81 buitenland Toerisme en export Australië storten in I had a dream... 100% genieten onder de Turkse zon C# Corendon Utopia World www.corendon.nl 023-751 06 06 €249 €375 €399 NATUURGEWELD Materiële schade geschat op 3 tot 5 miljard dollar Priester aangeklaagd wegens diefstal Nieuwe kikker in Madagascar gevonden Rechter heeft langer nodig in zaak-Assange John Paul Getty III overleden België wil SUV's mogelijk verbieden Het meest populaire hotel in Alanya lil Alanya: woensdag 9 februari 2011 BERLIJN Justitie in Duitsland heeft een ge pensioneerde priester aangeklaagd, omdat hij meer dan een miljoen eu ro aan kerkdonaties en collectegeld zou hebben gestolen. De 77-jarige rooms-katholiek zou schuldig zijn aan vijftig gevallen van diefstal, al dus de aanklagers in Würzburg. De priester werd in mei vorig jaar op gepakt. Boophis sandrae foto EPA BRAUNSCHWEIG Wetenschappers van de Techni sche Universiteit van Braunsch weig hebben in Madagascar een nieuwe kikker ontdekt. Het diertje draagt de Latijnse naam Boophis san drae. Het was niet de eerste nieuwe soort die hoofdonderzoeker profes sor Miguel Vences onthulde: hij heeft al zo'n honderd verschillende amfibieën op zijn naam staan. LONDEN De Britse rechtbank die het Zweed se uitleveringsverzoek voor Wiki- Leaks-oprichter Julian Assange moet beoordelen, heeft een dag extra nodig. Na twee zittingsdagen werd besloten dat de rechtbank vrijdag zal verdergaan. Zweden heeft gevraagd om uitlevering van Assange, omdat hij verdacht wordt van seksueel misbruik. LONDEN John Paul Getty UI, kleinzoon van de Amerikaanse multimiljardair John Getty, is zaterdag in Groot- Brittannië overleden. Hij is 54 jaar geworden. Getty Dl werd als tiener in Italië ontvoerd en vijf maanden vastgehouden. Daarbij werd zijn oor afgesneden en opgestuurd. Get ty kwam in 1981 na een overdosis drugs in een rolstoel terecht. BRUSSEL In België gaan stemmen op om pick-ups en zware terreinwagens (SUV's) te verbieden na een dode lijk ongeval waarbij een bestuur der van een dergelijk voertuig een kleuter aanreed. Socialistische par lementariërs sloten zich gisteren aan bij het groeiende koor dat pleit voor een verbod van dergelijke au to's op de openbare weg. Niets lijkt Australië be spaard te blijven. Overstro mingen, een cycloon en als klap op de vuurpijl vernieti gende bosbranden. De scha de loopt in de miljarden. door Niels Kraaier Het imago van Australië als een veilige bestem ming lijkt een flinke deuk te hebben opgelo pen, de toeristen blijven weg. Al leen al in de staat Queensland is het aantal boekingen met mini maal 40 procent gedaald. Volgens directeur Ben Schultz van Bunk Backpackers, Birdee Num Num en Go Travel in Brisbane is momen teel slechts 30 procent van zijn ho telkamers verhuurd, terwijl dat rond deze tijd van het jaar zo'n 90 procent zou moeten zijn. Schultz is niet de enige die het moeilijk heeft. Ook Sander Kam- mam van Chill Backpackers heeft zijn handel de afgelopen weken fors zien teruglopen „Kennelijk be staat in het buitenland de indruk dat de boel hier nog steeds onder water staat", zegt Kamman. Queensland werd vorige maand ge troffen door de zwaarste overstro mingen sinds jaren. Vorige week kwam daar nog een cycloon over heen. Volgens weerkundigen is het natuurgeweld veroorzaakt door het La Nina-effect - warm zeewater dat vanuit Zuid-Amerika naar Australië stroomt en al maan denlang voor ongebruikelijk slecht weer zorgt. Begin deze week werd het land opnieuw opgeschrikt door een ramp: bosbranden nabij de West-Australische