buitenland 19 Proces Berlusconi dichterbij Minister verbijstert met verbod op winden Verzet tegen Mubarak hervindt zich na vrijlating Googlemanager Taylor-proces eindigt met ruzie 179,- woensdag 9 februari 2011 LEIDSCHENDAM - De van oorlogsmisdaden ver dachte ex-president van Liberia, Charles Taylor (foto), heeft gisteren geweigerd om na een koffie pauze in zijn proces terug te keren naar de rechts zaal van het Speciaal Hof voor Sierra Leone (SCSL). Taylor zou de rebellen in dat land tijdens de burgeroorlog in de jaren '90 wapens hebben geleverd in ruil voor diamanten. In het conflict werden ook op grote schaal kindsoldaten inge zet. Taylors advocaat Courtenay Griffiths was eer der op de dag al woedend de zaal uitgestormd, omdat de rechters een schriftelijke samenvatting van het slotpleidooi van de verdediging niet ac cepteerden. Griffiths zou het pleidooi weken te laat hebben ingeleverd, foto Jerry Lampen/Reuters SEKSSCHANDAAL Aanklagers dienen vandaag bij rechtbank verzoek tot vervolging in Berlusconi wordt verdacht van seks met een minderjarige en machtsmisbruik. Aanklager moet nog beslissen of hij premier beide aantijgin gen ten laste wil leggen. Berlusconi en minderjarige ontkennen seksuele omgang. MILAN - Italiaanse aanklagers gaan een verzoek indienen bij een recht bank in Milaan voor een proces te gen de Italiaanse premier Silvio Berlusconi. Dat maakten ze giste ren bekend. De aanklagers beschul digen Berlusconi ervan betaald te hebben voor seks met een 17-jarig meisje. Bovendien zou Berlusconi zijn macht hebben gebruikt om de zaak in de doofpot te krijgen. Aanklager Edmondo Bruti Liberati zei vandaag het verzoek te gaan in dienen bij de rechtbank. Hij moet nog beslissen of hij Berlusconi wil aanklagen voor beide aantijgingen. Ook is nog niet duidelijk of hij voor beide beschuldigingen apart moet terechtstaan of dat de twee aanklachten in één zaak worden behandeld. De aanklagers beweren dat 'een significant aantal jonge meisjes zichzelf heeft geprosti tueerd aan Silvio Berlusconi'. Een van die meisjes is de Marokkaanse met de bijnaam Ruby. Berlusconi zou haar van februari tot mei voor seks hebben betaald. De aanklacht van machtsmisbruik is gejaaseerd op telefoontjes die Berlusconi pleegde met de politie in Milaan. Ruby werd daar vastge houden op een politiebureau, om dat ze drieduizend euro zou heb ben gestolen. Uiteindelijk werd het meisje overgedragen aan een vertrouweling van Berlusconi. Berlusconi ontkent betaald te heb ben voor seksuele omgang en be ticht de aanklagers ervan hem uit het zadel te willen werken. Aan hangers van Berlusconi zeggen dat hij met de politie belde om een di plomatiek schandaal te voorko men. Ruby zou hebben gezegd het nichtje van de Egyptische presi dent Mubarak te zijn. Ruby zelf ontkent seks te hebben gehad met de premier. Wel zou Berlusconi haar 7000 euro hebben gegeven bij hun eerste ontmoe ting. Later zou hij haar ook juwe len hebben gegeven. Vorige week kregen de aanklagers geen toestem ming van het Italiaanse parlement om huizen van Berlusconi te door zoeken. door onze correspondent Elles van Gelder JOHANNESBURG - Het parlement van Malawi bespreekt deze week een wet die het verbiedt de lucht te vervuilen. De minister van Justi tie, George Chaponda, wil dat hier ook een verbod op het laten van winden onder valt. Iemand die een scheet laat, moet van hem een boete krijgen. Volgens Chaponda zijn de waar den en normen van de Malawia- nen aan het afglijden. Hij wil de bevolking meer verantwoordelijk heidsbesef en discipline bijbren gen. Het is volgens hem net zoals urineren in het openbaar, wat ook