2 luit selectie selectie donderdag 10 februari 2011 Harry Sacksioni In 'Adrenaline' van akoestisch gi taarvirtuoos Harry Sacksioni staan de composities van zijn ge lijknamige cd centraal. Sacksio ni bespeelt één gitaar, maar je hoort dankzij zijn driepartijen- techniek een volledige band. Donderdag 10 februari, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Slagwerk Den Haag Percussie en dans gaan samen in 'Tafelen' van Slagwerk Den Haag. Twee dansers en twee slag werkers voeren een dialoog via een grote tafel. Daarop wordt ge danst, gemusiceerd en geprojec teerd. Met muziek van o.a. Phil lip Glass en Steve Reich. Donderdag 10 februari, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Joris Linssen Onder de titel 'Vuur' brengen Jo ris Linssen en zijn band Caram- ba een muziektheaterconcert. De vier rasmuzikanten spelen nummers van de gelijknamige cd en hoogtepunten uit hun eer dere werk. Vrijdag 11 februari, De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Jan Vriend Hij zingt al vijftig jaar over de liefde. Onder vond de passie in al zijn gedaanten. Als partner, als echtgenoot, als fan en als artiest. Drie huwelijken, vele vrouwen en honderden lief desliedjes verder is zijn hart nog altijd het kompas voor Rob de Nijs, die vanavond optreedt in het Scheldetheater in Terneu- zen. Met met het oog op Valen tijnsdag laat hij zijn licht schij nen over de liefde. De onbegrepen liefde Hij is 68, zijn vrouw Henriëtte veertig jaar. In 2008 trouwden ze. Het was zijn derde huwelijk. „De buitenwereld heeft moeite om zo'n verbintenis te doorgronden. Nou, dat mag. Maar laat niemand oordelen. Als je de achtergronden niet kent, is het makkelijk praten. Mijn ervaring leerde me dat eeu wig geluk een illusie is. Ik ging bij Belinda Meuldijk weg omdat ik verliefd was op iemand anders. Er werd toen heel gemakkelijk gezegd dat ik gewoon de deur achter me dichttrok en vluchtte voor de pro blemen, maar toch had ik verdriet omdat ik iemand anders ongeluk kig maakte. Het was een ingewik kelde keuze, maar ik wilde niet doorgaan met een situatie waarin ik mezelf in de weg zat." De geheime liefde „Het lastige van bekend zijn is dat de hele wereld het meteen weet als je een ander hebt. En dat de kleinste, ontluikende liefde direct wordt uitvergroot. Dus hou je in dit vak zo veel mogelijk voor je zelf. Henriëtte was mijn assistente. Ik ken haar al vijftien jaar. Na ver loop van tijd groeide het uit tot meer dan werk. Ze kent mij, ze kent het vak, ze weet alles van me. Nooit eerder ben ik zo lang ver liefd geweest op een vrouw. Nu ik met haar ben, hoef ik ook geen an der meer." „Dat we het aanvankelijk geheim hielden, had te maken met het oor deel van het publiek. Natuurlijk voelde ik aan dat ze me zouden veroordelen. Voor de buitenwacht hadden we het plaatje in stand ge houden dat ik nog met Belinda was. Want de zanger die de vrouw achterlaat die de mooiste liedjes podium Rob de Nijs zingt al vijftig jaar over de liefde. voor hem schreef, wordt niet be grepen. Toch zijn liefde en werk voor mij verschillende dingen. De teksten van Belinda vind ik nog al tijd prachtig, maar tussen ons was het voorbij." „Zodra ik besefte dat mijn liefde voor Henriëtte geen bevlieging was, mocht de wereld het wel we ten ook. Ia, dat heeft me fans ge kost. Nou, jammer dan." De eerste liefde „Ik was negentien. Met Ritme van de regen had ik net mijn eerste hit gehad. Samen met mijn band deed ik een optreden in Schevenin- gen. Danseres Carla Lipp stond in hetzelfde programma, met een bal let. Ze is tien jaar ouder dan ik. maar dat speelde niet mee. Voor mij was ze een intrigerende vrouw. Een persoonlijkheid. Ik kwam net kijken. Zij was door de wol geverfd en wist hoe het werk te, in ons vak én in het leven. Van haar heb ik leren vrijen. Het was een beetje de situatie zoals ik later bezong in Het werd zomer. Ik was te onschuldig om meteen tot het KONC De Nederlandse formatie KONG maakte in de jaren negentig furore met haar optredens die ze quadro- phonisch (een muzikant in elke hoek van de zaal) uitvoerde. Vorig jaar maakte de band met een nieuw album haar comeback. In het voorpgramma speelt de jonge en veelbelovende groep Atlantis. Vrijdag 11 februari, 't Beest, Goes, 20.30 uur. Ragazze Kwartet Het Ragazze kwartet bestaat uit vier jonge vrouwen die hun passie voor klassieke muziek willen de len. Het bestaat uit Rosa Arnold en Jeanita Vriens (viool), Anne- mijn Bergkotte (altviool) en Gene- viève Verhage (cello). Op het pro gramma onder meer het derde strijkkwartet van Sjostakovitsj. Zaterdag 12 februari, Grote Kerk, Groede, 20.00 uur. Luchtmachtorkest In 'A Tribute to Michael Jackson' schetsen het Luchtmachtórkest, een danser en zeven zangeressen het muzikale leven van The King of Pop. Het Luchtmachtorkest heeft, onder leiding van chef-diri gent Jos Pommer, een naam opge bouwd met het uitvoeren van bij zondere bewerkingen. Zaterdag 12 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. Patrick Le Due De Goese singer-songwriter Pa trick Le Due, die onlangs debuteer de met het album Square Moods (opgenomen met onder anderen Paskal Jakobsen en Peter Slager van Blaf), treedt op met zijn band. Het voorprogramma wordt ver zorgd door Zerah John The Gre at Escape. Zaterdag 12 februari, De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68