281 sport Langeafstandlopers uit de SO la 159.-1 staOTJ» mfflm Sola zet het mes in de prijs! 1 Fabriekswinkel! Triatlon feestje voor Vlissingen ATLEtlEK Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd, sportende familieleden in de Dit sportgen wordt overgegeven van gene- schijnwerpers. Vandaag de familie ratie op generatie. Wekelijks zet de PZC Heikoop. iKji Beter bakken en braden 4-delige kookset NIEUW 70-delige bestekset1 130-delige bestekset 1 Magdalenastraat 2-4 Goes 10a donderdag 10 februari 2011 door Maurice Steketee VLISSINGEN - Maandenlang is Anthony van den Berg al bezig met het op poten zetten van een nieuwe triatlon in Vlissingen. Gis teren kon de inschrijving worden geopend en kreeg hij de toezeg ging dat twee Walcherse scholen met honderden leerlingen mee zul len doen aan het evenement. „Ik hoop dat de boulevard op vrijdag 1 en zaterdag 2 juli vol stroomt met atleten en toeschouwers." Organisator Anthony van den Berg zet in op zo'n vijftienhon derd a tweeduizend deelnemers. In tegenstelling tot vorig jaar is het evenement over twee dagen ver spreid. „We beginnen op vrijdag met een triatlon voor scholieren. Scholengemeenschap CSW heeft al toegezegd met zo'n 280 leerlin gen te komen. Ook bij Schelde- mond waren ze meteen enthou siast. Een schoolreisje wat voor die dag gepland stond, is er zelfs voor uitgesteld. Minimaal 350 scholie ren zullen meedoen." Vrijdagmiddag is er een triatlon voor bedrijven. Voor wie niet wil zwemmen en fietsen is er 's avonds een trimloop. Op zaterdag staat de wedstrijd voor de echte fa natiekelingen op het programma, zoals onder meer de kwart triatlon (één kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilome ter lopen). Meer informatie en inschrijven op www.triatlonzeeland.nl door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Voor de familie Hei-- koop draait een groot deel van de weekindeling om sporten. Oudste zoon Martijn (15) is de woning aan de Kluutstraat echter ont vlucht, vertelt moeder Carianne (42). De puberzoon heeft gevoels matig waarschijnlijk weinig spor tieve ervaringen te delen. „Martijn is vorig seizoen gestopt met voet ballen. Zijn interesses liggen mo menteel meer bij meisjes, muziek en zijn elektrische gitaar." De ne genjarige Iris en haar oudere broer tje Jasper (12) zitten wel keurig in de ruime zitkamer te wachten. Kom maar op met je vragen, lijken ze te denken. De boomlange Sebas- tiaan '(41) zet de televisie uit en ploft naast zijn dochter op de bank. Carianne Heikoop, geboren Berre- voets, weet wat er te koop is in de wereld. Als topturnster, begin ja ren tachtig, reisde ze nagenoeg de hele wereld over. Ze turnde onder meer de benen uit haar lijf tijdens de wereldkampioenschappen van De familie Heikoop met vlnr Jasper, Carianne, Martijn, Sebastiaan en Iris. foto Dirk-Jan Gjeltema 1983 in Boedapest. Als dertienjari ge bezocht ze verder wereldsteden als Moskou en Riga. „Als ik nu mijn kinderen zie, denk ik wel eens: had ik die tijd maar wat be wuster meegemaakt. Maar ik ben wel van mening dat het me ook heel veel goeds heeft gebracht en me gevormd heeft tot degene die ik nu ben." De geboren en getogen Zierikzeese koos vervolgens voor een eveneens niet alledaagse maat schappelijke carrière. Tot voor zes jaar geleden stond ze een decen nium haar mannetje als hoofd agent in Rotterdam. „Ik heb inder daad wel wat spannende dingen meegemaakt", zegt Carianne met een alleszeggende blik. „Het was overigens een geweldige tijd, die ik niet had willen missen. Maar toen we pas langs een heftig verkeerson geluk kwamen, was ik toch opge lucht niet uit de auto te hoeven. Nee, laat mij maar lekker rokjes verkopen. Dat gaat er een stuk ge moedelijker aan toe." Ook de sportieve boog staat bij Ca rianne momenteel minder gespan nen. „Nadat ik eenmaal drie kinde ren op de wereld had gezet, waren er toch wel wat kilootjes teveel bij gekomen. Toen ben ik gaan hardlo pen, samen met Sebastiaan. Maar wat voor mij pure ontspanning is, benadert Sebastiaan dat wat serieu zer, hoor." De in Capelle aan den IJssel opge groeide Sebastiaan raakte geduren de zijn dienstplicht verslingerd aan het hardlopen. „Het was dat SMMHBHHSBHBBnBSBBHMMH model capri vergelijk baar merk vergelijkbaar merk vergelijk baar merk J vergelijkbaar®'' f merk W 63 6.- alummium pannen met keramische anti-aanbaklaag zilverwit edelstaal 18-10 voor elke warmtebron model monique 8-persoons zilverwit edelstaal in fraaie gratis giftbox WÊÊÊ vergelijk- tl baar merk mf lik 29'6.- Mmk m 12-persoons zilverwit edelstaal 18-10 in fraaie gratis giftbox vergelijkbaar merk tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 - 21 11 11 ma 13.00 - 17.30 uur di 09.30 - 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30- 17.30 uur za 09.30- 17.00 uut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54