zeeland 119 verborgen schoonheid 'Volgende bord is wel stormbestendig' Stortemelkrace vanaf de Campveerse toren Uitbreidingsplan voor jachthaven PvdA met rozen de straat op in Goes Wegafsluiting Vaanplein Rotterdam Watertop biedt doorkijkje naar mogelijke toekomst Deltagebied Souburger hoeft niet terug naar de gevangenis donderdag 10 februari 2011 steeds. „De afbrokkeling daarvan vind je op dit moment bijna over al, maar Nederland liep toch voor op met bijvoorbeeld vrouwenrech ten en drugsbeleid", zegt Verdier. Zierikzee kon een kleine drie jaar geleden op zeer bescheiden wijze kennis maken met een fraaie van zijn fo tografisch werk. Hij exposeerde toen in het atelier van Alexandra Kloek aan het Kraanplein enkele foto's in combinatie met schilde ringen van de atelierhoudster zelf. Daar gaf hij al een indruk van zijn experimenten met licht en contras ten. Verdier creëert sferen. Hij is een aandachtige wandelaar, altijd op zoek naar de voorwaarden om de mooiste taferelen te arrangeren. Welke straat, welke gevel, welke steenstructuren, welke bomen, welke gevels, welke hekken en wel ke wolkenpartijen daarboven bie den een decor voor de ultieme fo to's die Verdier ambieert. Hij werkt met analoge camera, vaak alleen in zwart/wit, hoewel met werk van Verdier. foto Dirk-Jan Cjeltema hij zich ook een meester toont in het vastleggen van unieke fragmen ten waarin kleur een hoofdrol speelt. In dit verband schuilt ach ter één van de foto's die Simon Van der Haagen van Verdier aan kocht een mooi verhaal. Het be treft een theaterfoto: een danser in imponerend blauw licht. Hoe moest de fotograaf die broze sfeer van het nachtelijk uur én de ex pressie van de danser vangen? Extra belichting zou afbreuk doen. „Ik ben aan het experimenteren ge gaan met 3200 ASA en verwarmde ontwikkelaar. Het resultaat was een soort druppeltechniek en de juiste sfeer die ik wilde hebben", licht Verdier toe. Hij meldde het re sultaat van zijn experiment aan fo tofabrikant Kodak in Parijs. Daar bestond er geen belangstelling voor, maar Kodak New York toon de zich enthousiast en wijdde er een artikel in hun bedrijfsmagazi- ne aan. „Bovendien kreeg ik een doos met 1500 filmrolletjes van hen toegestuurd als dank. Maar dat artikel betekende veel meer voor me. Het leverde mij veel op. Vanaf dat moment kwamen er aanzienlijk wat opdrachten bin nen van uit de mode- en parfum- branches." Verdier maakt nadrukkelijk onder scheid tussen zijn werk als foto graaf om een inkomen te verwer ven en de foto's die hij als kunste naar maakt. De zogeheten Ka- luwa-serie leverde hem internatio nale roem op. Kaluwa is de naam van de jonge vrouw die destijds plotseling voor hem stond in een metrostation: imponerend mooi. Verdier wist haar te overtuigen dat zij echt voor hem moest poseren. Kaluwa stemde toe. De fotoserie le verde haar een boeiende carrière in de modewereld op. Nu Verdier zich prettig gesetteld voelt in Zierikzee, wilde hij op kunstzinnig gebied graag weer eens aan de slag: Een expositie met werk waarmee hij zich focust op de verborgen schoonheid van Zierikzee. Van der Haagen, inmid dels een bewonderaar van de fo to's en de werkwijze van Verdier heeft zich spontaan bereid ver klaard als 'een soort agent' op te treden tijdens de voorbereiding. „Het moet een mooi evenement worden op een heel bijzondere lo catie en met heel mooi werk. Eind mei wordt de expositie geopend." Verder houden de mannen de spanning er nog even in. zierikzee - Het zit even niet mee voor het Business Park in Zierikzee. Voor de kavels van het prestigieuze bedrijventerrein is vooralsnog niet veel con crete interesse getoond. Het verlichte reclamebord dat bedrijven naar de rand van Zierikzee moet trekken, draagt daar momenteel niet aan bij. Na dat het bord het al tijden zonder rechterbovenhoek moet stellen, heeft af gelopen weekeinde de wind opnieuw een gevoelige slag