Hart blijft kompas voor Rob de Nijs uit! 3 podium selectie donderdag 10 februari 2011 uiterste te gaan, maar ze zette me wel op het spoor." De onbeantwoorde liefde „Op Kitty Courbois ben ik vrese lijk verliefd geweest, maar ze was bezet en onbereikbaar. Ik was be gin twintig en woonde nog bij mijn ouders. Kitty was te gast in de tv-show die ik toen maakte. foto Rick Nederstigt Een sterke, mooie vrouw met een fantastische stem. Speciaal voor haar ging ik naar de kroeg bij de Nieuwmarkt waar ze altijd kwam en speciaal voor haar zat ik uren buiten op een bankje in de hoop dat ze voorbij zou komen. Alle maal tevergeefs. Ze was bezet. Ge lukkig heelt de tijd de wonden. Die liefde is doodgebloed." De onbereikbare liefde „Als ik Scarlett Johansson in een film zie, ben ik betoverd. Zó mooi, zó sensueel, zó puur." De blijvende liefde „Mijn liefde voor Christus is voor mij al levenslang een leidraad. Het geloof biedt me dagelijkse steun en kracht. Je kunt het bidden noe men, of mediteren. In feite is het vooral naar binnen kijken en jezelf vragen stellen. Ben ik vandaag aar dig geweest voor iedereen? Wat kan ik morgen beter doen? Het ge loof leerde me te vergeven. Men sen die me in het verleden onge looflijk hebben bedonderd, geef ik een tweede kans. Het is goed voor jezelf als dat soort emotionele obstakels niet blijft hangen. Dat geeft ruimte en rust." De liefde voor het vak „Godzijdank ben ik geen 'has-been'. Ik haal het niet bij Mar co Borsato die hele stadions uitver koopt, maar de theaters waar ik zing, zitten nog altijd vol. Die waardering helpt me vooruit. Som mige leeftijdsgenoten van me doen weinig anders dan wachten op de volgende AOW-cheque, maar mijn publiek en mijn band stellen me nog steeds in staat om te leren. En om een volgend liedje nóg beter te maken. De emotie ligt bij mijn nieuwe album weer veel dieper in de groeven van het vinyl dan voorheen. Het voordeel van ouder worden is dat ik mezelf steeds beter leer ken nen. Toen ik jong was, paste mijn ego niet in dit huis, zo groot was het. Nu weet ik dat mijn eigen ge luk vooral voortvloeit uit het ge luk dat ik anderen geef. Ik vind het een voorrecht dat die ijdelheid plaats heeft gemaakt voor inhoud. Nu hoefik me alleen nog maar met het vak bezig te houden. Dat is vrijheid." Rob de Nijs met 'Een halve eeuw zanger', vanavond in het Schelde theater in Terneuzen. Aanvang: 20.00 uur. DONDERDAG 10 FEBRUARI Goes Soloconcert gitarist Harry Sacksioni. Theater De Mythe, 20.00 uur *Cho-ln Theatre uit Zuid-Korea. Beest, 20.30 uur Middelburg Scholengemeenschap Nehalennia voert de musical Falta Empathica op. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Concert singer-songwriter Martyn Joseph De Wegwijzer, 20.30.uur Vlissingen Tafelen door Slagwerk Den Haag. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 11 FEBRUARI Bruinisse Optreden van Zeeuwse band Surrender. 't Durps'uus, 20.30 uur. Goes Filmmuziek a capella groep Voice Male. Theater De Mythe, 20.00 uur *Concert KONG. Support act: Atlantis, 't Beest, 20.30 uur 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt 'De wijze kater' van Heijermans (première). Heer Hendrikhuis, 20.00 uur. Heinkenszand Joris Linssen en zijn band Caramba. De Stenge, 20.00 uur Meliskerke Toneelvereniging Serooskerke brengt 'De aap uit de mouw'. Verenigingsgebouw Ons Huis, 20.00 uur Middelburg Het Westkappels Kwartet treedt op. Grand Café Buitenrust, 14.00 uur *Cncert Ragazze-kwartet is geannuleerd. Zeeuwse Concertzaal Scholengemeenschap Nehalennia voert de musical Falta Empathica op. Stadsschouwburg, 20.00 uur *Girls A Loud fest: vijf hardcorebands met als hoofdact All For Nothing. Bar American, 21.00 uur Oostburg Toneelvereniging 'De Plattelanders speelt 'Het dagboek van Anne Frank'. Ledeltheater, 20.00 uur Terneuzen Slagerij Van Kampen. