Bij Sportpunt Zeeland kun je i8l zeeland Winkeliers weer verenigd Paalwoningen krijgen warmte via water uit de Westerschelde De tijd dat je in een zwembad alleen nog maar kon zwemmen, is voorbij. Bij Sportpunt Zeeland in Goes kun je bijvoorbeeld een filmpje pikken tijdens het baantjes trekken. Doel krijgt zakske friet Lagere straf voor veroorzaker ernstig ongeluk Wat is er nog meer te doen? donderdag 10 februari 2011 B i .IJi.:im IJ .HM.. ~TrTTrjTrrmror^^ 1 ZWEMBAD SPORTPUNT ZEELAND door Frank van Cooten 'S-GRAVENPOLDER - Het dorp 's-Gravenpolder heeft na tien jaar weer een actieve winkeliersvereni ging. Het idee van zes winkeliers voor een doorstart is deze week omarmd door collega's tijdens een ondernemersbijeenkomst in het dorpshuis Tot tien jaar geleden zaten de on dernemers en winkeliers van 's-Gravenpolder samen in een ver eniging. Deze club bloedde echter dood, omdat de belangen van on dernemers en winkeliers toch an ders lagen, zegt groentenman Leo nard Kesselaar, de kersverse pen ningmeester van de nieuwe winke liersvereniging. De jaarlijkse braderie werd overge nomen door de dorpsraad. Deze braderie wordt inmiddels gehou den door een comité en dat blijft vooralsnog zo, benadrukt Kesse laar. „Dat heeft vooral te maken met subsidies. Wij zetten de nieu we vereniging het eerste jaar rustig op. Onze prioriteit is de gezamen lijke uitgave van het advertentie blaadje 'Het 's-Gravenpoldertje'. Dit blaadje komt dit jaar zes keer uit." De uitgave is ook bedoeld om de winkels in 's-Gravenpolder be ter te profileren ten opzichte van de winkels in Goes. Overwogen wordt het blaadje ook te versprei den in Nisse, Hoedekenskerke en 's-Heer Abtskerke. DOEL - Inwoners en sympathisan ten van Doel krijgen op zaterdag 23 april een gratis zakje friet. Het zieltogende dorp deed eind vorig jaar mee aan de wedstrijd Elk dorp verdient een Frietje van een frituuroliefabrikant. Vlaamse dorpen die verstoken zijn van een frietkraam konden een be zoek van een mobiele frituur win nen, mits voldoende Belgen hen een zakje friet gunden door via een website op een frituurloos dorp te stemmen. Doel eindigde bovenaan met 3503 stemmen. MEEST GELEZEN 1Hotel op eilandje in Veerse Meer. 2. Kritiek op locatie nieuwe kerk. 3. Verdeeldheid over kap bomen. BLOGS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze via onze site: www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Luc Oggel Stel, je geeft een kinder feestje maar je kan niet kiezen. Naar het zwem bad of toch maar naar de bioscoop? Komt dat even goed uit: in Sportpunt Zee land kan het tegelijk! Bioscoopzwemmen heet de activi teit, waarbij één van de baden wordt omgetoverd tot een letter lijk en figuurlijk spetterende film zaal. Even simpel als doeltreffend; de wanden die normaliter worden gebruikt om de baden af te scher men, kunnen ook prima dienst doen als filmdoek. „We hebben het idee ooit eens gezien op een beurs, er is een bedrijf dat aan biedt om schermen en beamers te komen installeren. Maar het kan dus ook een stuk goedkoper", grijnst bedrijfsleider Jean-Paul Lan- cee van het zwembad. Het bioscoopzwemmen wordt in middels voor het derde jaar aange boden als activiteit. Gisteren was het weer zover, al is de vrijdag avond doorgaans ingeruimd voor het bioscoopzwemmen. „Maar zo geven we kinderen die op vrijdag MIDDELBURG - Een vijftigjarige man uit Borssele tegen wie een taakstraf van veertig uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden was geëist, is woens dag door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een boete van 500 euro en een voorwaardelij ke rijontzegging van drie maan den. Op 27 juni parkeerde hij in Ovezande voor een snackbar en opende het portier. Ondanks dat hij zei goed in zijn spiegels te heb ben gekeken, botste er een auto te gen het geopende portier. De be stuurster daarvan schrok, gaf een ruk aan het stuur en botste aan de overkant van de weg tegen een fietsster, die zwaargewond raakte. avond niet kunnen of mogen, ook de kans te komen", zegt Lancee. Volgens hem is het bioscoopzwem men - maar ook de vele andere extra activiteiten die het zwembad biedt - een succes. „We zien toch dat er daardoor meer kinderen naar het zwembad komen. Het is belangrijk dat je wat extra's biedt, ook om erbij te blijven. Mensen kijken rond en gaan daar naartoe waar het leuk is." Ook deze woensdagmiddag zijn er tientallen kinderen in de 