toegebracht. De ge meente Schouwen-Duiveland laat het er echter niet bij zitten. Er komt zo snel mogelijk een nieuw, stormbestendig bord. Daarop komt meteen de ac tuele informatie over het bedrijventerrein, aangepast aan het nieuwe beleid dat onlangs door de gemeenteraad is aangenomen. foto Dirk-Jan Gjeltema VEERE Roeivereniging De Zeeuwse Deer nen houdt zaterdag de vierde Stor temelkrace. Zo'n achttien roeisloe- pen gaan de strijd met elkaar aan op het Veerse Meer. Om 13.00 uur valt het startschot vanaf het schip de Stortemelk, dat ter hoogte van de Campveerse toren in Veere ligt. De sloepen moeten de eilanden voor Veere ronden. De opbrengst van de race gaat naar Pink Ribbon. WEMELDINCE De jachthaven van Wemeldinge wacht een forse uitbreiding. Het plan is om aan de oostzijde van de voorhaven 120 tot 130 extra plaat sen te creëren. Dat vergt een aan passing van het bestemmingsplan. De gemeente Kapelle, beheerder van het water, wil de procedure medio april opstarten. Het uitbrei dingsplan wordt maandag om 19.30 uur in het havenkantoor op het Sluisplateau gepresenteerd. GOES De PvdA houdt een Zeeuwse Roos tour, waarbij de diverse Zeeuwse steden worden bezocht. Zaterdag 12 februari is de fractie te vinden in de straten van Goes. Volgens de PvdA weet 40 procent van de be volking niet dat er op 2 maart ver kiezingen voor de provinciale sta ten zijn. Lijsttrekker Annebeth Evertz gaat daar samen met andere kandidaten bekendheid aan geven. BARENDRECHT De verbindingsweg tussen de A29 en de A15 op het knooppunt Vaan plein bij Rotterdam is maandag 14 februari in de avond en nacht afge sloten in verband met werkzaam heden. Het gaat om de verbinding tussen de weg vanuit Zierikzee en de A15 richting Ridderkerk. Ver keer wordt omgeleid via een specia le omleidingsroute. De afsluiting duurt van 21.00 uur tot de volgen de ochtend (15 februari) 5.00 uur. door Piet Kleemans OUWERKERK - Boeiend en inspire rend. Zo omschrijft Nico Lands man van Stichting Kennis Net werk Delta water de gisteren in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk gehouden 'watertop'. De bijeenkomst trok zo'n 50 - vooral uit het bedrijfsleven afkomstige - bezoekers. Zij kregen een doorkijk je naar de mogelijke toekomst van het Deltagebied. Ideeën zijn er zat, benadrukt Landsman en sommige zijn al in een verder gevorderd stadium. Als voorbeeld noemt Landsman on der meer de plannen voor realise ring van de jachthaven van de toe komst en experimenten met het kweken van algen ten behoeve van zowel energieopwekking als voedselproductie. „Er zijn allerlei initiatieven en wat mij opgevallen is, is dat er heel goed gekeken wordt naar de combinatie van ver nieuwing, duurzaamheid en een breed maatschappelijk draagvlak. Het is beter om van het begin af aan mensen bij de ontwikkeling van ideeën te betrekken." Het resultaat vanbijeenkomsten als de watertop is volgens Lands man moeilijk te meten. „Ik ver wacht zeker spin-off Alleen is dat niet altijd direct zichtbaar." Lands man richt de blik nu op Dutch Del ta Design 2012, een initiatief om Nederlandse waterexpertise op de kaart te zetten in binnen- en bui tenland. „We hopen veel mensen naar Nederland te kunnen halen." TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 www.tmcwoonwinkels.nl den haag - Een 23-jarige man uit Oost-Souburg hoeft niet terug naar de gevangenis. Het Haagse ge rechtshof heeft gisteren bepaald dat de man in plaats van vier maanden celstraf een werkstraf van 240 uur mag verrichten. De man is in hoger beroep veroor deeld tot een halfjaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk voor het be zit van twee pistolen en zestien gram cocaïne. Deze straf is gelijk aan het eerdere vonnis van de politierechter in Middelburg. De Oost-Souburger heeft het on voorwaardelijk deel van deze straf al achter de rug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49