Zeeland PZC Ook dit eiland vraagt om oplossing D Zorg om uitbreiden winkels SCHOUWEN-DUIVELAND 18 21 11-12 FEBR. WOONLAND.NU almanak Semantisch geheugen Diep nadenken, strategie bepalen en dan pas een schijf verzetten Nog tot 13.00 uur vanmiddag! miljoen Ruim baan voor fietsers in Bruinisse Plan voor tophotel in Veerse Meer 17 Donderdag 10 februari 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Schouwen-Duiveland en Oostflakkee pleiten voor ver dubbeling van de N59, de weg van het Hellegatsplein tot de Philipsdam. Samen met ondernemers wordt een pleitnota geschreven. e bereikbaarheid van Schouwen-Duiveland laat te wensen over. Niet alleen voor bedrij- door Melita Lanting ven en toeristen, maar ook voor de forensen die wonen op Schou wen-Duiveland en werken jn Rot terdam. Files - in de spits en tij dens het zomerseizoen - hinderen de economische ontwikkeling op Schouwen-Duiveland, stelt wet houder Wim Stouten. Hij wil dit oplossen door de aanleg van een vierbaansweg tussen het Hellegats plein en de kruising met de Phi lipsdam (de N59). Dat is opmerkelijk, want daarmee gaat Stouten voorbij aan de proble men die zich op het eigen eiland voordoen, en die zijn ook niet ge ring. Lange files voor de stoplich ten bij Nieuwerkerk, opstoppin gen bij de rotonde Zierikzee en niet te vergeten de lange linten langzaam rijdende auto's achter tractoren op de weg tussen Zierik zee en Haamstede. Problemen waar de ondernemers en plaatselij ke politici al jaren aandacht voor vragen. Een verdubbeling van de N59 op Schouwen-Duiveland is volgens Stouten geen optie, want 'daar is totaal geen draagvlak voor'. Bovendien rept Stouten niet over de N57, het laatste stuk tus sen Serooskerke en de Stormvloed kering. Een weg waar al sinds de gereedkoming van de pijlerdam met enige regelmaat over wordt ge debatteerd. Dit debat beperkt zich niet tot de lokale politiek. Ook op provinciaal niveau en zelfs binnen de Tweede Kamer is aandacht voor de doorstroming op deze rou te. Dan wordt vaak gesproken over bruinisse - De ondernemersvereni ging Bruinisse maakt bezwaar te gen een mogelijke uitbreiding van het winkelareaal in Nieuwerkerk. Volgens de Bruse ondernemers is de voorgenomen uitbreiding een gevaar voor de detailhandel in zo wel Zierikzee als Bruinisse. De Bruse ondernemersvereniging reageert op het ontwerpbestem- mingsplan Vierbannenstraat Nieu werkerk. Dit plan maakt het moge lijk het winkelareaal in Nieuwer kerk met omstreeks 2000 vierkan te meter uit te breiden. Dat bete kent volgens de Bruse onderne mers ongeveer een verdubbeling. Daarbij is volgens hem niet duide lijk hoe de extra ruimte precies wordt ingevuld en dat betekent volgens de protesterende onderne mers dat het in strijd kan zijn met de gemeentelijke detailhandels- structuurvisie waarin staat dat eventuele uitbreiding moet passen bij de lokaal verzorgende functie van de winkels. gm&mmgimmtmms mmmsmsm® het poldertracé, een nieuwe weg om doorgaand verkeer weg te hou den van de kern Burgh-Haamste- de. Maar ook het weghalen van het doorgaande verkeer uit Zierik zee en het aanleggen van tractor- passeerstroken staan hoog op de wensenlijst van inwoners en poli tiek. Misschien dat deze wensen uitein delijk ook worden opgenomen in de pleitnota richting Rijksover heid. De ondernemers - die mee schrijven aan de nota - hebben in het verleden in ieder geval te ken nen gegeven daar belang aan te hechten. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! zierikzee - Het was een spannende strijd tijdens het jaarlijkse schooldamkampioenschap voor Schouwen-Duiveland. Vijftien viertallen van zes verschillende basisscholen zetten hun beste been tje voor. Het schooldamkampioenschap werd voor de achttiende keer gehouden. De beste dam mers kwamen van De Meerpaal in Bruinisse (win naar bij de welpen, groep vijf en zes) en de Theo Thijssenschool uit Zierikzee (winnaar bij de pupil len, groep zeven en acht). De tweede plaats werd in beide categorieën gewonnen door de Samuel- school uit Kerkwerve. foto Dirk-Jan Cjeltema SS y,, - Tip? redactie@pzc.nl Hoe kan het dat een collega wel uw idee heeft onthouden, maar is verge ten dat het uw idee was? Maken we dat niet allemaal weieens mee? Daar zitten volgens schrijver Douwe Draaisma geen kwade bedoelingen achter. Douwe werd deze week geïn terviewd over Het Vergeetboek en dat had de medewerkster van het kantoor in Middelburg gehoord. Een begenadigd spreker, die Douwe, heer lijk om naar te luisteren, zei de mede werkster. De reden dat die collega het idee brengt alsof het zijn idee is, komt door het geheugen. We hebben een semantisch geheugen voor feiten, gebeurtenissen en begrippen. En we hebben een geheugen dat persoonlij ke gebeurtenissen opslaat. Hoe dat geheugen heet, was ze vergeten. Trekking 10 februari Staatsloterij Mega Jackpot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47