'water- zaal', die, doordat het donker is, ook echt op een bioscoop lijkt. De film, Toy Story 3, vinden ze niet al door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De paalwonin gen in Hoedekenskerke - nog steeds niet meer dan een contro versieel idee - worden wellicht ver warmd met water uit de Wester- schelde. Na het succes van de getijdenener- giecentrale aan de Total-steiger laat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele onderzoek doen naar warmtewinning uit de Wester- schelde. Uit deze studie moet blij ken of dit principe ook toepasbaar is binnen kleinschalige projecten. De architecten Bos en J.obse heb lemaal even boeiend. Emma (7) uit Kloetinge bijvoorbeeld 'heeft hem al op dvd' en vermaakt zich liever in de andere baden. Hele maal geen punt, zegt Lancee. „Sommigen blijven aandachtig kij ken, anderen kijken tien minuten, gaan tussendoor van de glijbaan en kijken daarna weer verder." Linda Gideonse en zoon Marvin (5) uit Goes zijn wel speciaal voor het bioscoopzwemmen gekomen. „Het is voor ons de eerste keer, ik vind het een leuk initiatief', zegt Linda. Haar zoon zit sinds kort op zwemles, maar vindt dat best eng. „Dit is een manier om het zwem ben in 2009 een visie ontwikkeld voor het project 'Buitenland'. Dit project richt zich op de realisatie van onder meer paalwoningen aan de Westerschelde bij het havenpla teau in Hoedekenskerke. Deze woningen voorzien zelf in hun energie. Daarin past het on derzoek van Borsele naar de moge lijkheden van warmtelevering met behulp van water uit de Wester schelde. Dit systeem is wereldwijd nog maar enkele keren toegepast. In Nederland gebeurde dat vorig jaar voor de eerste keer in het pro ject 'Duindorp' in Den Haag. In 'Duindorp' staan ongeveer 780 wo ningen. men leuker te maken." Dat blijkt. Als een ware waterrat be weegt hij zich door het water, als of hij al vijf zwemdiploma's op zak heeft. Ook Esmee (9) uit Borssele vindt het leuk dat je film kunt kijken ter wijl je zwemt. Ze heeft vandaag haar kinderfeestje en mocht van moeder Christel kiezen: naar het bioscoopzwemmen of naar het dis- cozwemmen, wat volgende week weer op het programma staat. Weer, want het zwembad was daar een tijdje mee gestopt. „Er kwam publiek op af wat je liever niet wilt hebben", zegt Lancee. Maar we hebben het afgelopen jaar toch weer opgepakt." Christel vindt dat de activiteiten zeker een meerwaarde bieden. „1 [et spreekt aan, we zijn ook ge weest bij het aquaballen en heb ben meegedaan aan de zwemdrie- daagse." Lancee is eveneens tevreden, ook over de bezoekersaantallen. Wel wil hij nog meer aan promotie gaan doen, door middel van e-mailmarketing. „Ik ben hier straks de grootste Sportpunt Zee- 1 landspammer", lacht hij. www.sportpuntzeeland.nl De komende tijd staan nog diverse activiteiten op het programma: 18 februari: discozwemmen 4 maart: aquabubble, lopen over het water in een grote bal 1 april: bioscoopzwemmen 25 april: Tim en Pim kindershow 3 tot en met 7 juli: zwem-3-daagse 7 oktober: bioscoopzwemmen 28 oktober: Halloween 18 november: discozwemmen Als het systeem ook op kleinere schaal kan worden toegepast moet daar zeker een grote markt voor zijn. Het aantal projecten dat verge lijkbaar is met de omvang van het project in Hoedekenskerke is im mers vele malen groter dan een 1 project met een grootte zoals in Den Haag. Daardoor worden de j toekomstmogelijkheden van warmtewinning aanzienlijk ver groot, meent het college van de ge- meente Borsele. Het onderzoek naar deze vorm 2 van warmtewinning is een doel- j stelling uit het gemeentelijk ener- j gie- en klimaatbeleid. Borsele profi- j leert zich als 'energiegemeente'. I Linda Gideonse en zoon Marvin (5) zijn speciaal voor het bioscoopzwemmen gekomen. Zwembad Sportpunt Zeeland Het subtropische zwembad met meer dan duizend vierkante meter zwem- plezier is het hart van Sportpunt Zeeland. Het zwembad is onderverdeeld in een recreatiebad, peuter- en kleuterbad, whirlpool, wedstrijdbad van 25x15 meter en twee baden met variabele diep te. Er zijn twee glijbanen, voorzien van lichteffecten. Behalve recreatief zwemmen wordt er banenzwemmen, seniorenzwemmen, dameszwemmen, zwangerschaps zwemmen, aquafitness, 50-fit aqua-fysio, aqua-fibromyalgie, aqua-therapie en volwassenen zwemles geboden. Ook zijn er zonnebanken, stoomcabines en een hot whirlpooltuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58