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Improvisatiecabaret Op Sterk Water. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 12 FEBRUARI Axel Shantykoor de Dekzwabbers De Halle, 19.30 uur Cadzand Zeeuwse rockband ROLR treedt op. Dé Sporthal, 21.00 uur Goes Kikker de musical, familievoorstelling (4+). Theater De Mythe, 14.00 en 16.00 uur Groede Strijkkwartet Ragazze concerteert. Grote kerk, 20.00 uur 's-Heer Hendrikskinderen Heer Hendrik speelt 'De wijze kater'. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur. Kapelle Cd-presentatie Inge van der Schelde. De Vroone, 20.00 uur Middelburg 'Bach Charpentier': solisten, koor en ba- 'rokorkest Kon Conservatorium Den Haag. Lutherse Kerk, 20.00 uur *Optreden Patrick Le Due. In het voorpro gramma: Zerah John The Great Escape. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland 'Een week vol verrassingen', klucht van To neelclub Tot Leringhe ende Vermaeck, Dorpshuis, 20.00 uur *Gerard Wortel met liedjesprogramma. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Toneelvereniging 'De Plattelanders speelt 'Het dagboek van Anne Frank'. Ledeltheater, 20.00 uur *Motörhead-tributeband Snaggletoöth. The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Csókolom treedt op. Razzmatazz, 21.00 uur Terneuzen Luchtmachtorkest: Tribute to M. Jackson. Scheldetheater, 20.00 uur *Pop-punk Night met Uncommon Men from Mars, Miketv en Dowzer. De Pit, 21.30 uur Tholen Cabaretduo Luider Van Donselaar. Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Chr. Oratoriumvereniging Te Deum Lauda- mus verzorgt Mozart-concert. Sint Jacobskerk, 20.00 uur ^Concert Only Seven Left. De Piek, 20.00 uur Zierikzee Optreden JP The Seegersessionband. Support act is Champagne Charlie. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 13 FEBRUARI Sint Anna ter Muiden Concert Belgische ensemble Meander NH Kerk, 15.00 uur Oost-Souburg Het EMMA-kwartet speelt 'Om 8 uur bij de Ark', familievoorstelling (6+). Historische Kerk, 11.45 uur Terneuzen Open Haard-concert door Duo M M. Porgy en Bess, 15.00 uur Veere TRy-outconcert Harmonie Voorwaarts. Nieuw Sandenburgh, 14.30 uur Vlissingen Brassband Caecilia en band Flashback spe len muziek uit de jaren '60. Ter Reede, 14.00 uur *Matchless Blue speelt blues. Panta Rhei, 17.00 uur DINSDAG 15 FEBRUARI Middelburg Stationsstraat 169 huis, popmusical. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 16 FEBRUARI Kruiningen Hakim met het sprookje 'Roodkapje' Ons Dorpshuis, 15.00 uur Middelburg Blind date, verrassingsvoorstelling. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Erik Newman staat op het podium. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Only Seven Left ^De jonge Hilversumse rockband "Only Seven Left staat nog aan het begin van haar carrière, maar de toekomst ziet er veelbelovend uit. Naast pakkende melodieën en me lancholische teksten is piano het belangrijkste ingrediënt voor de frisse sound van de band. In het voorprogramma: Friday Gossip. Duo M&M Monica Florescu (piano) en Mak- cim Fernandez Samodaiev (cello) vormen het Duo M&M. Zij treden op in de serie Open Haard-concer ten. De twee brengen een pro gramma met Sonates voor cello en piano van Zoltan Kodaly en Serge Rachmaninov. Florescu speelt ook een solowerk van César Franck. M-Lab 'Stationsstraat 169.huis' is een mu sical van M-Lab over vijf bewoners van een studentenhuis. Allemaal met een verschillende studie, ka rakter en manier van leven. Niet dat ze de beste vrienden zijn, maar ze wonen nu eenmaal in één huis. Dit leidt tot ontroerende mo menten en hilarische botsingen. Zaterdag 12 februari, De Piek, Vlissingen, 20.00 uur. Zondag 13 februari, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. Dinsdag 15 februari, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69