281 sport Vos en Wild werken Ronde Oud-Vossemeer samen naar bike-off toe dit 'aar Mndw w<K,w<,n Chateau Montveyre PZC Drie Zeeuwen op NK indooratletiek 'WIJNWINKEL Winnaar zilveren medaille pzc.nl/webwinkel Klassieke Franse wijn uit Corbières woensdag 9 februari 2011 B Marianne Vos Kirsten Wild door Ad Pertijs ecmono aan zee - Marianne Vos en Kirsten Wild meldden zich maandag in hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. „Of we een ka mer wilden delen?, vroeg de recep tioniste. Nou, nee. Dat dan weer net niet", kijkt Marianne Vos la chend terug op de ontvangst in het hotel, waar ze deze week sa men met haar concurrente ver blijft. In afwachting van dé bi ke-off die morgen in Alkmaar moet uitmaken wie van de twee eind maart op het WK het olympi sche onderdeel omnium mag rij den. Aangezien het omnium voor de twee nog het enige interessante baanonderdeel is op de komende Olympische Spelen, kan de bi- ke-off ook gezien worden als het moment waarop Vos of Wild een mogelijk beslissende voorsprong kunnen pakken in de race richting Londen. Vos en Wild hebben er geen moei te mee om de week voor de belang rijke tweestrijd op de baan van Alkmaar samen te zitten in een ho tel. „Het wil namelijk niet zeggen dat de bike-off nu al begonnen is", glimlacht Vos. „Wij doen niet aan psychologische oorlogsvoering", vult Wild haar aan. „Ik wilde al- leen wel graag een eigen kamer. Dan heb je toch een plekje om even alleen te zijn." Voor het overi ge doen de twee deze week heel veel samen. „Samen eten, samen trainen en samen kletsen", zegt Vos. Ook over de bike-off? „Waar om niet." Het is nodig ook, gezien het inge wikkelde reglement van de bi- ke-offi Het onderdeel omnium om vat zes onderdelen. Drie daarvan (afvalrace, puntenkoers en scratch) zijn niet opgenomen in de bike-off omdat voor deze tactische onder delen een peloton nodig is. Blijven over de drie tijdsonderdelen: ach tervolging, 500 meter tijdrit met staande start en 250 meter sprint met vliegende start. De resultaten van Vos en Wild worden geplaatst in fictieve wereldbekeruitslag. Wie daarbij de minste punten scoort, mag naar Apeldoorn. Marianne Vos reed zich de afgelo pen weken in het veldrijden in vorm. Ze pakte eind januari in Sankt Wendel haar vierde wereldti tel. Wild heeft een trainingskamp op Mallorca achter de rug. „Die we reldtitel van Marianne maakt me niet bang. Ik weet toch wel dat ze heel goed is", zegt Wild. Vos ziet Wild als een tegenstandster van ge lijk niveau. „We moeten het allebei van dezelfde onderdelen hebben. Wat dat betreft wordt het een eer lijke bike-off" Wild verwacht in ieder geval een spannende strijd. „Marianne is be ter op 500 meter, ik op de 250 me ter, en op de achtervolging ontlo pen we elkaar niet veel." door Koen de Vries middelburg - De Ronde van Oud- Vossemeer, dit jaar op 19 maart, moet het dit jaar doen zonder wed strijd voor vrouwen. De organisatie krijgt net als vorig jaar concurren tie van een wedstrijd in Strijen, op nog geen vijftig kilometer van Oud-Vossemeer. „Daar gaan bijna alle vrouwen uit onze regio naar toe", weet Frans Hommel van het organisatiecomité. „Daarom gaan we er geen energie insteken." De wielerwedstrijd die jaarlijks de eerste op Zeeuwse bodem is, had met de vrouwenkoers een mooie re putatie opgebouwd. Het criterium was altijd zeer sterk bezet. De ere lijst bewijst dat. Daarop prijken de narnen van Leontien van Moorsel (4x), Mirjam Melchers (2x), Arenda. Grimberg (2x), Ina-Yoko Teuten- berg, Adrie Visser, Iris Slappendel en Chantal Blaak. De laatste jaren bleven sommige toppers weg in ver band met trainingskampen en we reldbekerwedstrijden, maar nu kie zen de meeste clubrensters voor middelburg - Aan het Nederlands kampioenschap indooratletiek, ko mend weekeinde voor het eerst in Apeldoorn, doen drie Zeeuwen Strijen. Hommel: „Vorig jaar Strijen voor het eerst gelijk met on ze wedstrijd op de kalender. Daar door stonden er bij ons zoals ge woonlijk geen tachtig vrouwen aan de start, maar een stuk of dertig. En nu zijn de wedstrijden weer ge lijktijdig. We kiezen nu voor een dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. Ook uit kosten-baten-over- weging. Gezien de sponsorinkom sten moeten we pas op de plaats maken." Dat de wedstrijden opnieuw op de zelfde datum vallen, heeft te ma ken met het feit dat Strijen en Oud-Vossemeer tot verschillende wielerdistricten behoren. Oud-Vos- semeer hoort bij Zuid-West Neder land, Strijen bij Zuid-Holland. Elk district maakt zijn eigen agenda, zonder extern overleg. Of de vrou wenwedstrijd definitief tot het ver leden behoort, weet Hommel nog niet. Dat wordt na de editie van dit jaar (de 63e) bekeken. Traditiegetrouw gaan wel de Ama teurs A/sportklasse en de elites/be loften van start. mee. Dat zijn Jisca Docters (ver, 60 meter, 60 horden), Samantha Ler- nout (400 meter) en Steven Nuy- tinck (60 horden). CHATEAU MONTY EYRE categorie wijnen In de Franse Languedoc is het nog mogelijk echte pareltjes te vinden met een uitzonderlijke prijs/kwaliteitverhouding. Chateau Montveyre is hiervan een perfect voorbeeld. Op het Concours Interprofessionnel des Corbières 2010 won de jaargang 2009 van Chateau Montveyre de zilveren Medaille. Geheel terecht want deze wijn blinkt uit door zijn krachtige volle smaak met daarin uitbundig veel vers fruit zoals bramen en bessen. Chateau Montveyre - Corbières A0C 2009 Schitterende, volle en fruitige wijn. Robijnrood van kleur. Intense kruidige geur gedomineerd door vers fruit (framboos, rode bes). Volle, frisse en krachtige smaak met een fruitig karakter en fraaie delicate tannines. Veel indrukken van bramen, rozemarijn en nootmuskaat. Lange, kruidige en warme afdronk. Adviesprijs €7,95 Lezersprijs 4,95 Betalen en bezorging De levertijd bij bestelling met de onderstaande bon is 10 werkdagen.Levertijd bij bestelling via onze webwinkel is 5 werkdagen. Vanafvier dozen betaalt-u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. Bij vragen over uw bestelling kunt u bellen met de Klantenservice op telefoonummer: 0900 - 2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per e-mail door te geven. Bon Chateau Montveyre l Hierbij bestel ik: I(aantal) dozen (6 flessen) Bon Chateau Montveyre a 4,95 per fles. OmOv GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, ovv 'Wijnen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64