Rumsfeld neemt revanche Regering dreigt stipreizen.nl StlP Altijd de leukste aanbiedingen 8| STIP Studenten België maken zich op voor Frietrevolutie Drie bomaanslagen eisen zeveii doden Siliconeninjecties in billen leiden tot dood Meer vrouwen dood door longkanker Ophef over bruid als prijs van radiostation EGYPTE Moslimbroederschap vindt dialoog met reg donderdag 10 februari 2011 KIRKUK In de Iraakse stad Kirkuk hebben drie autobommen het leven gekost aan zeker zeven mensen. Er zijn tachtig gewonden gevallen. De bomauto's ontploften bij het hoofd kwartier van de Koerdische inlich tingendienst, op een snelweg en bij een pompstation. Een van de ex plosies is vastgelegd op beeld. 9-. zie onze website:buiteniand PHILADELPHIA Een 2o-jarige Britse studente is ge storven na een cosmetische opera tie aan haar billen, die ze onder ging in de VS. Dat meldden Ameri kaanse media gisteren. De vrouw stierf in een ziekenhuis nadat ze in een nabijgelegen hotel vloeibare si liconen had laten injecteren in haar billen. De injecties zouden hartfalen hebben veroorzaakt. Een van de aanslagen in Kirkuk werd toevallig gefilmd. foto AP BRUSSEL Het aantal sterfgevallen bij vrou wen als gevolg van longkanker neemt overal in Europa toe. Dat blijkt uit een studie die gisteren ge publiceerd werd in het tijdschrift Annals of Oncology. Die trend lijkt op die in de VS, waar het aantal ge vallen van dodelijke longkanker bij vrouwen steeg nadat dat eerder bij mannen was gebeurd. WELLINGTON - In Nieuw-Zeeland is ophef ontstaan over een prijs die de landelijke commerciële radio zender The Rock heeft uitgeloofd. Wie met het beantwoorden van een vragenlijst de interesse van de radiomakers weet te wekken, mag een echtgenote gaan uitzoeken in Oekraïne. Dat meldden Nieuw-Zee- landse media gisteren. De winnaar krijgt een ticket, twaalf overnach tingen en zakgeld mee en mag een 'bruid' uitzoeken bij een bemidde lingsbureau. Wel zijn er eerst een aantal psychologische tests en wordt bekeken of hij geschikt is voor het aangaan van een huwelijk. Mocht de Nieuw-Zeelander daad werkelijk een echtgenote vinden, dan moet hij zelf de reis en papie ren rompslomp voor de vrouw re gelen. Criticasters vinden dat The Rock 'de commerciële radio naar nieuwe diepten' brengt. door onze correspondent Hanneke KeuDtJes NEW YORK - Over massavernieti gingswapens in Irak werd door de Amerikanen niet gelogen. Niet door minister Colin Powell (Bui tenlandse Zaken) tijdens zijn veel besproken presentatie bij de Vere nigde Naties, niet door president George W. Bush en ook niet door minister Donald Rumsfeld van De fensie. „De veel minder dramati sche waarheid is dat we het bij het verkeerde eind hadden." In zijn deze week verschenen me moires, Known and Unknow, ver kondigt Rumsfeld - op een wijze die lijkt op de eind vorige jaar ver schenen memoires van Bush - als een evangelist zijn waarheid. Zo vindt de voormalig minister van Defensie de oorlog van zijn land in Irak de moeite en de kosten waard. Als de regering van Sad dam Hussein aan de macht was ge bleven, dan zou het Midden-Oos ten 'een nog veel gevaarlijker plek zijn dan het vandaag de dag is', aldus de 78-jarige Rumsfeld. Ruim de helft van het achthon derd pagina's tellende boek gaat over de zes jaar dat Rumsfeld mi nister was ónder president George Bush. Het zou de spannendste tijd uit zijn carrière worden. Na 11 sep tember 2001 volgde de oorlog in Afghanistan en de omstreden inva sie in Irak. Met het veel gehoorde verwijt dat de regering van Bush