Zeeland PZC Groen licht voor plan De Statie Hulst 'Plattelanders' bij elkaar CDA peilt wensen jeugd in de gemeente Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 BOUWPLAN Raad van State wijst bezwaren af 20 en 21 11-12 FEBR. WOONLAND.NU Avondje vertier voor een shelterbox Nog tot 13.00 uur vanmiddag! WONINGBEURS ZEELAND Het is een zeperd of wij zijn naïef geweest' Donderdag 10 februari 2011 msmmmssmmm mmsmmmm mum ss mmmmmmm tsmmmssmmm Groep Van de Voorde is tot in Dubai actief Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BSBSËMMMSmMHmHHnaHNHMMHaHHMHMEaBBHSaS door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst kan zonder verdere omhaal verder met De Statie, de ontwikkeling van het zuidwestelijk deel van Hulst met winkels en woningen. De Raad van State heeft alle bezwaten te gen het bestemmingsplan van ta fel geveegd. De uitspraak van de RvS maakt nu definitief de weg vrij voor de herinrichting van de Absdaalse- weg, het Stationsplein, het Haven- fort, het Scharnier, de kop van de Steensedijk en de uitbreiding van de woonwinkel van Morres tot breed woonthemacentrum. In de vijf deelgebieden zijn wonen en werken gecombineerd. Medio december 2008 stelde de Hulster gemeenteraad bestem mingsplan De Statie vast en de provincie sprak zich er negen maanden later positief over uit. Een aantal belanghebbenden bleef echter bezwaren houden en stelde beroep in bij de Raad van State. Twee supermarkten in het gebied wilden de verhuizing van de Al- bert Heijn naar het Stationsplein voorkomen. De Raad van State ziet geen problemen in de komst van nog een supermarkt. Verder hadden projectontwikke laars bezwaren tegen de bouw van twee grondgebonden woningen aan het Stationsplein, naast het winkelcentrum. Zij claimen dat er mondelinge toezeggingen waren dat zij er appartementen mochten bouwen. De RvS wijst die bezwa ren af onder de noemer onderne mersrisico. Bewoners van het appartementen complex Hughelijnstaete aan de Steensedijk stelden beroep in om dat zij het niet eens zijn met de hoogte van zestien meter van een woonwinkelcomplex aan de Absdaalseweg, tegenover Hughe lijnstaete. Zij vrezen voor inkijk in hun appartementen en verlies van uitzicht. De Raad van State acht de bouw hoogte niet bezwaarlijk. Tenslotte wees de Staatsraad het beroep van tuincentrum Life 8c Garden tegen de mogelijke vesti ging van een ander tuincentrum in het Life Style Village van Mor res af De Raad van State bestrijdt dat er in Hulst te weinig markt- ruimte voor twee tuincentra is. De gemeente Hulst is vanzelfspre kend zeer tevreden over de afloop van het beroep. „We kunnen nu eindelijk verder", zegt wethouder Adri Totté. De Albert Heijn wil snel bouwen -en wij gaan aan de slag met de ontsluitingswegen." SLUIS - Vertegenwoordigers van dertien regio's die deelnemen aan het project 'Vital Rural Area' zijn momenteel te gast in Sluis. Het gaat om gebieden uit Nederland, België, Duitsland, Noorwegen, De nemarken en Groot-Britannië. De gemeente Sluis vertegenwoordigt daarbij ook Hulst en Terneuzen. De regio's komen regelmatig bij een om te praten over typische plattelandszaken. De bijeenkomst duurt twee dagen: gisteren en van daag. De deelnemers gaan discus sies aan, beluisteren lezingen en doen mee aan workshops. De Bres- kense Petra de Boevere ('het meis je van de slijterij') vertelt over het gebruik van 'social media'. Als af sluiting krijgen de deelnemers van middag een excursie door Sluis. De gasten overnachten in Hotel Dikke van Dale en dineerden gis teravond bij Pure C. TERNEUZEN - Vijf lokale artiesten en muziekgroepen zet ten gisteravond in het Scheldetheater in Terneuzen hun bestje beentje voor om de leden van de Zeeuws-Vlaam- se rotaryclubs te vermaken. Het doel van de benefietavond van de Rotary was heel wat minder grappig, maar wel heel erg nuttig: geld inza melen voor de Stichting Shelterbox Nederland. Zij biedt hulp in rampgebieden met 'shelterboxen'. Dat zijn tenten voor tien personen met daarin de belangrijkste benodigdheden om te overleven, zoals een waterzuive ringsapparaatje. Iedere bezoeker betaalde 22,50 euro voor de benefiet avond. De precieze opbrengst was gisteravond nog niet bekend. foto Peter Nicoiai door René Hoonhorst OOSTBURG - Met het verdwijnen van discotheek Joy in Cadzand ra ken West-Zeeuws-Vlaamse jonge ren over twee jaar weer een attrac tie kwijt. Hoog tijd om de wensen van jongeren eens te inventarise ren, vindt het CDA Zeeland. De partij roept jongeren op vrij dagavond 18 februari naar café Zeeuwse Meisjes aan de Markt in Oostburg te komen. In het boven zaaltje kunnen zij van 20.00 tot 21.30 uur aanwezige politici ken baar maken wat hun wensen zijn. „We hebben het in de regio vaak over zorg en ouderen. Maar krimp gaat ook over het wegtrekken van jongeren. De jeugd mag letterlijk niet het kind van de rekening wor den", legt Aniek Uitdewilligen uit. Het Sluise CDA-raadslid stelt dat raad en Staten niet alleen willen weten waar jongeren (willen) uit gaan. „Waar en hoe willen ze spor ten en recreëren, welke culturele voorzieningen zijn voor hen van belang, hoe ver willen ze er voor reizen, wat missen ze? En vooral, welke ideeën hebben ze om het voorzieningenpakket uit te brei den?" Beloven dat wensen ook worden ingewilligd, kan Uitdewilli gen niet, 'maar we gaan zeker met suggesties aan de slag'. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! Trekking 10 februari Staatsloterij Mega Jackpot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37