binnenland 17 Gratis onbeperkt internet. 25,- ■T -Mobile Ga naar t-mobile.nl/zeeland of bel 0800 - 7123. Life is for sharing. Stop Aids Now! krijgt bijna 9 miljoen euro Celstraf voor diefstal partijen spoorkoper Bluswater brand niet zwaar verontreinigd SCP: beter toezicht op Kijkwijzer 'Uitgelekte plannen 130 km voorbarig' Negen ton voor jaguarverblijf Artis kinderen museum ontdekken BlackBerry® Bold™ 9780 charging pod donderdag 10 februari 2011 LAREN Stop Aids Now! ontvangt een be drag van 8,8 miljoen euro van de Nationale Postcode Loterij. Het be drag is bestemd voor aidsbestrij- ding in Swaziland. Met het geld gaat Stop Aids Now! op grote schaal de bevolking van Swaziland op hiv testen en aidsremmers inzet ten als preventiemiddel tegen ver spreiding van de ziekte. ROTTERDAM De voormalig directeur van een re cyclingbedrijf in Rotterdam moet 2i maanden de cel in, omdat hij gro te partijen gestolen koper en nik kel heeft opgekocht en doorver kocht. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste drie weken terug nog drie jaar celstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk, tegen de eigenaar. LEMMER Het bluswater dat is gebruikt voor het bestrijden van de brand bij po lyesterverwerker Polem in Lem mer is niet zwaar verontreinigd. Wel zou er de giftige stof styreen in zitten. De hoeveelheid blijkt ech ter onder de norm te zijn. Dat meldt het waterschap Friesland. Het water wordt nu afgevoerd naar de rioolwaterzuivering. DEN HAAG Het toezicht op de Nederlandse Kijkwijzer moet verbeteren. Dat stelde SGP-Tweede Kamerlid El- bert Dijkgraaf gisteren. Volgens de parlementariër wijkt de Kijkwijzer behoorlijk af van soortgelijke in strumenten in andere landen. Ook zijn beoordelingen regelmatig te soepel en blijkt dat vaak wordt af geweken van de vastgestelde norm. DEN HAAG De uitgelekte brief van het ministe rie van Infrastructuur en Milieu over op welke snelwegtracés geëx perimenteerd mag worden met een snelheid van 130 kilometer per uur was voorbarig en niet volledig. Dat zei minister Schultz van Hae- gen (Infrastructuur) gisteren in de Tweede Kamer. Ze komt hier op korte termijn op terug. AMSTERDAM Artis kan sneller met de bouw van een nieuw verblijf voor de jaguars beginnen, dankzij een donatie van 900.000 euro door schadeverzeke raar Noordhollandsche van 1816. In het nieuwe verblijf kunnen de roof dieren in paren leven. Als hier jon gen uit voortkomen, kan het jaguar vrouwtje zich met haar jongen af scheiden van het mannetje. spellensites met games en wedstrij den, maar ook thuis en in musea. Gisteren maakte groep 7 van de Achthoek in Amsterdam als eerste kennis met Tikkit in het Amsterdam Museum. Geïnspireerd door het schilderij 'Bas en zijn familie' uit 1635 van Dirck Dircksz. van Sant voort ging de klas met een kist ver- kleedkleren aan de slag. In de enor me lijst vormden zij de levende ver sie van het museumstuk, foto ANP Gratis bij een 2-jarig Relax 190 Instant 190 minuten, sms, mms of MB onbeperkt internet op je mobiel i €3&$Ü voor per maand.* E-Mail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7