stad Perth legden ongeveer zeventig huizen in de as. De branden zijn naar het zich laat aanzien echter veroor zaakt door een ongeluk met een slijptol en houden dus geen ver band met La Nina. Maar weerkun digen waarschuwen dat het natuur verschijnsel waarschijnlijk nog niet is uitgeraasd. De oostkust moet rekening houden met meer overstromingen en misschien zelfs een nieuwe cycloon. De materiële schade wordt tot nu toe geschat op 3 tot 5 miljard dol lar. Daar moet de economische schade nog bij worden opgeteld. Niet alleen het toerisme verkeert in zwaar weer. De grondstoffenex- port lag grotendeels stil, doordat veel mijnen waren gesloten en de spoorverbindingen tussen achter land en havens waren afgesneden. En dan is er nog de land- en tuin bouwsector. Veel oogsten die ter nauwernood de overstromingen hadden overleefd, zijn alsnog ver woest door de cycloon. De prijzen van groenten en fruit zijn de afge lopen weken geëxplodeerd en de banaan - na kolen een van de be langrijkste exportproducten van Queensland - heeft inmiddels de status van delicatesse bereikt. Minister Wane Swan van Financi ën zei gisteren dat hij voor het eer ste kwartaal van 2011 rekening houdt met tegenvallende groeicij fers. Volgens Swan loopt de schat kist als gevolg van de overstromin gen en de cycloon minimaal 110 miljard Australische dollar (82 mil jard euro) mis. De vooruitzichten voor de lange termijn blijven ech ter gunstig. Swan sluit zelfs niet uit dat de economie volgend jaar enigszins profiteert van het natuur geweld aangezien de bouw- en constructiesector het druk zal krij gen met herstelwerkzaamheden. herfst 2 persoonskamer Nu vanaf Quadkamer2 2 Familiekamer 2 2 -p'j 8 dagen al vanaf VLIEGVAKANTIES Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen in een voordeelkamer, exclusief evt. weekend,- charter- of vakantietoeslag. Alle prijzen zijn gebaseerd op de laagste vanafprijs per maand (of vakantie periode). Druk- en zetfouten voorbehouden ■Vanafprijsper maand- apr mei j mei J. jun Vroegboekkorting geldig tol 31 maart 2011 en is reeds verwerkt in de pnji Familiekamer beslaa! uit een duplex ru Utopia World is een fantastisch Ultra All Inclusive hotel wat u nu tegen super voordelige prijzen kunt boeken bij Corendon. Dit schitte rende resort heeft in 2008 haar deuren geopend en daarmee een. van de nieuwste hotels van Alanya. Utopia World is gebouwd op een heuvel, vanwaar u een fantastisch uitzicht heeft. Het hotel beschikt over het grootste aquapark van Alanya, met onder andere 12 water glijbanen; 8 glijbanen voor volwas senen, 4 glijbanen voor kinderen en een raftingbaan van 300 meter. Jong en oud zal zich hier uitstekend vermaken! vertrek 13 27 teb. 6 13 mrl. vanaf €349 Vertrek 14feb. t/m 8 mrt. Nu vanaf 1 beoordeeld op zoover: 8.5 j Ultra AU Inclusive. 24 uur per dag gratis wireless internet op j de kamer 1 waterglijbanen 1 4 a la carte restaurants (Chinees-, Italiaans-, vis- en kebabrestaurant) kindvriendelijk kamers met balkon ën zitje 1 mmiclub (4 t/m 12 jaar) diverse bars zoet- en zoutwaterzwem-1 bad Turkije Antalya Melas Lara Resort 8 dagen ultra all inclusive 'vertrek 26 feh. t/m 31 mrt. Nu vanaf 9B9EHH Kreta Aquis Vasia Beach 8 dagen all inclusive vertrek 21 april Turkije Marmaris Grand Ideal Premium 8 dagen a- <- half pension vertrek tl feb. t/m 31 mrt Bosnië en Herzegovina Jahorina Skiën Hotel Bistrica 5 dagen A half pension Turkije /Antalya Titanic Resort ultra all inclusive 8 dagen a-a-v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8