2oI zeeland Plan voor tophotel op eiland in Veerse 'Het is een zeperd of wij zijn naïef geweest' PALLAZZ'EAU nm g m Vrouwenpolderse ondernemer Marco Doeleman en Belgisch CXC S U SI Cl bouwconcern Cordeel hebben een ambitieus doel. Een topho- Het vijfsterrenhotel krijgt vijf tot zeven bouwlagen vanaf de waterlijn en tel m het Veerse Meer met de naam van een mondiale keten. ontsponning, met uitgebreide weinessvoorzieningen, bepalen het karakter. donderdag 10 februari 2011 een architectuur, afgeleid van een burcht of versterkt klooster. Rust en Het Veerse Meer vanaf de Veersegatdam aan Noord-Bevelandse zijde. Links de containers van de surfschool. Het hoteleiland komt rechts te liggen, ter hoogte van de eerste voetgangersbrug. door Claudia Sondervan Het hotel dat Zeeland dé toplocatie aan de Nederlandse kust moet geven, heeft een lange draagtijd: het zit al tien jaar in de pen. Het plan van de Vrouwenpolderse on dernemer Marco Doeleman heeft in die tijd wel wat veranderingen ondergaan. Vandaag presenteert hij het plan voor het eerste vijfster renhotel in Zeeland aan de ge meenteraad Noord-Beveland. Doeleman hoopt dat het hotel opent in 2014 of 2015. Het moet ko men te liggen op een kunstmatig eiland aan de Veerse Gatdam. De bouw alleen vergt al een investe ring van 50 tot 55 miljoen euro. wzzzs/ mmmm, Aannemer Van der Straaten uit Hansweert voert in maart voor de tweede maal sonderingen uit bij de dam. „De bodem heeft een eerste zand laag, dan een laag klei, dan een tweede zandlaag. We willen we ten hoe diep de funderingspalen moeten gaan", vertelt hotelontwik kelaar Doeleman. „De sondering is eerder gebeurd. Dit keer kijken we hoe diep de funderingspalen moe ten gaan." Het eiland komt te liggen in elf meter diep water op Noord-Beve- lands grondgebied. Het eerste idee van een pier met luxe hotelka mers, 'Zeeuwse Lagune', is veran derd in een Zeeuwse variant van de Mont Saint Michel - zij het dat er geen berg aan te pas komt. Het hotel is nu gebaseerd op het idee van een klooster en krijgt in strak ke, moderne lijnen het aanzien van een burcht in het water, met uitzicht op de Grote Kerk van Veere. „Denk je dat eens in, met gevels in Zeeuwse moppen. Of iets vergelijk baars", vertelt de eigenaar van res taurant Vrouwe in de Polder, ook op de Veerse Gatdam. Het restau rant gaat verdwijnen bij de herin- richitng van de dam. Palazz'eau - een woordspe ling van het Italiaanse 'palaz- zo' en het Franse 'eau' voor water - is de nieuwe werktitel van het project dat Doeleman ontwik kelt met architectenbureau AWG uit Antwerpen en het Belgische in ternationale bouwbedrijf Cordeel, dat ook vestigingen heeft in Vlis- singen-Oost en Axel. Het eiland-lagune-idee is verlaten omdat het voor het oog een te groot ruimtebeslag geeft op het Veerse Meer, oordeelde de provin cie Zeeland in het Beeldkwaliteits plan Veerse Dam. In dat plan wordt het idee van een luxe hotel op een eiland omarmd als een waardevolle aanvulling op het Zeeuwe toeristische product met internationale uitstraling. Eén die een fikse impuls geeft aan de loka le economie, wordt bovendien ver wacht. De bouw zal circa twee jaar in be slag nemen, schat Doeleman. Het hotel levert minimaal 120 arbeids plaatsen, waarvan een derde, inclu sief topfüncties, wordt ingevuld door mensen van de internationa le hotelketen. Doeleman: „Al die mensen zullen onderdak moeten vinden op Noord-Beveland of Walcheren." De ontwikkelaars zijn in ge sprek met twee internatio nale, toonaangevende ho telketens die het hotel na de bouw willen huren. Eén daarvan heeft de voorkeur van Doeleman en Cor deel, maar de naam geeft Doele man niet prijs. Die keten heeft nog één andere vestiging in Neder land, is het enige dat hij erover wil vertellen. Het eiland is bereikbaar via een brug. De hotelgasten parkeren on der het gebouw. Het eiland zelf is open voor het publiek en krijgt en kele ornamenten, zoals een water orgel en een groot straatschaak bord. De presentatie is aan het begin van de raadsvergadering, vanavond in Wissen- kerke. De vergadering begint om 19.30 S»'' J 'V door Harmen van der Werf terneuzen - Zeeland is ontsnapt aan een 'denkbare ramp', meldde het NOS Journaal vorige week woensdag. De grootste particuliere werkgever in Zeeuws-Vlaanderen, Dow Terneuzen, zat opeens open lijk in het beklaagdenbankje. Dick Eveleens uit Ellewoutsdijk en René Ruissen uit Hulst konden hun oren niet geloven. Eveleens was jarenlang voorzitter van de klankbordgroep van Dow, oftewel - op z'n Amerikaans - het Commu nity Advisory Panel (CAP). Ruis sen volgde hem begin 2010 op. Dow heeft de CAP zelf opgericht om voeling te houden met de om geving, in Zeeuws-Vlaanderen én in de gemeente Borsele. Na het nieuws over Dow tot zich te hebben genomen, ging Eveleens direct bij zichzelf te rade. Hij leid de immers de klankbordgroep in de tijd dat de 'zwaarste inciden ten' zich voordeden, in 2006. En hij vervulde die functie nog toen het Openbaar Ministerie juni 2008 bij Dow Terneuzen binnenviel. De klankbordgroep die gewoonlijk zes keer per jaar vergadert, is di rect na de inval bij Dow bijeenge roepen, herinnert Eveleens zich. „De directie gaf zoals gebruikelijk volledige openheid van zaken." Hij heeft die vergadering - in het licht van de recente berichtgeving - nog eens de revue laten passeren. „Of de mensen bij Dow zijn enor me acteurs, of wij zijn verschrikke lijk naïef geweest, of de publiciteit van vorige week is een zeperd." Eveleens kan zich niet voorstellen dat Dow een loopje heeft geno men met de veiligheid. „In de ze ven jaar dat ik voorzitter ben ge weest van de klankbordgroep, zijn de medewerkers van Dow altijd als heel integer overgekomen. Ik moet ook nog zien dat er iets uit het onderzoek van justitie komt." In de klankbordgroep is vorige week donderdag over de publica ties gesproken, zegt voorzitter I René Ruissen. Hij was ervan over tuigd dat Dow veilighed hoog in het vaandel heeft staan. „En dat is sinds onze bijeenkomst van don derdagavond zeker niet veranderd. Dow hanteert hoge standaards voor veiligheid. Het is goed dat overheden daar op controleren. Dow wil dat ook, schermt zich niet af, maar is juist open."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20