Triatlon feestje voor heel la 281 j»i SO Sola zet het mes in de prijs! Fabriekswinkel! 'Manipulatie met sportuitslagen neemt toe' INSCHRIJVING GEOPEND Anthony van den Berg hoopt dat boulevard vol stroomt met atleten 4-delige kookset SQLAPW& Magdalenastraat 2-4 Goes 4-delige kookset Beter bakken en braden: donderdag 10 februari 2011 BOCHUM - Het manipuleren van wedstrijdverloop en uitslag neemt toe in Europa. Dat is de stellige overtuiging van Carsten Koerl, die gisteren als getuige-deskundige is verhoord in de rechtszaak die in Bochum dient naar aanleiding van een grootschalig omkoopschan daal in het voetbal. „We gaan ervan uit dat er in de af gelopen vijf maanden gesjoemeld is met zeventig tot honderd duels in Europa", gaf de directeur van het gespecialiseerde onderzoeksbe- drijf'Sportradar' de Duitse rechter te verstaan. „In zo'n 24 Europese landen speelt het probleem." Koerl noemde geen namen en zei ook niet op welk competitieniveau de risico's het grootst zijn. Wel voegde hij eraan toe dat ge zien de vele tienduizenden wed strijden die er jaarlijks op het pro gramma staan, het percentage ver dachte duels erg klein is. Maar er is, zeker nu internet steeds belang rijker is geworden, wel veel geld mee gemoeid. „Er is duidelijk een ontwikkeling gaande in het gokcircuit. Tegen woordig zijn er veel meer mogelijk heden geld te verdienen", aldus Koerl, die in opdracht van onder meer de Duitse bond DFB, de Ue- fa en de Fifa voetbalweddenschap pen analyseert. Alleen in Duits land al gaat daar op jaarbasis 4 mil jard in om. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Maandenlang is Anthony van den Berg al bezig met het op poten zetten van een nieuwe triatlon in Vlissingen. Gis teren kon de inschrijving worden geopend en kreeg hij alvast de toe zegging dat twee Walcherse scho len met honderden leerlingen mee zullen doen aan het evenement. „Ik hoop dat de boulevard op vrij dag 1 en zaterdag 2 juli vol stroomt met atleten en toeschouwers." In 2010 werd er al een kleine triat lon gehouden in Vlissingen, dit jaar krijgt het evenement een ver volg. Het wordt een stuk grootser van opzet. Organisator Anthony van den Berg zet in op zo'n vijftienhon derd a tweeduizend deelnemers. In tegenstelling tot vorig jaar is het evenement over twee dagen ver spreid. „We beginnen op vrijdag met een triatlon voor scholieren. Scholengemeenschap CSW heeft al toegezegd met zo'n 280 leerlin gen te komen. Ook bij Schelde- mond waren ze meteen enthou siast. Een schoolreisje dat voor die dag gepland stond, is er zelfs voor uitgesteld. Minimaal 350 scholie ren van Scheldemond zullen mee doen. Het is voor de sportklassen zelfs een onderdeel van hun les." De eerste editie van de triatlon in Vlissingen was een succes. Ook dit jaar vindt het evenement weer plaats. Vrijdagmiddag is er een triatlon voor bedrijven. Voor wie niet wil zwemmen en fietsen is er 's avonds een trimloop. Op zaterdag staat de wedstrijd voör de echte fa natiekelingen op het programma, zoals onder meer de kwart triatlon (één kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilome ter lopen). „We hebben een prach tig parkoers uitgezet. Er wordt ge zwommen voor de boulevard van af Phanta Rhei tot de Gevangento ren en ook het fietsen en lopen vindt grotendeels hier plaats." MODEL CAPRI vergelijkbaar merk I vergelijk baar merk vergelijkbaar merk vergelijk baar merk zilverwit edelstaal 18-10 voor elke warmtebron vergelijkbaar merk 10 36, tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 - 21 11 11 ma -13.00 - 17.30 uur di 09.30 - 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30 - 17.30 uur za 09.30 - 17.00 uur zilverwit edelstaal 18-10 voor elke warmtebron vergelijk- J baar merk m ##i 29*6.. fft» aluminium pannen met keramische anti-aanbaklaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28