Theater wordt 'iets kleiner' Warmte uit water Schelde Semantisch geheugen Nog tot 13.00 uur vanmiddag! 18 en 19 20 en 21 11-12 FEBR. Jachthaven almanak Tip? redactie@pzc.nl WALCHEREN WOONLAND.NU Trekking 10 februari Staatsloterij Donderdag 10 februari 2011 Tip? walcheren@pzc.nl SCHOUWBURG Grote zaal met 750 stoelen blijkt meest rendabel te zijn Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur wemeldinge - De jachthaven van Wemeldinge wacht een forse uit breiding. Het plan is om aan de oostzijde van de voorhaven 120 tot 130 extra plaatsen te creëren voor pleziervaartuigen. Het uitbreidingsplan is een initia tief van de jachthaven Wemeldin ge. Eigenaar Rinus de Jonge wil echter nog niet kwijt hoe het plan er uit gaat zien. „Zaterdag hebben we nog een gesprek met de ge meente", zegt hij. Hoe kan het dat een collega wel uw idee heeft onthouden, maar is verge ten dat het uw idee was? Maken we dat niet allemaal weieens mee? Daar zitten volgens schrijver Douwe Draaisma geen kwade bedoelingen achter. Douwe werd deze week geïn terviewd over Het Vergeetboek en dat had de medewerkster van het kantoor in Middelburg gehoord. Een begenadigd spreker, die Douwe, heer lijk om naar te luisteren, zei de mede werkster. De reden dat die collega het idee brengt alsof het zijn idee is, komt door het geheugen. We hebben een semantisch geheugen voorfeiten, gebeurtenissen en begrippen. En we hebben een geheugen dat persoonlij kegebeurtenissen opslaat. Hoe dat geheugen heet, dat was ze vergeten. 'Eindeloze stroom van bussen en busjes blijft' Plan voor tophotel op eiland in Veerse Meer door Theo Giele MIDDELBURG - De nieuwe schouw burg Op het Molenwater in Middel burg kan 'iets kleiner' worden dan oorspronkelijk gepland. Het colle ge van B en W schrijft aan de ge meenteraad uit te gaan van een te bouwen-theater met een grote zaal met 750 stoelen en een kleine zaal met 250 stoelen. Oorspronkelijk had men een grote zaal met 900 stoelen voor ogen. Na raadpleging van C. Langeveld, directeur van het Chassé Theater, is gebleken dat een zaal met 750 stoelen voldoet. De financiële risi co's bij exploitatie zijn bij deze om vang 'aanzienlijk' kleiner.Lange veld is gepromoveerd op het on derwerp 'de economie van het theater'. Dat er een kleinere va riant uit zou kunnen rollen, had het college al aangekondigd. Vol gens B en W gaan de theaterprodu centen steeds meer uit van produc ties die rendabel zijn voor schouw burgen met een omvang van 750 stoelen. De zaal wordt overigens zo ingericht dat indien nodig er 150 stoelen bijgeplaatst kunnen worden. Als voorkeurslocatie noemt het col lege 'optie 6', pal voor de huidige Stadsschouwburg, waar nu de straat, parkeerplaatsen en een deel van het vroegere Miniatuur Wal cheren liggen. Een kwaliteitsteam onder leiding van Wytze Patijn zal de plannen verder beoordelen. „De discussie van dit team met de architect (Venhoeven CS en Okra, red.) kan nog van invloed zijn op de precieze situering en ook nog aanwijzigingen geven voor verdere uitwerking", schrijft het college. De keuze voor een iets bescheide ner theater heeft gevolgen voor de exploitatie, de omvang van het ge bouw en de benodigde parkeer voorzieningen. Volgens het college kan het theater een kwart miljoen per jaar goedkoper geëxploiteerd worden. Het aantal extra parkeer plaatsen in het gebied wordt be perkt tot 150. Die moeten zo veel mogelijk onder het theater komen. Deze parkeerplaatsen zijn bedoeld voor het theaterbezoek en spelen geen rol bij het oplossen van de parkeerdruk aan de oostzijde van de stad. Dit om te voorkomen dat buiten de voorstellingen om extra verkeer naar het Molenwater komt. Afstemming van de tijden van voorstellingen in de kleine en de grote zaal en/of het regelen van busvervoer vanaf een tijdelijk transferium naar het theater moe ten die parkeeroverlast in de omge ving zoveel mogelijk beperken. Het college verwerpt het advies van de klankbordgroep om pas op de plaats te maken en opnieuw on derzoek te doen naar de behoefte aan theaterpodia in de stad. Op 28 februari is er een bewoners bijeenkomst waarop de plannen worden gepresenteerd. hoedekenskerke - Eventuele paal woningen in Hoedekenskerke wor den wellicht verwarmd met water uit de Westerschelde. Na het succes van de getijdenener- giecentrale aan de Total-steiger laat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele onderzoek doen naar warmtewinning uit de Wester schelde. Uit deze studie moet blij ken of dit principe ook'toepasbaar is binnen kleinschalige projecten. De arphitecten Bos en Jobse heb ben in 2009 een visie ontwikkeld voor het project 'Buitenland'. Dit project richt zich op de realisatie van onder meer paalwoningen aan de Westerschelde bij het havenpla teau in Hoedekenskerke. Deze wo ningen voorzien zelf in hun ener gie. Daarin past het onderzoek van Borsele naar de mogelijkheden van warmtelevering met behulp van water uit de Westerschelde. Dit systeem is wereldwijd nog maar enkele keren toegepast. In Nederland gebeurde dat vorig jaar voor de eerste keer in het pro ject 'Duindorp' in Den Haag. In 'Duindorp' staan ongeveer 780 wo ningen. Als het systeem ook'op kleinere schaal toepasbaar zou zijn moet daar zeker een grote markt voor zijn. In één keer op de hoogte van alles! De plaats die nu de voorkeur heeft van het college van B en W met linksonder de Koepoort en op voorgrond het bolwerk met de vest. Op het terrein van de huidige schouwburg kan een parkeerterrein komen. illustratie Venhoeven CS/Okra ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17