Politie schaamt zich voor boetes Irene in actie tegen gasboring 10 en 11 dS d s/ s 26 en 27 PROTESTACTIE Agenten vinden straf niet in verhouding staan tot verkeersovertreding bies 'Rutte komt lesgeven in Middelburg' Meidcode voor dierenmishandeling 'Stop het bezuinigingsgeweld, elk kind telt! WALCHEREN We hebben het drukker dan ooit De Zwarte Tulp komt niet alleen voor het geld DONDERDAG 10 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 34 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 DEN HAAG - Politieagenten vinden de verkeersboetes te hoog. Ze scha men zich ervoor om na de recente verhoging van de tarieven nog be keuringen uit te schrijven. In het blad van de algemene politie- vereniging ANPV staat deze maand een oproep aan agenten om bij mi nister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie massaal te protesteren. Volgens de Nederlandse Politie bond (NPB) steunen de meeste agenten de actie. Een woordvoer der betwijfelt echter of het effect zal hebben. 'De straf is niet meer vergelijkbaar met de zonde', staat in de oproep. 'Scholieren moeten heel wat zaterdagen werken om een normale boete te kunnen beta len. Mensen met een modaal of la ger inkomen zijn minimaal een week huishoudgeld kwijt voor een eenvoudige overtreding', aldus de oproep. 'Natuurlijk zijn er mensen die een bekeuring verdienen voor hun wangedrag. Maar de meeste overtredingen worden gepleegd door goedwillende burgers. Die worden in het huidige boetesys teem onevenredig zwaar gestraft.' De Vereniging voor middelbare en hogere politieambtenaren (VMHP) vindt de overtreding belangrijker dan de draagkracht van de dader, maar benadrukt dat politiemensen zelf mogen beslissen of ze al dan niet bekeuren. „Ie kunt ook een ste vig gesprek voeren", zegt voorzitter Sanne Eichhorn. De christelijke vakbond ACP vreest dat de verhoging van de boetes ook problemen oplevert voor de veilig heid van de mensen die de bon nen moeten uitdelen. DEN HAAG - Prinses Irene verzet zich tegen voorgenomen gasborin gen van Shell in het Zuid-Afrikaan se natuurgebied Karoo. Ze heeft er geen probleem mee om haar prin- sessentitel in te zetten als daarmee de boorplannen van Shell kunnen worden voorkomen. Zij zegt dit in een interview met deze krant. De prinses bezit een natuurgebied in de Karoo, dat ze twaalf jaar gele den heeft aangekocht om het terug te geven aan de natuur. Shell wil in dit gebied hydraulisch boren (fracking). Het is volgens onafhan kelijke bronnen een omstreden me thode. Er zouden gevallen zijn van drinkwatervergiftiging en bodem vervuiling die direct verband hou den met zulke booractiviteiten. pagina 4 en 5: Irene, koninklijke luis in de pels van Shell NIEUWEGEIN - Medewerkers van de Korczak- school in Middelburg protesteerden gisteren mee tijdens een protestmanifestatie in Nieuwe- gein tegen de bezuinigingsplannen van het kabi net voor het passend onderwijs. Onder de duizenden demonstranten waren onge veer tweehonderd Zeeuwen. De onderwijswereld vreest voor de kwaliteit van het onderwijs en de banen van zesduizend mensen. In Zeeland gaan 2500 kinderen naar het speciaal onderwijs, 1500 kinderen krijgen extra begelei ding op gewone scholen. foto Cornelleke Blok pagina 25: we zijn verbijsterd bekijk de video op www.pzc.nl Niet agent maar overtreder moet zich schamen reageer op www.pzc.nl reacties: 403 Provincie verdient geen onvoldoende I 61% MIDDELBURG - Na de Roosevelt Aca demy is opnieuw een opleidingsin stituut vast van plan zich in Mid delburg te vestigen: de Burton Aca demie, een particuliere opleiding die zich richt op zelfontplooiing van mensen die zich bevinden tus sen studie en werk. Prominente Nederlanders hebben zich (belangeloos) als docent aan de academie verbonden, zoals pre mier Mark Rutte en generaal bui ten dienst Hans Couzy. Op 1 okto ber beginnen de lessen. Er is plaats voor veertien studenten. pagina 25: Middelburg in het vi zier voor nieuwe academie MIDDELBURG - De Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Dier geneeskunde publiceert dit voor jaar een meidcode voor dierenmis handeling. En in het verlengde daarvan krijgen dierenartsen richt lijnen voor het melden van huise lijk geweld. Wat vindt de honden bezitter hiervan? Robèr van de Hooven laat zijn bruine labrador Tim uit bij het Meiveld in Middel burg. „Dierenartsen zien en horen veel en ze kennen hun klanten. En als je een lieve hond als Tim durft te mishandelen, sla je misschien oo.k wel je partner." pagina 2 en 3: cirkel van geweld pagina 3: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1