281 sport Jan Westdorp klopte ooit Jacques SO la Sola zet het mes in de prijs! sttïHSS Fabriekswinkel! Triatlon feestje Jan Westdorp, geboren en opgegroeid in 's-Heerenhoek, kijkt vijftig voor iSSingen jaar na zjjn enige Tourdeelname terug op zijn carrière. Tegenwoor- door Maurice steketee dig woont hij in Schoondijke. 4-delige kookset NIEUW www.sola.nl 130-dehge bestekset *£-~- 90-delige bestekset donderdag 10 februari 2011 WIELRENNEN 'VLISSINGEN - Maandenlang is Anthony van den Berg al bezig met het op poten zetten van een nieuwe triatlon in Vlissingen. Gis teren kon de inschrijving worden geopend en kreeg hij de toezeg ging dat twee Walcherse scholen met honderden leerlingen mee zul len doen aan het evenement. „Ik hoop dat de boulevard op vrijdag 1 - èn zaterdag 2 juli vol stroomt met atleten en toeschouwers." Organisator Anthony van den Berg zet in op zo'n vijftienhon derd a tweeduizend deelnemers. In tegenstelling tot vorig jaar is het evenement over twee dagen ver spreid. „We beginnen op vrijdag met een triatlon voor scholieren. Scholengemeenschap CSW heeft al toegezegd met zo'n 280 leerlin gen te komen. Ook bij Schelde- mond waren ze meteen enthou siast. Een schoolreisje wat voor die "dag gepland stond, is er zelfs voor uitgesteld. Minimaal 350 scholie ren zullen meedoen." Vrijdagmiddag is er een triatlon voor bedrijven. Voor wie niet wil zwemmen en fietsen is er 's avonds een trimloop. Op zaterdag staat de wedstrijd voor de echte fa natiekelingen op het programma, zoals onder meer de kwart triatlon (één kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilome- ter lopen). Meer informatie en inschrijven op www.triatlonzeeland.nl door René van Stee SCHOONDIJKE - In de Tour de Fran ce wonnen zestig Nederlanders tot dusverre 152 etappes. Met een beet je geluk had dit er eentje meer kunnen zijn. Een valpartij in de Ronde van 1961 gooide voor Jan Westdorp roet in het eten. In de rit Montpellier-Perpignan (9 juli) zat de Schoondijkenaar in een kop groep met vijf man. „Voor de fi nish lag een bocht van 180 graden, waardoor ik op het laatste mo ment moest uitwijken en onderuit ging. Ik wist van niks. We hadden wel zo'n Tourboek met etappebe schrijvingen, maar dat was op de eerste dag al in m'n koffer verdwe nen. Thuis kwam dat weer tevoor schijn. Aan onze ploegleider, Klaas Buchly, hadden we ook niks. Die zei nooit iets. Waardeloos." Eddy Pauwels won de etappe. Westdorp eindigde als vijfde. De inmiddels 76-jarige oud-coureur denkt nog altijd dat hij een kansje had gehad in het wiel van de Belg. Echt fijne herinneringen aan de Tour van 1961 heeft hij niet. Kop man Ab Geldermans moest al vroeg de strijd staken na een gebro ken sleutelbeen. De motivatie in de - toen nog - Oranje landen ploeg zakte zienderogen. Ook klep pers als Wim van Est, Piet van Est en Wout Wagtmans gaven er voor tijdig de brui aan. Er werd nauwe lijks iets verdiend. Westdorp reed de koers wel uit. „Op karakter. Ik reed voor het eerst op een gesponsorde fiets van Locomotief Die was veel te groot. De eerste dagen heb ik daarop af schuwelijk afgezien. Op het eind moest je 'm nog teruggeven ook. Ik had een voorbereiding van niks. Ik kwam rechtstreeks uit de Ron de van Zwitserland. In eerste in stantie zou ik de Tour ook hele maal niet rijden. Maar er vielen jongens af waardoor ik in beeld kwam." De Franse wielerlegende Jacques Anquetil won de Tour van 1961. Bij het horen van die naam glim lacht Westdorp. „Geweldig. Dat je met zo'n grootheid samen rijdt. Hij stond mijlenver boven de rest. Ik maakte er altijd een grap over. Dan was zo het van: Anquetil? Die heb ik als één van de weinige Ne derlanders ooit geklopt. Op zijn Jan Westdorp fiets nog altijd, maar niet meer zo hard. foto Peter Nicolai schouder welteverstaan..." Als ren ner vergelijkt Westdorp - geze gend met een fotografisch geheu gen en van wie alleen zijn gehoor hem enigszins in de steek laat - zichzelf met Hennie Kuiper. Een harde werker, serieus, een doorzet ter en absoluut geen sprinter. Die MODEL SAVANNE vergelijk baar merk zilverwit edelstaal 18-10 voor elke warmtebron MODEL MONIQUE vergelijkbaar vergelijk baar merk vergelijk- M baar merky 29*6. 12-persoons zilverwit edelstaal 18-10 in fraaie gratis giftbox vergelijkbaar merk ly 10 36, m Magdalenastraat 2-4 Goes tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 - 21 11 11 ma 13.00 - 17.30 uur di 09.30 - 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30 17.30 uur za 09.30 - 17.00 uur 9-persoons zilverwit edelstaal 18-10 in fraaie gratis giftbox Beter bakken en braden: vergelijkbaa aluminium pannen met keramische anti-aanbaklaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64