 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 35 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN mm MEER SCHULD Minister De Jager scherpt regels rood staan aan DEN HAAG - Regels voor roodstand worden strenger. Nu mogen consu menten nog drie maanden lang rood staan, maar in de toekomst moet dat debetsaldo binnen een maand worden aangevuld. Lukt dat niet, dan moet de bank- klant een kredietwaardigheids- toets ondergaan, net als bij overige kortlopende kredieten. Dat heeft minister Jan Kees de Ja ger van Financiën in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. De Eerste Kamer moet dit strikter regi me goedkeuren. Roodstand blijft maar toenemen, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren publiceerde. Eind vorig jaar stonden Nederland se consumenten voor 10 miljard euro in de min op hun betaalreke ningen. In 2009 groeide het debet saldo nog met een 500 miljoen eu ro tot 9,7 miljard euro. Ook credit cardkredieten blijven toenemen. De consument kiest daarmee voor flexibeler, maar veel duurdere leen- vormen, concludeert het CBS. Het standaard consumptief krediet is namelijk voor het tweede opeen CAIRO - De betogers op het Tahrirplein in de Egyptische hoofdstad Cairo hebben gisteren woe dend en teleurgesteld gereageerd op de televisie toespraak van president Hosni Mubarak. Die wei gert op te stappen. De demonstranten scandeer den na de toespraak leuzen en zwaaiden met hun schoenen naar Mubarak, een diepe belediging in de Arabische wereld. President Mubarak stapt niet op, maar hij draagt wel zijn bevoegdheden deels over aan vicepresident Omar Suleiman. Welke bevoegdheden dat zijn, is onduidelijk. De president zei verder dat hij vastbesloten is een vreedzame machtsoverdracht tot stand te breng en. Hij verklaarde dat het bloed van degenen die pagina 8: Mubarak maakt lange neus naar VS MIDDELBURG - In 2009 zijn bij in stellingen voor kinderopvang 119 keer zodanige tekortkomingen ge constateerd, dat de inspecteurs een 'advies tot handhaving' afga ven bij de gemeente. De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) Zeeland contro leert in opdracht van de Zeeuwse gemeenten of de kinderopvang be antwoordt aan de wettelijke eisen. Zo hoort bijvoorbeeld op elke loca tie de Verklaring Omtrent Gedrag te kunnen worden ingezien, even als het diploma van de medewer kers. Er moet een oudercommissie zijn, een risico-inventarisatie en een actieplan zijn opgesteld, en er moet voldoende toezicht zijn. In de praktijk blijkt dat de kinderop vang op deze punten, maar ook op het gebied van veiligheid en hygië ne, nogal eens tekortschiet. pagina 2 en 3: inspectie let op pagina 3: commentaar BRUSSEL - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Annemie Turtelboom heeft de zogenoemde stresstesten in de politieschool van Antwerpen voorlopig opgeschort. De aanleiding zijn klachten van de vakbonden dat agenten er murw geslagen werden en arm- en been breuken opliepen. Volgens Philippe Van Hamme van het Nationaal Syndicaat voor Poli- tie-en Veiligheidspersoneel zijn er twee politiemensen na de stress de volksprotesten van de afgelopen weken met de dood hebben moeten bekopen, niet voor niets zal zijn vergoten. De verantwoordelijken worden gestraft, beloofde de president. foto Khaled Elfiqi/EPA volgende jaar gedaald. In 20to is voor 9,3 miljard euro krediet ver strekt, 366 miljoen euro minder dan het jaar daarvoor. Het ver strekt krediet en roodstand samen kwam uit op 27,4 miljard euro, dat is 200 miljoen euro minder dan in 2009. BANGKOK - De douane op het vlieg veld nabij de Thaise hoofdstad Bangkok heeft honderden levende dieren ontdekt in de bagage van een 34-jarige Indonesische man. In zijn koffers zaten schildpadden, hagedissen, eekhoorns, slangen en zelfs een papegaai. Volgens de douane had de man inkopen ge daan op de Chatuchak-markt in Bangkok. Zijn tassen had hij met stukken hout in vakken verdeeld en daarna alle dieren erin gepropt. Tijdens de reguliere bagagecontro le ontdekten de douaniers de die ren. De man is aangehouden. In de drie tassen zaten meer dan 140 schildpadden, waaronder een madagaskarschildpad, een van de meest bedreigde schildpadden ter wereld. Ook zaten er 34 koningspy thons en twee boa constrictors in de bagage, samen met een aantal andere slangensoorten. Verder had de man 25 hagedissen, zes kikkers, achttien spinnen en 22 eekhoorns ingepakt. Als klap op de vuurpijl ontdekte de douane een grijze roodstaartpapegaai. Overheid moet zich niet met rood staan bemoeien reageer op www.pzc.nl UW reacties: 443 Niet agent maar overtreder moet zich schamen eens oneens 29% 71% test gewond afgevoerd naar het zie kenhuis. De directie van de Ant werpse politieschool vindt dat de vakbonden overdrijven. „Er zijn twee incidenten geweest, maar al tweehonderd leerlingen hebben de test gedaan zonder proble men", aldus schooldirecteur Koen Milis. Bij de test worden agenten een geënsceneerde overvolle disco, waar wordt getrokken en geduwd, ingestuurd. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1