Route tussen dorp en haven moét veiliger Alain Verdier focust op IIHRRI 18 11 jjg jj ilSNHÈfc Oosterlander krijgt celstraf voor afpersing BRUINISSE Ruim baan voor fietsers Vrouw uit Nieuwerkerk krijgt taakstraf voor uitkeringsfraude donderdag 10 februari 2011 mgsmmaemsemismmmisismiisamsmsmmiismssstsm door Joeri Wisse BRUINISSE - Het moet aantrekkelij ker worden om als fietser of voet ganger van Oost- naar West-Brui- nisse en andersom te gaan. Het ge meentebestuur wil op de route on- derlangs de dijk ruim baan maken voor langzaam verkeer. Toeristen die in de jachthaven of een vakan tiepark aan de andere kant van de N59 verblijven, zijn hierdoor eer der geneigd een bezoekje aan het centrum te brengen, is het idee. De enige verbinding tussen het oude dorpshart en Grevelingen- hout en Aquadelta - de Noorddijk - is de gemeente een doorn in het oog. Auto's rijden er te hard, waar door voor fietsers een onveilige si tuatie ontstaat. Bovendien is de weg onder het viaduct een onaan gename plek om te vertoeven. Het beton is beklad met graffiti, er ligt vaak zwerfafval en jongeren ge bruiken het als een hangplek. Om hier iets aan te doen, stelt het college van burgemeester en wet houders voor om de Noorddijk in te richten als een fietsstraat met daarnaast een breed trottoir. Tus sen twee fietsstroken in komt een strook klinkers van negentig centi meter breed. Die forceert automo bilisten langzamer te rijden. Een andere maatregel is het verleg gen van het kruispunt met de Ha- vendijk. Auto's die vanaf Aquadel ta richting de Vissershaven rijden, mogen weliswaar niet harder dan dertig kilometer per uur, maar de weg is zó ingericht dat er in de praktijk veel harder wordt gere den. Door de oprit naar de haven een paar meter te verleggen rich ting de Deltastraat, ontstaat een meer haakse aansluiting. In combi natie met een verhoogd plateau, moet dit de automobilist dwingen om gas terug te nemen. Al deze maatregelen maken het voor fietsers en voetgangers pretti ger toeven. Overigens ligt er nu al een apart fietspad langs de route, maar dat wordt nauwelijks ge bruikt om van oost naar west te rij den. Fietsers moeten flink in de trappers en bovendien een stukje omrijden, waardoor die optie niet aantrekkelijk is. Om de weg aan te passen, is er meer ruimte nodig onder het via duct. Die kan gewonnen worden door het talud steiler te maken. Hiermee slaat de gemeente twee vliegen in één klap; een steiler ta lud is een slechte hangplek. door Ad Roos MIDDELBURG - De - rechtbank in Middelburg heeft een 58-jarige vrouw uit Nieuwerkerk een taak straf van 200 uur en een voorwaar delijke celstraf van vier maanden opgelegd. Er was een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden geëist. De vrouw werd verdacht negen jaar lang (van 2001 tot 2010) uitke ringsfraude te hebben gepleegd. De vrouw kreeg een eenouderuit- kering. Haar 49-jarige ex-man ver bleef echter regelmatig bij haar en dat was niet opgegeven. Haar ex, door Ali Pankow Was het toeval of voorbestem ming dat Alain Verdier twintig jaar geleden min of meer willekeurig richting Zeeland koerste toen hij in de buurt van Breda besloot een om metje te maken op weg naar zijn oorspronkelijke bestemming? Wandelend door Zierikzee wist hij toen al hier ooit te zullen terug keren. Hij woont hier nu twee jaar en acht het tijd worden de stad iets terug te geven als dank voor de gastvrijheid die hij hier ervaart. Dat gebeurt in de vorm van een bijzondere expositie, waarvoor hij nu druk bezig is met de voorberei dingen. De fotograaf weet zich daarbij gesteund door de medewer king van Simon van der Haagen, muziek- en beeldende kunstlief hebber uit Zierikzee. Alain Verdier (2948, Parijs) is foto graaf en musicus. „Ik werd gebo ren op de keukentafel. Die onge wone situatie, die gedrevenheid en spoed zijn terug te vinden in mijn loopbaan", grapt de Frans man. Hij wijdde zich vol passie zo wel aan de muziek (zang en gi taar) als aan de fotografie. Verdier deed met zijn band The Shakes di verse Europese steden aan. „Onze toenmalige leadgitarist Dany Lade- macher is later bij Herman Brood gaan spelen." The Shakes waren destijds ook in Amsterdam, voor Verdier 'the place te be' eind jaren zestig. „Nederland onderscheidt zich met een liberale mentaliteit", vond en vindt hij zelfs nu nog v-7'0 - "7 Kunstfotograaf Alain Verdier (r) samen met Simon van der Haagen, die het initiatief heeft genomen tot een expositie De Noorddijk wordt een fietsstraat. Vanwege de 'klim' en een haarspeld bocht laten fietsers het huidige fietspad linksliggen. foto Dirk-Jan Gjeltema die werd verweten dat hij profijt had getrokken van haar uitkering, is vrijgesproken. Volgens de recht bank wist de man niet dat de vrouw een uitkering had. Het stel scheidde in 1995. Volgens verkla ringen van buren verbleef de man vanaf 2001 bij haar. Een onderzoek door de sociale recherche in 2006 leverde niets op. In 2009 volgde een nieuw onderzoek na een ano nieme tip. De gemeente heeft het paar verzocht binnen tien dagen ruim 150.000 euro aan onterecht genoten uitkering over te maken. De vrouw tekent hoger beroep aan. door Canis Zijlmans OOSTERLAND - Een 35-jarige Litou wer uit Oosterland is door de rechtbank in Rotterdam veroor deeld tot ruim zes maanden cel voor het afpersen van landgeno ten, die werkten bij een bloembol lenkweker in Nieuwe Tonge. De Li touwer moet bovendien 900 euro smartengeld aan de kweker beta len omdat hij hem mishandelde. Hij is ook veroordeeld voor het ge bruik van een vervalst Litouws rij bewijs, waarmee hij zich legiti meerde bij zijn aanhouding. Pas na zijn aanhouding durfden de werknemers van de kweker aangif te tegen de Oosterlander te doen. Een slachtoffer raakte 700 euro kwijt, die de Oosterlander van de rechtbank moet terugbetalen. Dat een ander z'n voortanden kwijt raakte na een ruzie vindt de rech ter niet bewezen. De Litouwer zegt dat alle aangif ten vals zijn. De bollenkweker zou tegen hem zijn, omdat hij de vrien din van de man heeft afgepikt met wie hij onlangs een zoontje kreeg. De aanklager eiste eerder 30 maan den cel, maar de rechtbank matig de de straf omdat de Oosterlander niet eerder is veroordeeld en de af persingen 'niet stelselmatig en langdurig' waren. RUDE STATS Sportverslaggever Rudy Boogert schrijft over het amateurvoetbal, ge vangen in statistieken en feitjes. LEZERSFOTO Een mooie foto gemaakt of nieuws feit vastgelegd? Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Lees alle weblogs op www.pzc.nl/blogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48