in werkelijk heid door vicepresident Dick Che ney en Rumsfeld werd gerund, maakt hij korte metten. Over Bush niets dan lof: hij was gezegend met een vooruitziende blik en had bijna altijd gelijk. Kritiek is er ook - en veel. Met na me op minister van Buitenlandse Zaken Powell en op nationaal vei ligheidsadviseur Condoleezza Ri ce, die hij incompetent vindt. Door aanhoudende kritiek eindig de in 2006 Rumsfelds minister schap. Nu zegt hij dat hij beter twee jaar eerder de eer aan zich zelf had kunnen houden toen het schandaal rond Abu Ghraib-gevan- genis bekend werd, maar Bush wei gerde zijn ontslag te aanvaarden. Vicepresident Suleiman waar schuwt voor staatsgreep door militairen. Minister van Buitenlandse Za ken voorspelt inzet leger 'als chaos uitbreekt'. Duizenden Egyptenaren leg gen werk neer. CAIRO - Het Egyptische bewind dreigt met militair ingrijpen tegen demonstranten van de oppositie 'als de chaos uitbreekt'. Dat zal lei den tot een gevaarlijke situatie, zei minister van Buitenlandse Zaken Ahmed Aboul Gheit gisteren in een interview met nieuwszender Al Arabiya. Egyptische militairen hebben zich tot nu toe redelijk afzijdig gehou den bij de demonstraties. Bij chao tische toestanden zullen de strijd krachten echter ingrijpen om het land onder controle te brengen, al dus Gheit. Vicepresident Omar Suleiman deed in een gisteren gepubliceerd vraaggesprek zijn beklag over het gebrek aan respect van de demon stranten die het aftreden eisen van Mubarak. „Wie zijn vertrek eist, be ledigt niet alleen de president maar ook het Egyptische volk", zei hij. Hij waarschuwde dat de huidi ge onrust kan uitmonden in een militaire staatsgreep. Dat moet worden voorkomen en daarom mag de dialoog over een vreedza me machtsoverdracht niet misluk ken, aldus Suleiman. Over die dialoog zei de Moslim broederschap gisteren dat het meer een monoloog van Suleiman is. De grootste oppositiebeweging in Egypte is niet tevreden over de gesprekken die sinds het weekein de zijn gevoerd. De Moslimbroe ders willen 'een echte dialoog en echte oplossingen voor de proble men, niet over maanden maar in enkele dagen'. Het Witte Huis oefende gisteren bij monde van woordvoerder Ro bert Gibbs ongezouten kritiek uit op de Egyptische machthebbers. Die zouden niet tegemoet komen aan zelfs maar de 'minimale eisen' tot hervorming van de Egyptische bevolking. Washington waar schuwde dat de massale demon straties aan zullen houden als er geen veranderingen worden inge- pers. per kamer/hut excl Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt In de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. BRUSSEL - In Belgische studenten steden worden op donderdag 17 fe bruari acties gevoerd omdat België dan het wereldrecord regeringsvor ming gaat breken. Initiatiefnemers hebben het over de Frietrevolutie, „omdat frieten een symbool van ons land zijn". De naam verwijst naar historische omwentelingen in onder meer Tu nesië (Jasmijnrevolutie), Oekraïne (Oranjerevolutie) en Portugal (An jerrevolutie). De studenten zijn bezorgd over de huidige politieke ontwikkelingen, die het land steeds meer verdelen in een Nederlandstalig en Fransta lig deel. België zit op 17 februari 249 dagen zonder nieuwe regering na de ver kiezingen van -13 juni. In Gent gaan 249 mensen uit de kleren „voor de solidariteit". Of België het wereldrecord volgen de week werkelijk afpakt van Irak, is niet helemaal duidelijk. Volgens sommige bronnen is dat pas op 30 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8