verboden is. Malawianen hebben vol ongeloof gereageerd. Ze vragen zich af hoe deze wet uitgevoerd gaat worden. Hoe kan bijvoorbeeld de 'dader' van een wind gepakt worden als het een stille scheet is in groepsver band? Bovendien vinden Malawianen dat er wel ergere problemen in het land zijn waar hun politici aan dacht aan moeten besteden. Mala wi is één van de armste landen ter wereld en kampt met een grote aids-epidemie. De minister krijgt ook tegenstand van een procu reur-generaal die zich niet kan vin den in Chaponda's interpretatie van de nieuwe wet. Malawi heeft wel meer vreemde en conservatieve wetten gehad, vooral onder de vorige president, Hastings Kamuzu Banda, die Mala wi tot 1994 regeerde. Onder zijn bewind mochten vrouwen geen lange broeken dragen. Ook waren lang haar en baarden voor man nen verboden en mochten Mala wianen niet zoenen in het open baar. Vorig jaar kwam Malawi nog in opspraak omdat het een homo paar veroordeelde tot veertien jaar cel wegens 'obsceniteit en onna tuurlijke daden'. CAÏRO - Vele tienduizenden Egyp- tenaren zijn gisteren weer naar het Tahrirplein in Cairo getrokken. Voor de vijftiende dag op rij eisten ze het vertrek van president Muba rak. De protesten zijn opgelaaid ondanks hard ingrijpen door knok ploegen en beloftes die de regering de a^elopen dagen heeft gedaan. De demonstranten zijn vermoede lijk aangespoord door een inter view met Googlemanager Wael Ghonim (30), dat maandagavond werd uitgezonden door een onaf hankelijke Egyptische tv-zender. Ghonim had op sociale netwerksi tes als Facebook opgeroepen tot de monstraties tegen Mubarak. Eind januari verdween hij. Vervolgens werd Ghonim twaalf dagen Tang geblinddoekt vastgehouden, waar schijnlijk door de gevreesde veilig heidsdiensten, tot hij maandag werd vrijgelaten. In het interview sprak Ghonim tot tranen toe ge roerd over de opstand. „Ik wil iede re moeder en iedere vader die een zoon heeft verloren, vertellen dat ik het erg vind. Het is niet onze fout, ik zweer het, het is niet onze fout, het is de fout van iedereen die aan de macht is en wil blij ven", zei Ghonim. Binnen enkele uren kreeg Ghonim tienduizenden steunbetuigingen op internet. Op het Tahrirplein werd hij gisteren als een held toe gejuicht door de menigte. Ghonim zelf wilde daar echter niets van we ten. „Ik ben geen held, jullie zijn de helden, jullie zijn hier op het plein gebleven", riep hij tegen zijn bewonderaars. De demonstranten hoeven niet bang te zijn voor de autoriteiten, maakte vicepresident Suleiman gis teren duidelijk. President Mubarak heeft volgens hem beloofd dat er geen maatregelen worden geno men tegen dé betogers. De jonge ren zullen niet worden 'vastgezet, aangevallen of het recht op vrij heid van meningsuiting worden ontzegd', aldus Suleiman. Hij zei ook dat Mubarak, zoals be loofd aan de oppositie, een decreet heeft getekend, waarmee een com missie in het leven wordt geroe pen die moet toezien op de wijzi ging van de grondwet. Als tegemoetkoming aan de oppo sitie heeft de Egyptische regering gisteren 34 politieke gevangenen vrijgelaten. Bij de betogingen zijn tot nu toe bijna driehonderd men sen om het leven gekomen, stelt de mensenrechtenorganisatie Hu- man Rights Watch. zie onze website:buitenland Ghonim gaf na zijn vrijlating een emotioneel interview Hotel Post*" 4 dagen o.b.v. logies ontbijt vertrek februari en maart Het ideale Valentijnscadeau vind je bij Globe Reisburo! Vraag naar meer spectaculaire aanbiedingen en de voorwaarden. Voor hetzelfde geld een beter advies 220 winkels 0900 - 8482 www.globe.nl eaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9